Kaune įvyko V. Mikolaičio filmo „Vorų ratilinis“ peržiūra (0)

Valdas Mikolaitis | Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus nuotr.

Valdas Mikolaitis | Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus nuotr.

Vasario 6 d.  Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje įvyko Valdo Mikolaičio filmo „Vorų ratilinis“, apdovanoto P. Abukevičiaus premija, peržiūra. Muziejaus direktorius Ramūnas Grigonis pasveikino renginio dalyvius, pasidžiaugė, kad filmo peržiūra vyksta muziejuje bei pakvietė V. Mikolaitį pristatyti filmo sukūrimo idėją bei papasakoti, kaip vyko kūrybinis procesas. Filmo peržiūra sužadino renginio dalyvių smalsumą ir filmo autorius sulaukė daug klausimų.

 „Vorų ratilinis“ tai dokumentinis filmas apie naktinį vorų gyvenimą, leidžiantis pažvelgti į paslaptingą šių tinklų pynėjų pasaulį. Filmo kūrimas trukęs keletą mėnesių kainavo autoriui daug nemiegotų naktų, nes filmavimas vykdavo nuo vėlaus vakaro iki ryto. Negalima nepaminėti, kad filmą žemaitiška tarme įgarsino pats autorius, kad kuo tiksliau perteiktų tą nuostabą, kuri jį patį lydėjo filmuojant vorus. Filmui išskirtinumo suteikia autoriaus sugalvoti filmo veikėjų vardai tokie kaip Stropuolis, Ragatkininkas, Raizguolis ir pan.

Filmo „Vorų ratilinis“ akimirka

Filmo „Vorų ratilinis“ akimirka

Šiluviškis V. Mikolaitis – savamokslis filmų apie gamtą kūrėjas. Pirmas jo sukurtas filmas „Gilinukai“ taip ir nepasiekė žiūrovų, nes autorius jo niekur nepristatė, tačiau, anot autoriaus, šio filmo kūrimas suteikė patirties ir įkvėpė tolimesnei veiklai. Kitas V. Mikolaičio bandymas buvo gerokai sėkmingesnis – 2013 m. trijų dalių filmas „Pavienės bitės“ sulaukė pripažinimo – buvo apdovanotas P. Abukevičiaus premija. 2018 m. filmas „Vorų ratilinis“ taip pat buvo nominuotas P. Abukevičiaus premija. Tik po sėkmingų, apdovanojimų sulaukusių filmų, autorius šiemet ryžosi patobulinti pirmąjį filmą „Gilinukai“, kurį greitu laiku žada  pristatyti visuomenei.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Kultūros paveldas, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: