D. Kuolys. Viešųjų ryšių parklupdyta istorija. Replika (9)

Asmeninė nuotr.

Asmeninė nuotr.

„Pasveikink savo šalį gimtadienio proga!“ – kviečia prezidentė.
„Švęskime Vilniaus gimtadienį!“ – ragina Vilniaus meras.

Skambūs viešųjų ryšininkų politikams padiktuoti šūkiai. O istorija? Kodėl piktinamės Kremliaus propagandistais, kai mūsų pačių aukščiausi pareigūnai šiandien skelbia Vasario 16-ąją esant „šalies gimtadieniu“, „valstybės gimtadieniu“. Tarsi ilgaamžės Lietuvos valstybės niekad nebūtų buvę. Tarsi Lietuva būtų gimusi Rusijos imperijos Šiaurės Vakarų krašte tik prieš šimtmetį.

Kaip istorijos mokytojai turėtų paaiškinti mokiniams: kodėl Vilniaus savivaldybė ir meras skelbia Vilnių gimus tik 1323-iųjų sausio 25-ąją? Kai tuo metu Vilnius jau buvo ne šiaip miestas, bet „karališkas miestas“. Su mūrine valdovo pilimi ir net dviem katalikiškomis bažnyčiomis. Sostapilis, kuriame gyvenęs „lietuvių ir rusų karalius“ žadėjo pasauliui „nustatyti tokią tarpusavio taiką, apie kokią krikščionys niekados nė negalvojo“.

Ar istorijos mokytojai išdrįs smalsiems vaikams pasakyti, kad šiuokart ir prezidentė, ir meras tiesiog nusišneka? O gal nuolankiai paseks prezidente, meru ir ims patys „taisyti“ istoriją pagal viešųjų ryšių imperatyviai diegiamas rekomendacijas?

logo_srtrf (1)

Kategorijos: Akiračiai, Diskusijos, Nuomonių ratas, Saulės arkliukai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: