Vilniuje atidaryta 7-oji tarptautinė kelionių paroda ADVENTUR 2019 (0)

„Adventur 2019“ | www.litexpo.lt nuotr.

„Adventur 2019“ | www.litexpo.lt nuotr.

Sausio 25 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo 7-oji tarptautinė kelionių paroda „Adventur 2019“. Parodos organizatoriai kviečia keliauti drąsiai ir į savo patirčių lagaminus bei kuprines krautis ypatingas emocijas, nuotykius, prisiminimus. Parodos atidaryme LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, LR ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas apdovanojo 2018 metų Turizmo sėkmingiausius.

 Septintą kartą vykstanti kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“ per savo gyvavimo laiką tapo didžiausiu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Praėjusiais metais parodoje apsilankė 33 000 lankytojų.

lb_97_1_3

„Adventur 2019“ | www.litexpo.lt nuotr.

„Daug važinėju po šalies miestus ir miestelius, kartais ir pats nustembu, kiek puikių turizmo objektų, kuriuos galėtume parodyti ir užsienio, ir Lietuvos turistams, turime, – atidarydamas parodą sakė Ministras Pirmininkas. – Turizmas yra ekonomiškai stipri sritis, atnešanti milžinišką indėlį į šalies ekonomiką. Visiškai aišku, kad labiausiai šiandien mums trūksta tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Europos ir pasaulio miestus. Jei jie atsirastų, galėtume kalbėti ne apie 1,5 milijardo eurų indėlį, o gerokai daugiau.“

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius pažymėjo, kad 2018 metai buvo ypatingi geri Lietuvos turizmui. „Lietuvą praėjusiais metais aplankė tiek žmonių, kiek šiuo metu gyvena mūsų šalyje, tikimės, kad ateis toks laikas, kai turistų sulauksime tiek, kiek pasaulyje gyvena lietuvių“, – sakė Virginijus Sinkevičius.

lb_134_3

„Adventur 2019“ | www.litexpo.lt nuotr.

Parodos atidarymo kulminacija – įteikti 2018 metų Turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimai.  Sėkmingiausiu turizmo ambasadoriumi tapo verslininkas, fotografas Marius Jovaiša. Sėkmingiausiu turizmo produktu pripažintas Pakruojo dvaras, kelionių organizatoriumi – bendrovė „Baltic Bike Travel“, sveikatos turizmo paslaugų tiekėju – Birštono „Eglės“ sanatorija, 2018 metų turizmą skatinančiu žiniasklaidos projektu „We love Lithuania“, o turizmo iniciatyva – projektas „Surink Lietuvą“. Sėkmingiausiu apgyvendinimo paslaugų tiekėju pripažintas viešbutis „Pacai“, o kaimo turizmo sodyba – sodyba „Pas Vytą“. Sėkmingiausio turizmo informacijos / lankytojų centro vardas atiteko „Go Vilnius“. Sėkmingiausia traukos vietove pripažintas Biržų rajonas, o inovatyviausiu projektu – „Kaunas 2022“.

lb_128_3

„Adventur 2019“ | www.litexpo.lt nuotr.

Parodos organizatoriai teigia, kad šiais metais parodoje kaip niekada gausu originalaus turinio, įdomiausių kelionių istorijų ir naudingų patarimų. Per tris parodos dienas bus surengta daugiau nei 100 renginių. Juose bus mėginama atsakyti į klausimus – kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams šiandien siūlo Lietuva? Kas motyvuoja pirmą kartą išsiruošti į kelionę?

_MG_0230_2

„Adventur 2019“ | www.litexpo.lt nuotr.

Potyrių turizmo idėja šių metų parodoje „Adventur“ išsiskleis trijose „Litexpo“ salėse. Keliautojus paroda kvies sužinoti, atrasti, pajausti ir papildyti savas patirčių kolekcijas. Parodos renginiams atverta nauja parodos erdvė „Fanų zona“. Visą savaitgalį lankytojų čia laukia susitikimai su įdomiais keliautojais, jie išgirs netradicinių pasakojimų apie ekstremalias, solo, nuotykių keliones, tolimus žygius pėsčiomis bei neįkainojamų patarimų, kaip kelionėje sutaupyti,  kaip savarankiškai pasiruošti tolimoms kelionėms į egzotines šalis ar ekspediciniam turizmui.

_MG_0144_2

„Adventur 2019“ | www.litexpo.lt nuotr.

Parodos naujiena – Vaikų erdvė, kurioje mažiesiems parodos lankytojams organizuojama interaktyvi, įdomi ir uždeganti veikla.

Dar viena parodos naujovė – dalyvių stenduose planuojamos „Laimės valandos“, per kurias lankytojai sulauks ypatingų pasiūlymų, specialių nuolaidų ir dovanų.

_MG_9616_2

„Adventur 2019“ | www.litexpo.lt nuotr.

Parodoje „Adventur 2019“ organizatoriai sulaukė daugiau nei 300 dalyvių iš 19  šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Danijos, Egipto, Gruzijos Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Nepalo, Slovakijos, Šri Lankos, Švedijos, Turkijos, Vietnamo. Paroda vyksta sausio 25–27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: