Kino šventėje Trieste – lietuviški filmai bei bendras Baltijos šalių ir Italijos apdovanojimas (video) (0)

Kadras iš A. Stonio ir K. Briede filmo „Laiko tiltai“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Kadras iš A. Stonio ir K. Briede filmo „Laiko tiltai“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Sausio 18 d.Italijoje prasidėjusiame tarptautinėje Triesto kino šventėje netrūks svarbių įvykių – Lietuvos vardas net tris kartus bus matomas kino programose, o industrijai skirtame forume bus įteiktas Baltijos šalių ir Italijos bendrai vystomų kino projektų apdovanojimas. Tai ilgai laukto tarptautinio susitarimo tarp trijų kino institucijų ir Italijos generalinės kino direkcijos vaisius.

Kino programoje vėl skambės Lietuvos vardas: trumpametražių filmų konkurse rungsis Lauryno Bareišos darbas „Kaukazas“, programoje „Born in Trieste“ bus pristatytas

industrijos renginyje vystytas Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristine Briede bendras dokumentinis filmas „Laiko tiltai“, o „Special Events“ programoje bus parodyta lenkų režisieriaus Krzysztof Zanussi istorinė drama „Eter“, kurta kartu su Lietuva.

Renginio metu vyks bendros gamybos kino forumas „When East Meets West“, sukviečiantis prodiuserius, režisierius, platintojus, investuotojus, renginių programų sudarytojus susipažinti su filmų gamybos naujienomis, užmegzti ryšius.

„When East Meets West“ forume kasmet pristatomi atranką įveikę dokumentinių ir vaidybinių filmų projektai, kurie konkuruoja dėl finansinių prizų. Į konkursinę vystomų filmų programą „Last stop Trieste“ pateko režisierės Marijos Stonytės ir prodiuserės Giedrės Žičkytės kuriamas filmas „Švelnūs kariai“.

Kadras iš L. Bareišos filmo „Kaukazas“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Kadras iš L. Bareišos filmo „Kaukazas“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Industrijai skirtoje programoje šiemet inicijuojamas bendras Italijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos prizas, skirtas bendrai vystomiems projektams. Tai partnerystės tarp Italijos generalinės kino direkcijos ir Baltijos šalių kino centrų rezultatas, motyvuosiantis bendradarbiavimą kuriant filmus. Įsteigto apdovanojimo vertė 30 000 Eur. Prizą laimėjusio projekto gamyba turės būti vykdoma kaip Italijos ir bent vienos iš Baltijos šalių bendra gamyba, atitinkanti Europos konvencijos dėl bendros filmų gamybos reikalavimus.

„Pastaraisiais metais šis forumas tapo mūsų regionui reikšminga susitikimo vieta, skatinančia ilgalaikį Rytų Europos ir Vakarų Europos bendradarbiavimą. Tikiuosi, kad įsteigtas Baltijos šalių ir Italijos prizas bendrai vystomiems projektams taps reikšminga paskata prodiuseriams pradėti dirbti kartu jau ankstyvoje filmo kūrimo stadijoje“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

A. Stonio ir K. Briede filmo „Laiko tiltai“ pristatymas:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: