Vyriausybės kultūros ir meno premijos paskirtos dvylikai kūrėjų (2)

Kultūra | Keičio Kagio (Keiichi Kag) nuotr.

Kultūra | Keičio Kagio (Keiichi Kag) nuotr.

Ministrų kabineto sprendimu už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui dvylikai kūrėjų paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos paskirtos fotomenininkui Ramūnui Danisevičiui, muziejininkei Vidai Kanapkienei, dailininkui, knygų vaikams autoriui Kęstučiui Kasparavičiui, kino ir teatro aktorei Vidai Vaivai Mainelytei, kompozitoriui Arvydui Malciui, tapytojai Sigitai Maslauskaitei-Mažylienei, menotyrininkei Agnei Narušytei, poetui Kęstučiui Navakui, aktorei Reginai Reklaitienei, kino operatoriui Janui Vitoldui Tomaševičiui, tekstilininkei Zinaidai Vogėlienei ir menotyrininkei Rasutei Žukienei.

Vyriausybei tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu. Komisija iš visuomenės pasiūlytų daugiau nei 40-ies muzikos, teatro, dailės, literatūros, kitų kultūros ir meno sričių atstovų atrinko 12 kandidatų gauti premijas.

Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja poetas ir publicistas Liutauras Degėsys. Komisijos nariai – Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, violončelininkas Mindaugas Bačkus, architektė Gražina Bernotienė, teatro kritikas, publicistas Vaidotas Jauniškis, fotomenininkas Alvydas Lukys, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, kino kritikė Rasa Paukštytė, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, etnologė Daiva Vaitkevičienė.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam jo nariui.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Žmogus:

  Niekaip nesuprantu,ką straipsnio autorius apie kultūros premijos skyrimą 12 kultūros veikėjų simbolizuoja tokiu apsvilusios gedulingos moters paveikslu, ar kad premija per maža. ar ne tie išrinkti, ar kultūros toks lygis. Paaiškinkite.

  • Žemyna:

   Parodė, kas įnirtingai ir gana sėkmingai daroma su mūsų kultūros veidu, su pačia kultūra: kaip uoliai ji trinama iš mūsų gyvenimo, į jos vietą grubiai stumiant tai, kas visiškai keičia mūsų kasdienybę, santykius, požiūrį į tautos ir žmonijos praeitį ir ateitį.
   Jau vien ką reiškia, kai kultūra, kai net pats šis žodis trinamas iš nūdienos (LRT Plius), kaip pati kultūros samprata keičiama, poruojant ją su nesuvokiamais, nieko bendro su ja neturinčiais, ją žudančiais, bet kaip epidemija mus užplūdusiais, galutinai visuomenę užvaldyti siekiančiais nūdienos reiškiniais bei jų apibūdinimu – patyčių „kultūra”, iškreiptų vertybių „kultūra” ir t.t. ir dar daugiau, taip artinant mus prie to, jog galiausiai tik taip ir suprasime kultūros turinį, jog visa tai, kas užgriuvo mus kaip lavina ir yra tikroji kultūra… Belieka dar pridurti – išdavysčių „kultūra”, savo tautos niekinimo „kultūra”, grobimo „kultūra”, žmogžudysčių „kultūra”, chamizmo įsigalėjimo „kultūra”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: