Senoji Marijampolė atgyja (0)

Marijampolės senoji ligoninė | suduvis.lt nuotr.

Marijampolės senoji ligoninė | suduvis.lt nuotr.

2018 m. Marijampolės, kaip Lietuvos kultūros sostinės, renginiais siekta įtvirtinti istorinės ir kultūrinės atminties sklaidą ne tik Suvalkijos krašto, bet ir šalies mastu. Pernai pradėtas aktyvus miesto istorinių pastatų, kurių Marijampolėje išlikę nemažai, aktualizavimas. Vienas jų – pirmoji miesto ligoninė, kuri iki šios dienos išlaikė pirminę paskirtį – teikti medicininę pagalbą.

Atsižvelgdamas į turtingą šio pastato istoriją bei atliktus architektūrinius tyrimus Kultūros paveldo departamentas, iniciavo jo įrašymą į Kultūros vertybių registrą. 2018 m. kovo 14 d. visas Marijampolės ligoninės pastatų kompleksas (u.k. 42543), į kurį įeina ir pirmosios miesto ligoninės pastatas, pritarus Kultūros paveldo vertinimo tarybai, įrašytas į Kultūros vertybių registrą. Kompleksui suteikus teisinę apsaugą visi jį sudarantys statiniai apsaugoti nuo galimai neapgalvotų sprendimų juos rekonstruoti ar renovuoti, keičiant išorę ar kaip kitaip naikinant jų autentiškumą.

Jau greitai Marijampolės miesto pirmąją ligoninę ketinama restauruoti, sutvarkant jos fasadus, atstatant laiko tėkmėje prarastus architektūrinius elementus, taip pat atkuriant ypač puošnų tinkuoto mūro frontoną su kryžiumi, prie kurio anuomet būdavo papuošiamas altorėlis Kristaus Kūno ir Kraujo (Devintinių) procesijai.

Anot Kultūros paveldo departamento Marijampolės skyriaus vedėjos Violetos Kasperavičiūtės, toks rūpestis ir siekiai įkvepia, kad kultūros paveldas turės ypatingą reikšmę ateities Marijampolėje, kuriai visada buvo svarbi istorija, kultūra ir jos puoselėjimas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: