Didžiosios Britanijos parlamentas atmetė „Brexit“ sutartį (1)

brexit-planui-nepritarta-youtube-stop-kadras

DB Bendruomenių rūmų pirmininkas Džonas Berkou (John Bercow) netveria džiaugsmu dėl parlamento sprendimo | youtube.com nuotr.

Sausio 15 d. vakare Didžiosios Britanijos (DB) parlamentas 432 balsais prieš 202 atmetė „Brexit“ sutartį su ES, kurią ministrės pirmininkės Teresos Mei (Theresa May) vadovaujama vyriausybė 2018 m. buvo suderinusi su Europos sąjungos (ES) vadovybe.

Po tokio DB parlamento sprendimo Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES tolimesnė strategija atsidūrė nežinioje.

Opozicinės Leiboristų partijos vadovas Džeremis Korbinas  (Jeremy Corbyn) iš karto pareiškė, kad T. Mei patyrė „katastrofinį“ pralaimėjimą ir inicijavo balsavimą dėl nepasitikėjimo premjere. Balsavimas dėl nepasitikėjimo T. Mei turėtų vykti trečiadienį.

Eus Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pasiūlė Britanijos vadovams atsisakyti sprendimo dėl „Brexit“ strategiją. „Jeigu susitarimas neįmanomas, ir niekas nenori sutarimo, tuomet kas pagaliau turės drąsos pasakyti, koks turi būti galutinis sprendimas?“ – po balsavimo DB parlamente socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Tuskas.

T. Mei kalba prieš balsavimą:

Skelbiami balsavimo rezultatai:

Balsavimo „Brexit“ sutarties su ES tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Prašalietis:

    Kad Britanijos parlamentas atmetė Brexit-o susitarimą nieko nuostabaus. Nuostabu yra pamatyti, kad Britanijos aukštuomenės šiandieniniai “džentelmenai”, pabuvę keliolika metų ES, pradeda bliauti savo parlamente kaip veršiai ir sėkmingai darosi panašūs į šiandieninės banderinės Ukrainos vadovaujančius ukrainietiškus runkelius…. Jei Britanijos parlamentiniai”džentelmenai”dar ta pačia “džentelmeniškumo linkme” pasistengs, tai netolimoje ateityje ir jie pradės parlamente po truputį snukiuoti vienas kitą taip, kaip snukiuojasi “parlamentarai”Ukrainoje….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: