A. Juozaitis. Valdžios rūmai ar politinių lėlių teatras? (26)

Arvydas Juozaitis Sambūrio „Lietuva yra čia“ sueigoje | Stasio Paškevičiaus nuotr..

Arvydas Juozaitis Sambūrio „Lietuva yra čia“ sueigoje | S. Paškevičiaus nuotr..

Prezidentė Dalia Grybauskaitė du ministrus patvirtino sparčiai – be laiko tempimo. Algirdo Monkevičiaus atveju galėjo tvirtinimą atidėti dėl teikimo vėlavimo, bet vis tiek patvirtino. Na, o teikiama kandidatė į Aplinkos apsaugos ministro pareigas buvo aiškiai silpna. Bet Ministras Pirminikas Saulius Skvernelis užuot ramiai teikęs kitą, paskelbė ultimatumą Prezidentei…

Seimo daugumos ir vyriausybės pareiga tarnauti žmonėms. Valdžių tarpusavio karai niekur neveda. Vietoj karo valdžios turi tartis ir susitarti. Dialogas yra demokratiškų politikų bruožas. Valdžia neturi priešinti ir dalinti visuomenę į „savus“ ir „svetimus“. Ypač to neturėtų daryti Premjeras ir Seimo dauguma.

Deja, pastaruoju metu toks priešinimas yra itin populiarus valdžios užsiėmimas.

Sveikas protas, panašu, paliko Seimo daugumą. Rinkimai neturi tapti svarbiausiu premjero tikslu. Jo darbas organizuoti ir vadovauti LRV. Tik po to – rinkimai.

Jei nesugebama pasirinkti tarp darbo Vyriausybėje ir rinkimų, tuomet sąžiningiausia būtų atsistatydinti ir dalyvauti rinkimuose.

Premjeras negali sėdėti ant dviejų kėdžių: Lietuvos Ministro Pirmininko ir kandidato.

Lietuva neturi prabangos aukščiausios valdžios rūmų panaudos pagrindais pusei metų atiduoti politinių lėlių liaudies teatro batalinių kovų inscenizatoriams.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

26 komentarai

 1. Rūta:

  Juozaičio reitingai kyla, jis nuo lyderio atsilieka tik 7 kartus. Dar yra šansų išmesti daugiau pinigų ant rinikimų kampanijos.

 2. Balsas tyruose:

  Gerb. Arvydui galimai nereikėtų naudoti Šimonytės bei Nausėdos argumentų Skvernelio atžvilgiu.Juolab,kai ši situacija net nėra labai tiesmukai vienareikšmė…

 3. Agne:

  Atitolęs Arvydai Juozaiti nuo Lietuvos realybės. Gaila. Priešinimas yra itin populiarus ne valdančiosios o konservatorių liberalų socdemų užsiėmimas. Jau 2 metai “pasikabinom” ant rietenų

 4. Zaibas:

  O kuom cia Grybauskaite tokia jau skaisti??? Pirma suderina po to atmeta. Juozaiciui aiskiai nepatinka valstieciai….. Idomu kodel?

 5. Bartas:

  Kaimo “bobelkom” labai patiko gražus A M Brazauskas. O man, mano žmona. Patinka , ne patinka. Tokio neturi būti. Ne grožio varžytuvės,. Žmogus , einantis vadovauti Tautai turi žinoti, kokiu keliu mes eisim ir tą išaiškinti mums. A. Juozaitis labai aiškiai pasakė. Kur eisim , kas mums svarbiausia. Aš supratau. Balsuosiu už Jį.
  Kviečiu ir kitus.

 6. T0mas J.:

  1. Ką Arvydas veikė penkis metus po universiteto baigimo: 1980 – 1985 metais?
  2. Kas jo tėvai, kokios jų pavardės? Kuo užsiėmė iki pensijos, iš ko gaudavo algą?
  Niekada nebalsuoju už kandidatą, kol nesužinau biografijos. Man tai svarbu.
  Įdomu, ar Juozaitis nedaro iš to paslapties? Turbūt ne?

  • Kęstutis:

   ….na o man tai būtų labai įdomu sužinoti ir į tai tikrai galėtų atsakyti Jonas Vaiškūnas, kaip Juozaičio atstovas viešiesiems ryšiams: Besibaigiant 2018 metais 15min. žurnalistė po pokalbio paklausė Juozaičio – Ką jūs veiksite Kalėdiniu laikotarpiu? Juozaitis – skaitysiu bibliją…. Tikrai man labai įdomu – ar Juozaitis skaitė ir jei skaitė, tai ką jis ten tokio “naujo ir gero” sužinojo???…

  • Kęstutis:

   …citata iš šios dienos 15min. “Gavęs diplomą ir tris mėnesius atitarnavęs Pabradėje, grįžau į tikras filosofijos studijas. Ėjau į aspirantūrą ir gyniausi, kaip tada vadinosi, filosofijos kandidato laipsnį. Pasirinkau XIX a. vokiečių filosofiją.”… Po universiteto studijavo aspirantūrą ir 1986 metais apsigynė disertaciją…

 7. Esu 41-jų tremtinys. Bandžiau “prisikabinti” prie Gerbiamo Arvydo Juozaičio praeities. Duok die, visiems mūsų vadams, turėti tokia PUIKIĄ PRAEITĮ!

 8. Getas:

  Arvydas Juozaitis tada 1980-85 gavo Olimpinį medalį, tai buvo Lietuvos okupacijos metai. 1988 m. pradėjo kurti Persitvarkymo Sąjūdį ir tapo Atgimstančios Tautos, ypač jaunimo tarpe populiariausiu sąjūdininku.
  Baigęs filosofiją, ekonomiką, rašytojas, dramaturgas ir publicistas. Geriausias kandidatas, nes paskelbė prezidento Tikslą, kuris labai atitinka Tautos lūkesčius ir valstybės stiprinimą. Kviečiu visus už jį pasirašyti, o vėliau balsuoti. Tai Lietuvos atsinaujinimo istorinis šansas, kaip ir Sąjūdžio laikais. Galima sakyti – tai D. Trampas Lietuvai, nes jis apie tai PAREIŠKĖ PIRMIAUSIA: “LIETUVA YRA ČIA”, O NE “globali A. Kubiliaus Lietuva”.

 9. Romas:

  Kad neįmanoma vienu metu išsėdėti ant “dviejų kėdžių” – tai klasika. Apie tai yra ir Biblijoje… Keista, kad šitos a b c nesupranta kai kurie pretendentai.
  O A. Juozaitis tik nurodė elementarią klaidą. Tai būtina. Kaip kitaip klaidas ištaisysi?

 10. Balsuokime asmenine pinigine parama:

  Gavėjas: Arvydas Juozaitis
  Sąskaita: LT977230000083715478, Medicinos bankas
  Paskirties laukelyje įrašome: Parama, + aukotojo asmens kodas
  Fiziniams vienetams leidžiamas paramos dydis – 12 €.

  • s.m.:

   asmenims, – ne vienetams. Ačiū, kad supratote.

   • Žemyna:

    Tamsta absoliučiai teisus – būtent taip ši sąvoka registruota.
    Stebėdama ne vienerius metus, kaip šiai sąvokai sekasi, pastebėjau, jog su sąvokomis, tekstais, žodynais mažai susiję žmonės jos neperpranta, painioja, taigi, ji netgi klaidina. O Alke neseniai kažkas panaudojo būtent sąvoką „vienetas”, ir man pasirodė, jog taip geriau. Pvz., turime karinius, kitus vienetus. Gaila, kad rikiuojant, grupuojant verslo vienetus bei jų pavadinimus, tokia galimybė neatėjo į galvą. Tačiau, jei vienas kitas pradėtų ją vartoti, gal prigytų ir būtų priimta? Tad sąmoningai „suklydau”.

 11. Lietuvai atgal – į „atbulą Lenkiją“ nėra ko darytis. Niekur ji ne ten, tapdama ES nare ir joje gyvendama, nėra nuėjusi. Valstybinio suverenumo prasme yra likusi lygi su Vokietija, Pranzūzija, kitomis valstybėmis. Tačiau skirtingai negu kitos ES šalys dalį savo suvereniteto yra žečpospolitiškai perleidusi Lenkijai 1994 m. bendrumo su Lenkija sutartimi. Tuo Lenkijai Lietuva pati yra suteikusi teisę kištis į suverenias savo teises, yra paraližavusi lietuvybės plėtojimą savo etninėse žemėse. Juozaitiškai sakant, ja yra suvaržyti “Lietuva yra čia” veiksmai. Sutartyje yra numatyta šalių teisės terminui baigiantis jos netęsti. Josios terminas baigiasi 2019 metais, taigi jo nepratęsimo klausimas politiškai aktualus. Nors sutartis lietuvio gyvenimą tėvynėje daro negarbiu, lietuvybę, esant grėsmei lietuviui galutinai tapti lenkiško būdo žmogumi tik dar kurį laiką kalbantį ir lietuviškai, nesaugia, tačiau kandidatai tarp jų ir Juozaitis sutarties termino netęsimo klausimo į dienos šviesą nekelia. Tarsi realiausia grėsmė lietuvybei ištirtpti lenkybėje naujajam Prezidentui nebūtų svarbi. Suprantama kandidatas į Prezidentus nelaikytinas tinkamu, jeigu šio dešimtmečio realiausio iššūkio lietuvybei nepastebi ar apsimeta, kad jo nėra. Deja, kol kas tinkamų kandidatų nesiranda, – nejaugi teliks Lietuvai ir toliau tūnoti lenkijystėje smetoniškai galvojant, kad „Lietuva yra čia“, iki kartą baigsis, kaip tada…

  • Žemyna:

   Ar ne iš čia mūsų brangiosios strateginės meilės Lietuvai paūmėjimo paslaptis,
   tokio dažno kvietimo mūsų premjerui pas ją pasisvečiuoti ir „šį bei tą” aptarti priežastis – besibaigianti sutartis?

 12. Žemyna:

  Matėte – Delfyje (gal ir kitur) vėl dvejopos pilietybės paūmėjimas. Ten darbuojasi tiek Lietuvos ir lietuvių niekintojų, kad puslapis springsta nuo žaibiškai papildomų komentarų.

 13. Žemyna:

  Na, A.J. rėmėjai, pabėkite iki 15 min.
  15min. lt/naujiena/aktualu/lietuva/kandidatai-be-grimo-a-juozaitis-apie-sanchaju-monreali-ir-serloka-holmsa-56-1099436?comments
  Ten stipri agitacija prieš jį.

 14. Zaibas:

  Kas pasakysit ka reiskia Juozaicio issakyti zodziai: “Buve priesai taps musu derybu partneriai ir bendrazygiai”?

 15. DĖMESIO - DABAR!:

  LRyto TV, Nuoga tiesa: yra kitų, tuoj bus A.Juozaitis. – Bus galima klausimų užduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: