Kauniečiai reikalauja atšaukti Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimą (0)

INIT TV stop kadras

INIT TV stop kadras

Kauno forumas išplatino pareiškimą kuriuo reikalauja, kad  Kauno miesto savivaldybės taryba atšauktų savo 2018-12-18 sprendimą Nr.TR-693 nustatantį, jog pirmumą priimant į vaikų darželius mieste turi prieglobsčio prašytojų vaikai. Sprendimas priimtas pagal Vaiko teisių kontrolierės E.Žiobienės nurodymą.

Užsienio piliečių prašymai dėl prieglobsčio išnagrinėjami per 3 mėnesius. Šiam laikotarpiui prieglobsčio prašytojai apgyvendinami Pabėgėlių priėmimo centre ar laikinuose būstuose ir yra pilnai išlaikomi, jiems suteikiamos transporto, medicinos, drabužių ir daiktų įsigijimo paslaugos, jie aprūpinami maisto produktais, mokama pašalpa. Dirbti šiems asmenims nereikia, todėl, pasak Kauno forumo narių, nėra ir poreikio mažamečių vaikų priežiūrai, nes jie gyvena su tėvais, pilnamečiais savo atstovais ar giminaičiais.

„Tokia tvarka pažeidžia konstitucinius lygiateisiškumo principus ir diskriminuoja Lietuvos Respublikos piliečius, kurie dirba, turi poreikį vaikų darželio paslaugoms ir dažnai ilgą laiką laukia eilėse. Šis sprendimas su Kauno miesto gyventojais nebuvo derinamas ar viešai svarstomas“, – teigiama pareiškime.

Kauno forumo pareiškimas

2019 m. sausio 14 d.
PAREIŠKIMAS
Dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos 2018-12-18 sprendimo

Kauno miesto savivaldybės taryba 2018-12-18 sprendimu Nr.TR-693 nustatė, jog pirmumą priimant į vaikų darželius mieste turi prieglobsčio prašytojų vaikai. Sprendimas priimtas pagal Vaiko teisių kontrolierės E. Žiobienės nurodymą.

Užsienio piliečių prašymai dėl prieglobsčio išnagrinėjami per 3 mėnesius. Šiam laikotarpiui prieglobsčio prašytojai apgyvendinami Pabėgėlių priėmimo centre ar laikinuose būstuose ir yra pilnai išlaikomi, jiems suteikiamos transporto, medicinos, drabužių ir daiktų įsigijimo paslaugos, jie aprūpinami maisto produktais, mokama pašalpa. Dirbti šiems asmenims nereikia, todėl nėra ir poreikio mažamečių vaikų priežiūrai, nes jie gyvena su tėvais, pilnamečiais savo atstovais ar giminaičiais.

Tokia tvarka pažeidžia konstitucinius lygiateisiškumo principus ir diskriminuoja Lietuvos Respublikos piliečius, kurie dirba, turi poreikį vaikų darželio paslaugoms ir dažnai ilgą laiką laukia eilėse. Šis sprendimas su Kauno miesto gyventojais nebuvo derinamas ar viešai svarstomas.

Kauno Forumas:

1. Reikalauja atšaukti Kauno miesto savivaldybės tarybos 2018-12-18 sprendimą Nr.TR-693 dalyje, kurioje nustatoma pirmumo teisė prieglobsčio prašytojams.

2. Kviečia Kauno miesto gyventojus kreiptis į Kauno miesto savivaldybę ir savo išrinktus miesto tarybos narius paraginti atšaukti minėto sprendimo nuostatas dėl prieglobsčio prašytojų pirmumo teisės.

3. Ragina Kauno rinkėjus būsimuose savivaldos rinkimuose nebalsuoti už Kauno miesto tarybos narius, priėmusius šį sprendimą ir jų atstovaujamas partijas bei rinkiminius komitetus.

Balsavusių už diskriminacinį sprendimą Kauno miesto tarybos narių sąrašas:

Visuomeninis rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“:

Audėjaitis Jonas, Bartaška Saulius Vilius, Bičkauskienė Ramunė, Juodeškienė Inga, Jurgutis Mantas, Matijošaitis Visvaldas, Norvaišienė Jūratė Elena, Palionis Andrius, Plūkienė Edita, Pukelytė Ina, Stirbys Karolis, Šnapštienė Rasa, Večerskis Donatas, Varžinskas Visvaldas, Visockienė Ingrida, Želvys Benjaminas.

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai:

Banys Jonas, Bingelis Petras, Gudišauskienė Edita, Žukauskas Gediminas, Koryzna Jonas.

Lietuvos socialdemokratų partija:

Garšva Žydrūnas, Popovas Vasilijus, Razmislevičius Darius.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis:

Kairys Simonas, Mikaitis Rimantas, Sirgedas Domas.

Balsuojant susilaikė:

Visuomeninis rinkimų komitetas „Kaunas – kitokia Lietuva“:

Jakštas Petras.

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai:

Budnikas Gediminas, Gudėnas Vygantas, Guzavičius Jonas, Kudarienė Loreta, Mikėnas Kęstutis, Skilandis Remigijus.

Balsavo prieš:

Visuomeninis rinkimų komitetas „Kaunas – kitokia Lietuva“:
Raižys Algis.

Kauno miesto tarybos narių sąrašas ir kontaktai ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: