Vokietijos Bundestago AfD frakcijoje – pasipiktinimas Rasos Juknevičienės šmeižtais (43)

Rasa Juknevičienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Rasa Juknevičienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos narės Rasos Juknevičienės vieši pareiškimai nukreipti prieš Vokietijos politinę partiją „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) papiktino šią partiją atstovaujančius Bundestago narius.

AFD frakcijos nario Dr. Kristiano Virto (Christian Wirth) bendradarbis,  AfD  Bundestago narių grupės koordinatorius ryšiams su Baltijos šalimis, kandidato į Lietuvos Prezidentus Arvydo Juozaičio kvietimu skaitęs pranešimą vasario 2d.  Vilniuje vykusiame sambūrio „Lietuva yra čia“ steigiamajame susirinkime, Štefanas Kortė (Stefan Korte) pareiškė, kad R. Juknevičienės teiginiai, esą AfD yra Rusijos finansuojama partija ir Maskvos agentė, yra laužti iš piršto ir visiškai nesuvokiami.

„Nuolat kartojama neteisybė niekada negali tapti teisybe,“ – teigė Štefanas Kortė. Nei AfD kaip partija, nei jos pareigūnai arba parlamentarai, pasak jo, nėra jokie Maskvos agentai.    

Kristianas Virtas (Christian Wirth) | S. Paškevičiaus nuotr.

Kristianas Virtas (Christian Wirth) | S. Paškevičiaus nuotr.

Dėl mestų kaltinimų, kad AfD gauna pinigus iš Maskvos, Š. Kortė pareiškė, kad „AfD niekados negavo pinigų iš Maskvos ir ateityje neplanuoja priimti tokių pinigų. Partijos finansavimas vyksta per narių mokesčius ir aukas, kurias galima patikrinti. Viskas remiasi Vokietijos įstatymais ir yra skaidru. AfD finansavimas yra nuolatos atitinkamų pareigūnų rūpestingai tikrinamas.“   

Komentuodamas R. Juknevičienės pasisakymus Š. Kortė pabrėžė, kad AfD aiškiai pasisako už Lietuvos ir visų Baltijos šalių suverenitetą. AfD griežtai atmeta Rusijos ekspansinę politiką kaip tik dėl to, kad AfD nori išsaugoti taiką Europoje ir nacionalinių valstybių suverenitetą.

Štefanas Kortė ir Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Štefanas Kortė ir Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

„Visiškai nesuvokiama mūsų partijai yra žinia, kad ponia Juknevičienė taip pat teigė, jog Naujųjų metų išvakarių įvykiai Kelne 2015 m., kai buvo masiškai užpuldinėjamos moterys, esą nebuvo susiję su migrantais, bet kad tai buvo rusiškų ir siriškų agentų darbas. Vokietijos policijos pranešimai ir liudijimai šia tema kalba visiškai ką kitą. Jog ši politikė leidžia sau svaidytis tokiais groteskiškais teiginiais reiškia, kad ji yra nepajėgi objektyviai vertinti faktų“, – sakė Š. Kortė.        

AfD atstovas Štefanas Kortė sambūrio „Lietuva yra čia“ sueigoje Vilniuje 2019-02-02 | S. Paškevičiaus nuotr.

AfD atstovas Štefanas Kortė sambūrio „Lietuva yra čia“ sueigoje Vilniuje 2019-02-02 | S. Paškevičiaus nuotr.

„Užuot skleidus niekuo nepagrįstus teiginius vietoj faktų apie Vokietiją, geriau imtis konkrečių politinių darbų lietuvių tautos labui. Mes kviečiame visus kritikus susitikti su mumis kai kitą kartą atvyksime į Lietuvą ir tiesiogiai su mumis pasikalbėti,“–  siūlė Š. Kortė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

43 komentarai

 1. Kęstutis:

  Na nematyti ir nesuprasti, kad AfD palankiausia partija Vokietijoje Lietuvos išlikimui gali tik aklas, kurčias, kvailys ir Juknevičienė…

 2. Getas:

  R. J. užstrigusi pasenusioje savo politinėje orbitoje, nejaugi politikė gali taip nepastebėti, kas vyksta Europoje, o vyksta tautinių valstybių atgimimas ir tautinių jėgų sugrįžimas į valdžią… Bet nereikia ja stebėtis, tai tipiška prisitaikantiems valdžios atstovams temptis uodegoje.

 3. T0mas J.:

  Kodėl Juknevičienė užsiima šmeižtu?
  Juk tai pigu ir greit išaiškėja. O tada kokia gėda..!

 4. jurgis:

  dar neaišku, kaip tas fricas iškraipė jos žodžius… reiktų išklausyti kitą pusę…

 5. Romas:

  Taip, tai paprasčiausias prisitaikymas (konformizmas), būdingas visiems valdžiažmogiams. Kaip kitaip išsilaikysi savo postuose jeigu nepataikausi aukščiau tupinčiam. Šiuo atveju ES (dar vis) oficialiai krypčiai į tolesnę federalizaciją. Ir tam tinka visos priemonės. Net savo š… kitus teplioti.

 6. antanas:

  Seimo narė konservatorė Rasa Juknevičienė yra NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentė.
  Kad paneigti abejones, Rasa galėtų savo teiginius pagrįsti, faktais, kokiais šaltiniais ji remiasi.
  Ar čia tik jos asmeninė nuomonė?

 7. Virginijus:

  Buvusi komjaunimo aktyvistė pagadino orą. Tai bent svarbus įvykis! Jos sėbrų, naujųjų liberal-marksistų, propagandos dėka visa baltoji civilizacija artėja prie kracho. Vokiečiai jau tą savo kailiu junta, už tai ir nervinasi, o ne dėl mūsų kvaišelės pezėjimų. Nesiparinkim, kaip sako jaunimas. Nes viskas pasikeis. Ji dar atšliauž prie vokiečių ir batus jiems laižys, kaip dabar tą daro amerikonams.

 8. Danguolė:

  Labai blogai, kai žmogus apie save per geros nuomonės.

 9. Žemyna:

  Mergele rože, mergele lelija,
  kodėl tavo, kodėl tavo
  liežuvis palaidas… 🙁

 10. Balsas tyruose:

  Matyti jai europarlamentaro šiltą kėdę kaip savo ausis…

 11. Agne:

  Pagaliau prisišnekėjo. Kaip dirbti su tokiomis seime.

 12. zita:

  Neskubėkite smerkti Rasą… Vokietijos kanclerė Angela Merkel 2018 m. spalio mėn. pareiškė pasitrauksianti iš vyriausybės vadovės posto, kai 2021 metais baigsis jos dabartinė kadencija. Šį sprendimą lyderė priėmė po virtinės politinių krizių ir nesėkmių per regioninius rinkimus, susilpninusių trapią valdančiąją koaliciją.
  Kas, kokia politinė jėga valdys Vokietiją po A.Merkel?
  Rasa Juknevičienė, būdama NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentė, gali turėti daugiau informacijos apie Vokietijos politines partijas, kurių tikslai nebūtinai viešinami. Ar daugeliui žinoma apie politinę partiją „Alternatyva Vokietijai“?

 13. Hm:

  Mintys kyla įvairios 🙂

  O jei rimtai, Rusijos kėslai tikrai nėra geri, ir būtent dėl to labai neprotinga apie juos kalbėti per dažnai ir ten, kur nereikia. Nuo per dažno kartojimo netinkamose situacijose tie žodžiai praras poveikį, ir jei kada nors (neduok Dieve) tikrai prireiks skelbti pavojų, jie nebedarys reikiamo įspūdžio. Kaip tokioje pasakoje, kur vaikas nuolatos šaukė apie pavojų, kai pavojaus nebuvo, o kai pavojus iš tikrųjų kilo, niekas juo nebetikėjo.

  • Pritariu Hm:

   Pritariu tamstai ir stebiuosi, kaip tokia neadekvati moteriškė gali užimti NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentės postą. Toks asmuo turėtų jausti kiekvieno ištarto žodžio vertę, o ji su liežuviu taškosi kaip su mazgote. Nejaugi be jos nėra protingų, išmintingų ir atsakingų žmonių? Jau nusibodo jos propaganda “rusai puola”. Be to, ši propaganda nepaprastai pavojinga Lietuvai. Juk sakoma, kad dažnai kartojami žodžiai ir materializuojasi. Apsaugok, Viešpatie, Lietuvą nuo tokių neatsakingų parlamentarų! Juk jie atstovauja ir juos rinkusius piliečius!

 14. Hm:

  Ir beje, patys didžiausi rusofilai yra būtent euroliberastai: truputį dėl vaizdo pareiškia susirūpinimą, o po to ir toliau tiesia nordstream’us.

 15. atmintis:

  vaje, kiek cia nauju fasistuojanciu ir su rusisku kvapu vokieciu gerbeju! Patys vokieciai ju nekencia o i bundestaga anie pralindo meluodami kaip ir prokremlines partijos Lietuvoje. Ziurekit Vokietijos TV tiesiogiai, ypac debatus ir nusiraminsit…. Bravo p.Rasai!

  • Kęstutis:

   O čia iš nemeilės AfD trečia parlamentinė partija???

   • atmintis:

    Sios partijos “prosenele” – Hitlerio vadovaujama naciu partija 1933 buvo pirma….. Anu valdymo rezultatu pasaulis dar nepamirso…….. Ir dar labai ilgai nepamirs…….Kaip ir ypatingos Hitlerio ir Stalino “meiles” Europos dalybu ir simtu milijonu auku su upemis kraujo..
    p.s pasiziurekit Vokietijos partiju debatus per TV kuriuos vokieciai rodo kasdien ir apsiraminsit

  • Arūnas:

   jei “atmintis” nešlubuotų, tai galėtų prisiminti, kodėl atėjo į valdžią Hitlerio vadovaujama nacių partija: tai dėl to, kad žmonės buvo nusivylę vadinamomis demokratinėmis partijomis, kurios nekreipė dėmesio į tautą ir kiekvieną jos žmogų. Ar patiko vokiečiams naciai, ar ne, tai ne man liudyti, nemanau, kad per 12 metų nebūtų supratę su kuo turi reikalą, kai netgi 1945 gegužę už juos kovojo. Bet gal tai iš nemeilės buvusiems “demokratams demagogams”. Ir dabar vokiečiai vis daugiau atsisuka į AfD dėl tos pat priežasties. Ar kas norėtų keisti dorą ir rūpestingą valdžią? Nemanau, tokių neatsirastų nei Vokietijoje, nei Lietuvoje. Tai politikieriai tegul daro išvadas dėl savo klaidų, o ne tik prisimena rinkėjus prieš rinkimus…

 16. Patriotas:

  Ta Tulpiniu sliundra jau Europos griebesi.Nato jau isdure,tai dabar savo mela sieja po visa Europa.Kad ja kur sikancia infarktas uzpultu..:)

 17. Kęstutis:

  Mums,žinantiems visą Juknevičienės biografiją,seniai viskas aišku.

 18. Rimgaudas:

  Karas, mielieji, tarp komunistų ir buržuazinių nacionalistų seniai pasibaigė. Nesekite rusų pavyzdžiu, kurie filmuose vis dar kariauja, bet užsiimkite lietuvių tautos kūrimu.

 19. Veliuona:

  AfD kraštutinė dešiniūjų partija, nekeista, kad jai oponuoja Juozaitis, visada liaupsinęs AMB. Keista, kad Lietuvos tautininkai rado ten sau artimas idėjas: suartėjimas su Rusija, sankcijų jai panaikinimas, tikėjimas CCCP kaip buvusia gėrio šalimi. Jie panašūs į paleckio “Frontą”. Keista kad dar nerado jų tiesioginių ryšių su Rusija, nes jų politika naudinga tik jai.

  • atmintis:

   is tiesu, AfD nariu tarpe yra ir ultra-desiniuju kurie jaunysteje reiskesi kaip neo-fasistai ir rusu kolonija po WW2 tapusios rytu Vokietijos issigimeliu STASI (jaunesnes KGB “sesers”) garbintoju ir aktyvistu. Visai nepanasu kad A.Juozaitis aniems oponuotu? Sprendziant is Juozaicio garbintoju komentaru o ir is paties AfD vizito – tai juk giminingos sielos?
   Kazkodel nei viena Vokietijos partija nepanoro buti koalicijoje su AfD??? Kaip ir su rusu okupacijos palikimo – socialistu partijele

 20. Gediminas:

  Puiku, kad Lietuva turi tikrų, ją remiančių draugų. Palaikykime A. Juozaitį

  • atmintis:

   Aciu Dievui, A.Juozaicio liaupsinimas taip ir liks balsas tyruose. Lietuvos zmones nepamirso filosofu save laikancio zmogelio “istorine klaida ” pavadinus Lietuvos Nepriklausomybes atkurima 1990 Kovo 11, jo “plytu turgu” ant M.Mazvydo bibliotekos laiptu, arsu lkp ck I sekretoriaus AMB palaikyma ir tarnavima anam o tureti perspektyva pirmos Lietuvos ponios vaidmenyje matyti kolonistu atstove, tikrai norinciu nedaug……

   • Kęstutis:

    …jei palyginsime Juozaitį su “arabu pūtėju” Nausėda, “apskaitininke” – Gabrieliaus išstatytą Šimonyte ir besiblaškančiu “milicininku”, tai Juozaitis, nežiūrinti į “atmintį” ar “alzheimerį” atrodo visai neblogai. Na nepalyginamai geriau nei “reitingų lyderiai”. O gyvenimas verčią rinktis… Be to vyraujanti nusiliberastėjusi žiniasklaida dirba Juozaičio labui – puldama jį, daro jį žinomu Lietuvoje visiems. Jaunimas jau jo nežinojo, o dabar klausią – kas čia toks Juozaitis?..

    • Hm:

     Kvailas priešas tikrai kartais pasitarnauja ne mažiau už draugą.

    • atmintis:

     ziurint is kur ir kaip ziureti…Ir kieno akimis….. Taciau vyresne karta puikiai menam A.Juozaicio demarsus dar iki 1990 kovo 11. Zemiau vidutinybes, eilinis susireiksmines zmogeliukas kurio visas nuopelnas yra medalis 1980 olimpiadoje…. tik kazin kaip ten butu buve su tais medaliais jei daugelis Vakaru valstybiu nebutu boikotave Maskvos olompiados 1980 – ais…….

     • Kęstutis:

      Na ir jau visus “kozirius” išmetėte ar dar ką pasilikote??? Na pvz. “paauglys būdamas kaimynui langą išdaužė… netyčią su kamuoliu…” Blusinėkitės su visais kandidatais, o tai vis “juozaitys ir juozaitys….” ko jis taip kliūvą? Jo programa aiškiai prieš globalizaciją, prieš islamizacija, jo programa už Lietuvą, už žmogų, už žmogiškas vertybes – ko daugeliui pakanka… ir man visiškai nesvarbu kad jo žmona gal ir “marsietė”, man ne taip svarbu ką jis prieš 30 metų pasakė, žmonės per tokį laiko tarpą keičiasi, mąstantys net labai, to tik niekaip nesugebės pastebėti silpnapročiai, pakibę “ant politinės linijos” ir su diagnoze alheimeris – neužmirštuolė, sklerozė ir “atmintis”…

   • LosAngeles:

    gal gana tos trydos ‘..zmogelio “istorine klaida ” pavadinus Lietuvos Nepriklausomybes atkurima..’, jau net ir nepadoru… pasake pats, ka taip pavadino
    h t t p s : / / w w w.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/09/15/news/prezidentu-buti-sieksiantis-a-juozaitis-istorine-klaida-vadina-v-landsbergi-7570083/

    • Kęstutis:

     Ne tik Alke, bet ir kitoje žiniasklaidoje Juozaitį puldinėja tik asmeniniame lygmenyje, niekas nepalietė jo programos nei vieno teiginio, nes nėra prie ko prisiknisti. Tegu kritikai pamėgina palyginti programas, bet nelygins, nes reitingo lyderiai iš karto atsidurtų užribyje ir dar su “raudona kortele”… Be to stebiu kas vykstą kitoje žiniasklaidoje. Kokiame Delfije ar lryte kai tik paminimas Juozaitis, tai pasisakymų būna kokius 4 -5 kartus daugiau, nei straipsniuose apie Nausėdą ar Šimonytę. Tai ir tikrasis retingas turėtų būti pas Juozaitį pirmaujantis. 15min. publika – liberastai, ten Juozaitis aiškiai pralaimi… Ir dar pastebėjau, kad Delfis trina vertinimus. Paskutinis pvz. Parašiau palankų atsiliepimą apie Juozaitį ir po kokios minutės vertinimas buvo +5, dar po minutės vertinimas pasikeitė į +2 ir -2, kur dingo +3 balsai??? Aišku čia tik “verslas “ir nieko daugiau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: