Spaudos konferencija apie Konstitucinio teismo teiginių galimą prieštaravimą Konstitucijai (tiesioginė transliacija) (6)

Bronislovas Genzelis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Bronislovas Genzelis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vasario 12 d., antradienį 10.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks Kovo 11-osios Akto signataro Bronislovo Genzelio spaudos konferencija, skirta atkreipti Seimo narių ir visuomenės dėmesį į tai, kad Konstitucinio Teismo (KT) 2019 m. sausio 11 d. nutarimo dėl leidimo gyventi užsieniečiui šeimos susijungimo pagrindu kai kurie teiginiai galimai prieštarauja Konstitucijai.

Kaip žinia sausio 11 d. KT paskelbė, kad Lietuva turi išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiui, kitoje valstybėje „susituokusiam“ su tos pačios lyties lietuviu, kaip jo šeimos nariui. Toks sprendimas buvo priimtas nepaisant to, kad Lietuvoje nėra leidžiamos vienalytės „santuokos“ ir toks bendro gyvenimo būdas nepripažįstamas šeima. Iki šio KT sprendimo Migracijos departamentas, užsienyje „susituokusiems“ tos pačios lyties asmenims teisės keltis į Lietuvą paskui savo „sutuoktinį“ nesuteikė pabrėždamas, kad Lietuvoje tos pačios lyties asmenų „santuokos“ ir partnerystė nėra leidžiamos. Nuo šiol to galima bus nepaisyti.

Pasak spaudos konferencijos rengėjų minėto KT nutarimo teiginiai galimai prieštarauja net 8 Konstitucijos straipsniams. „Šie teiginiai sukuria teisines prielaidas ateityje riboti žmonių sąžinės laisvę, valdžios institucijoms nesiskaityti su žmonų nuomone dėl svarbiausių valstybės gyvenimo klausimų, drausti Seimo nariams spręsti šeimos teisinio reguliavimo klausimus, remiantis savo įsitikinimais, nepripažinti žmonių teisės reikalauti referendumo dėl šeimos instituto konstitucinės sampratos išsaugojimo ar pakeitimo“, – rašoma spaudos konferencijos rengėjų pranešime spaudai.

Spaudos konferencijoje visuomenė bus supažindinta su grupės signatarų ir mokslininkų, bei visuomeninių organizacijų Seimui įteiktu prašymu, kad Seimas, remdamasis suinteresuoto asmens teisėmis, kreiptųsi į KT prašydamas paaiškinti ar KT nutarimo kai kurie teiginiai neprieštarauja Konstitucijai ir paprašytų KT Konstitucijai prieštaraujančius teiginius iš nutarimo išbraukti…

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus Atkuriamojo Seimo deputatė Zita Šličytė, filosofas profesorius Vytautas Radžvilas, profesorius Vytautas Daujotis, teisės profesorius Saulius Arlauskas, Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro atstovas Vytautas Budnikas.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginę transliaciją ir užduokite klausimus jos dalyviams tiesiogiai internetu ČIA (nuoroda veiks tik vykstant spaudos konferencijai).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Palinkėjimai:

  Kai neteisingumas tampa teise, pasipriešinimas tampa pareiga. (T. Džefersonas) Tie Sąjūdžio pirmeiviai, kurie tokiais išliko iki šiol, verti didžiausios pagarbos. Kaip ir tarybinio laikotarpio rezistentai. Kaip ir partizaninio pasipriešinimo dalyviai. Kaip ir LIetuvos savanoriai. Vis tik reikia pripažinti, kad tuo metu kai antisąjūdinė kontrrevoliucija buvo savo užuomazgoje, šiems žmonėms nepavyko pakelti tautos ir dabar turime tokį tragišką vaizdą. Manyčiau, kad šių Sąjūdžio mohikanų švenčiausia pareiga dabar- pasiekti antisisteminių jėgų vienybę. Be šito nebus nieko.

 2. Vilnietis:

  Nu tai ar ne absurdas kreiptis į KT dėl KT sprendimo- tarsi ims jis jį ir atkeis. Visiška nesąmonė. Turi reikalauti seimo balsuoti 3-ią (paskutinį) kartą dėl detalaus šeimos sampratos įrašymo į Konstituciją- tuo pačiu būtų panaikintas tas nutarimas, bei kreiptis į seimą kad seimas balsuotų dėl tokios KT išvados panaikinimo ir draudimo ateityje KT dar kadanors liesti šeimos bei santuokos temą. Jis tą gali ir privalo padaryt.
  O LGBTi+ tiek organizacija tiek šita iškrypelių ideologija privalo būti uždraustos, o visi įstatymai palankūs šitaj ideologijai atkeisti ir uždrausti dar bent kada juos net kelt diskusijoms.

 3. Rimgaudas:

  Rusijoje ne taip jau viskas blogai, nes uždraustos vienalytės santuokos, t. y. žmonių giminės naikinimas tokiu būdu ir taškas.

  • Vilnietis:

   kodėl į viską pas mus žiūrima per rusijos prizmę?? koks man skirtumas kas ten rusijoj darosi ar nesidaro, kas ten draudžiama ar leidžiama. man tai visiškai dzin. kad pederastų santuokų ar partnerysčių negali būti niekur – tai visiems apart pačių pederastų ir jų rėmėjų aišku- ir ne prie ko čia visokios rusijos.
   ——–
   kas ir kaip sugebėjo įkalt į galvą šitas nesąmones apie tai kad dėl visko reikia žiūrėti į rusiją??

 4. gaudysas to žmogus:

  Dėl konstitucinio teismo teisėjų – seimas privalo sudaryti komisiją dėl jų priesaikos sulaužymo ir sąmokslo prieš Tautą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: