I. N. Flauers. Apie druską, meilę, gintarą ir muziką (video) (0)

Inga Nora Flauers (Flowers) | Miglos Zavadskienės nuotr.

Inga Nora Flauers (Flowers) | Miglos Zavadskienės nuotr.

Žemyna Trinkūnaitė pakvietė į Druskininkus paklausyt jos kankliavimo Gintaro kambaryje, ir tas kambarys – SPA. Labai laumiška, iškart sutikau.

Pirmą kartą važiuoju klausytis dievų muzikos ten, kur paprastai geros muzikos neieškom, o dabar – į SPA, pabūti fantastiškų gebėjimų ir vaiskaus talento menininkės Žemynos Trinkūnaitės kanklių muzikos sesijoje garsiajame Druskininkų Vilnius SPA. 

Labai smalsu. Leidžiu sau žaisti Druskininkų alchemija. Jau žinau, kaip ragausiu sūriųjų vandenų, ar atspėsiu šį kartą druskos spalvą burnoje?

Baugu baugu maišyti tokius malonumus, tarytum vyną su aliejumi, ar bažnyčioje valgyti… Dievų muzika SPA. O kas, jei nepatiks?

Važiuojame dzūkų keliu.

veža mane per laukus

laukiu laukiu bus kas bus

Asmeninis Žemės menininkės pasiruošimas Gintaro sesijai yra dievų dovana potencialiam klausytojui. Žemynai – tai šventas susikaupimas, tarytum prieš komuniją. Ji kalbasi su muzikos dievu ir klausosi dievų klausos. Išgirsti dievų klausą – turi klausytis savęs, pareiti į save namo, į žemę…

Dieve, koks nežemiškai gražus jos vardas.

Važiuojam… Ji meldžiasi dievų klausai… Aš girdžiu save…

Jei kūryba atspindi kūrėją, tai metafora apie amforą, pasipildančią fontanu šampanu gerumu gerumu tinka Žemynos muzikai.

Visi atpažįstame joje savo melodijas, išpažįstame intervalus, taip kaip gyvendami atpažįstame draugus ir išpažįstame žodžius.

Važiuojame, regis, dzūkų kelio kap rozas pakanka Žemynai susikaupti. Girdžiu jos poterius ant smilgos. Veriu nokstančias savo mintis.

Ji – kanklių Mocartas

Žemyna Trinkūnaitė | asmeninė nuotr.

Žemyna Trinkūnaitė | asmeninė nuotr.

Nuo dvylikos, jau keturiasdešimt metų groja dvarams, koncertų salėms, festivaliams, įrašams, basiems šokantiems, kodų beieškantiems, groja groja širdin din din širdin

Meilės menas. Taip kuria groja virtuozas.

Ritmo, melodikos ir subtilių melizmų meistras.

Žemyna geba valdyti garsą kaip prijaukintą gyvulį, sekantį paskui burtą, kaip užkalbėjimą vakarui.

kad viskas būtų gerai

išburk man

kad viskas vėl būtų gerai

Tradicija yra ir jos nėra, ji vyniojasi kaip žalias vynas žaliasai.

Jis srūva kūnu per kūną, jaunas kaip vynas, kaip pirmasis vyras, groja pirštais baltais tavo dienai jau gulti į samanas ta ta to

Kosminis audio audinys išsilanksto lengvu baltu oregamiu iš baltiškos tradicijos ir kosminės šviesos, apvaisintos genijaus paprastumu.

Šventoji, sakralioji geometrija ore išaudžia gerąją viltį iš gausybės rago leliumai

Atvažiavom. Jau Druskininkai.

Gintaro kambarys. Jaučiu jauną kristalą ir jo elektrą. Ji skaisti ir skaidri it medus, paradoksaliai klampi ir minkšta, tąsi tąsa belaikėj perspektyvoj tarp saulės ir vandenų.

Pagarbiai patogios kėdės. Įsilydau į gintaro čiužinį.

Smalsu… Atšyla stuburas, minkštai nyksta aplinka ir užsitraukia nebaigti projektai…

Komfortas užlieja būtį ir mano dieną, balta diena numiršta Druskininkuose.

Kai ištiesiu kūną užmerktom akim, ten, už jų, Žemės deivės pirštai ima daiginti, traukti, kabinti iš žemės čia pat besikalančius garsus tarytum diegus, ir jie auga širdin din din din vėl širdin…. atskamba diena balta diena ir vėl gula į samanas…

Žemyna alchemiškai šlifuoja garsą kaip minkštą ir tąsų gintarą. Kvepia šiltais sakais, stygos transliuoja kamanių dūzgesį ir atskleidžia jų magišką skrydžių metodo teoriją, terapiją, paslaptį tiems, kurie turi klausą, tiems, kurie turi dievų klausą ta ta to

Klausoje išsiskleidžia ritmo ir melodijos sueitis. Spindinčių melizmų patirtis baltais pirštais atsiduoda muzikos kūnui ir atveria architektūrinę erdvę. Nuo S iki L. Sėkmingas vasaros Dainų šventės Žemynos inkliuzo eksperimentas buvo labai skanus patiekalas tautai ir savos srities profesionalams.

Jos kūrinių formatas – kuklus genijus be pabaigos. Ten išsilanksto kasnakt paveldimi iš baltų žemių kardu (kairinis kirtis čia ant u, ha-ha) kirsti (kairinis ant ti) sutartini minimalizmo bruožai.

Žemės dukters mantra.

Skaidri skalsa ir tik norisi norisi dar…

Sensacija yra tai, kad sensacijos nėra. Ateina Žemyna ir groja. Tada tu išeini arba pareini, priklausomai nuo to, kur eini ir ar turi klausą, turi ar turi

Čia – komunija su savimi – čia. Kūnas gintaro čiužiny. Siela nelydima suaugusiųjų, girdi ir tyrinėja vandens paviršiaus nervų sistemą, tada skaito nakties žvaigždžių raštą, gano debesų mintis.

Sapnų masažas Druskininkuose

Žemynos Trinkūnaitės nuotr.

Žemynos Trinkūnaitės nuotr.

Kvėpuoju vakarą. Jau prasideda šokiai. Kanklių-stygos-paleidžia-šiltas-kasas…

Biologinės kūno struktūros palengva šoka kosminį valsą aplink gydantį garso verpetą, taip lengvai taip lengvai it žvaigždynai, visatos ratui ratui

Čia kūno ritmas beviltiškai myli melodiją ir jų sueitis liudija garso virsmą šviesa, ir visa tai vyksta tavo kūne. Tu – Dievo delne. 

Tada groja tyla ir neišvengiamas sveiksmo procesas ima sprogdinti džiaugsmo atomus. Kyla aukštyn burbuliukai …neatsispirt nesustabdyt…

Kalba kalba gyvas gyvasis vanduo

bus viskas gerai

burk man

viskas gerai

Čia tvyro kerai.

Po oda pasilieja gyvybės vandenys ir skamba upėmis paversdami šviesa tavo ląstelių miego gelmes. Ten kulminacija, ten – pakylėjmas į tiesą.

ir viskas taip gerai gerai gerai

Tik parašyk dar vieną laišką sapnuojančiai širdžiai…

Gyvybės muzika ir gydantis vanduo.

Šviesu.

Jau sutemo

<>>>>>>>xXx<<<<<<<<>

Nubusi lengvam išgąsty, kad jau viskas, kad jau – pabaiga, nebus laiškų…

Nebijok, nėra jos… ta ta tos pabaigos

Tada dzūkų kelias parves tave namo į save. Namo… ir Taika tau dainuos lopšines

nėra nėra karo bado ir nėra bausmės

Tavo pasaulyje švelni ir teisinga tvarka, rankos sunkios, dar pavargusios nuo neišdalyto gerumo…

p.s.

Papasakok visiems: tos laumės natos – tai atstumai tarp žvaigždžių, atstumai tarp žvaigždžių – jos natos…. ta ta to

Klausykis Jos prieš miegą šventą miegą. Padeda.

Autorė yra sutartinių grupės „Trys keturiose“ dalyvė, gyvenanti ir kurianti Naujojoje Zelandijoje.

P.S. Žemyna Trinkūnaitė kankliavimo paslaptimis artimiausiu metu dalysis sausio 19–20 d. Palangoje, viešbutyje „Medūza“, įvyksiančiame seminare „Kankliavimas šiandien. Prigimtinė kultūra ir interpretacijos“. Informacija telefonu 867258422 arba el. paštu jumar.palanga@gmail.com.

Kategorijos: Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos, Garsai, Kultūra, Menas, Skaitiniai, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: