A. Juozaitis. Trumparegiškumo pasekmė – pensijos vėluoja, valstybė praranda pajamas (7)

Dr. Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Dr. Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Šimtai tūkstančių pensininkų šiemet pensijas gaus ne iš „Lietuvos pašto“, jiems pensijas pristatys kitos bendrovės ir kiti žmonės. Nauji metai įsibėgėja, tačiau naujieji pensijų išnešiotojai neskuba… Pensininkai, negavę pensijų, buriuojasi „Sodros“ skyriuose, bando prisiskambinti „Sodros“ darbuotojams, norėdami sužinoti – kur mūsų pensijos?

Atsakoma: laikini nesklandumai, naujieji pensijų išnešiotojai dar nepripratę, tuoj pripras, susigaudys, kur kas gyvena, ir atneš… Nesijaudinkite, gausite kiek vėliau, tikrai pensijos nepradings.

Žinoma, sėdintiems stiklo betono kontorose nėra ko jaudintis, bet ne garbingo amžiaus žmonėms, gyvenantiems nuo pensijos iki pensijos.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Kas slypi už šios naujosios pensijų išmokėjimo tvarkos? „Sodros“ portfeliai sako – taupymas pagrįstas viešųjų pirkimų taisyklėmis. Taupymas? Ar tikrai? Atsisakius „Lietuvos pašto“ paslaugų išnešiojant pensijas ir pasirinkus mažesnes išnešiojimo kainas pasiūliusius mažiukus privačius išnešiotojus, pensijų pristatymo paslauga perduota į silpnas ir nepatikimas rankas. Juk tos privačios įmonės yra labai silpnos ir daugelyje regionų sunkiai surenka net žmones šiam darbui. Todėl pensijos ir vėluoja.

O juk dėl tokių sprendimų „Lietuvos paštas“, kurio 100 % akcijų priklauso valstybei, prarado valstybinę įmonę „Sodra“ kaip klientą didelėje šalies dalyje. „Sodra“ yra pavaldi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, „Lietuvos paštas“ – Susisiekimo ministerijai. „Lietuvos paštas“, tvarkingai mokantis dividendus valstybei, dėl naujosios pensijų išnešiojimo „tvarkos“ negaus pajamų, vadinasi, dėl negautų dividendų dalies nukentės ir valstybės biudžetas.

Štai, pone Skverneli, kokia yra aukšto rango vadybininkų trumparegiškumo pasekmė:

1) pensininkams vėluoja pensijos,
2) valstybės įmonė ir Lietuvos biudžetas praranda pajamas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

7 komentarai

 1. tiek:

  kuo toliau tuo aiškiau – ultraliberalai yra tiesiog nepriimtini ant Lietuvos “kūno”.

 2. Skaitytojas:

  Trumpas ir puikus straipsnis. Jau seniai žinau, už ką balsuosiu.

 3. Agne:

  Paštą ne Skvernelis tokį padarė. Per du metus neįmanoma pakeisti

 4. -.-.-:

  na taip, pensininkai, aišku, irgi yra rinkėjai. Tiesa, dauguma jų gauna pensijas į banko korteles, bet juk vis dar yra ir tokių, kurie negauna, ar ne? Klausimas, tyčia, ar netyčia? Aš tai būčiau linkęs gudrų sąmokslą čia įžiūrėti, todėl reikėtų metus visus darbus ir kitas aktualijas pasirūpinti kuo greičiau apie tai informuoti visuomenę (kol dar nespėjo tų pensijų pristatyti). Juk mus visus mulkiais laiko!

 5. Bartas:

  Ar čia ne bausmė Lietuvos paštui? Bus jiems rašinėti “pay post”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: