A. Juozaitis. Ar turi teisę aukščiausioji Lietuvos valdžia mylėti ledinę tylą? (video) (25)

Jonas Kadžionis-Bėda kalba Seime po Laisvės premijos įteikimo | lrs.lt nuotr.

Jonas Kadžionis-Bėda kalba Seime po Laisvės premijos įteikimo | lrs.lt nuotr.

Nuoširdžiausiai sveikinu Lietuvos Laisvės Kovų didvyrius, kurių žygdarbis priartino Kovo 11-ąją.

Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją, iškilmingame minėjime Seime 2018 m. Laisvės premija buvo įteikta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanų grupei:
Jonui Abukauskui-Siaubui,
Vytautui Balsiui-Uosiui,
Jonui Čeponiui-Vaidilai,
Juozui Jakavoniui-Tigrui,
Bronislovui Juospaičiui-Direktoriui,
Jonui Kadžioniui-Bėdai,
Juozui Mociui-Šviedriui.

Visų apdovanotųjų ginkluotos kovos už Lietuvos laisvę bendražygių vardu iškilmių dalyviams iš Seimo tribūnos žodį taręs partizanas Jonas Kadžionis-Bėda prabilo ir apie opiausius dabarties skaudulius pavadinęs juos „giliu okupaciniu įšalu ir okupacine dvasia“. Savo klausimus jis skyrė minėjime dalyvavusiai Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Tuo tarpu Nacionalinis transliuotojas – LRT– šio vakaro „Panoramoje“ kone visus Jono Kadžionio-Bėdos klausimus iškirpo. Paliktas buvo tik „švelniausią“ iš jų: kam trukdė Vyčio paminklas Lukiškių aikštėje.

Pasikartojo praėjusiųjų metų Laisvės premijos teikimo situacija; tąsyk laureatei Nijolei Sadūnaitei viešai paklausus – ar dar gyva Garliavos mergaitė? – Prezidentė užsitvėrė tylos siena.

Lietuvoje iš tvirtai sumūrytų valdžios rūmų bokštų ir dabar tebesklinda tyla.

Ar turi teisę aukščiausioji Lietuvos valdžia mylėti šią ledinę tylą?

Ką atsakyčiau, jeigu būčiau užkluptas tokių aštrių klausimų?

Sakyčiau taip: rūpinsiuosi, kad būtų įgyvendintos teisėtvarkos reforma: kad būtų įsteigtos Ypatingojo prokuroro ir prisiekusiųjų teismo institucijos; siekčiau, kad būtų atgaivintas užsigulėjęs stalčiuose Istorinės atminties įstatymo projektas; o taip pat siekčiau, kad nacionalinės Kultūros ir meno premijos, Jono Basanavičiaus premija būtų tvirtinamos prezidento valia ir atsakomybe.

Neatsakęs į šiuos klausimus, negalėčiau paspausti rankos Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanams ir išeiti į ledinę tylą, kai Seime nuskamba: stokite, eina Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

25 komentarai

 1. o ko buvo galima tikėtis?:

  O ką mūsų prezidentė gali atsakyti į tokius partizanų, kovojusiųjų ir kentėjusiųjų už Lietuvą, pagrįstus reikalavimus? Jos tėvas buvo kitose barikadų pusėse, ji užaugo sovietinės ideologijos terpėje, per dešimt jos valdymo metų Lietuva tik grimzdo ir grimzdo gilyn į duobę. Visa teisėsauga yra jos kompetencijoje ir ką ji šioje srityje nuveikė? Ogi nieko naudingo Lietuvai. Susodino tuos, kurie niokojo ir tebeniokoja valstybę – Valantiną, Pocių, Kryževičių ir eilę kitų pamalonino aukštais postais.
  Turime kaltinti tik save – balsavome(bent dauguma) už šią prezidentę, jai atidavėme dvi kadencijas. Bet tai jau praeitis. Šiandien klausimas kitas – kam patikėsime valdyti valstybę toliau? Ar vėl tam ar tai, kuriuos remia V. Landsbergis? Ar dar nepakako V. Landsbergio rekomendacijos, ištartos prieš dešimt metų – tedul Dalia būna Lietuvos dalia. Šiandien skiname vaisius.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Kad ir pavėluotai, visi politikai turi praeiti komunistinį sytą.
   Jei kitaip, tai visi buvę komunistai atsijojami ir nepraleidžiami į valstybės tarnybą (seime, prezidentūroje, …).

 2. Ar LIETUVOS prezidente žino, kad 41-jų birželyje ir 42-jų pavasaryje, BUVO ĮVYKDYTAS DVIGUBAS LIETUVIŲ TAUTOS GENOCIDAS?! 41 -jų pavasaryje buvo išvežtos moterys- MOTYNOS su kūdikiais!!! (Tėveliai buvo atskirti!).
  O 41- 42-jų SIBIRO ŽIEMĄ nesirgę tremtiniai ir kūdikiai, 42- jų PAVASARY buvo pakrauti į baržas ir vagonus, ir išgabenti į “KANADĄ”! Taip ciniškai, apie šią “operaciją”, MASKVOS KREMLIUS, buvo paskelbęs ALTAJŲ KRAŠTE!

 3. Argus:

  Puikiai ir korektiškai atbadė ponios feisą į š.. partizanas, puikiai pastebėjo lrt manipuliacijaqs Juozaitis, bet pvz., Pranckietis ir vėl praleido progą patylėti vietoj to , kad pagal ponios retoriką įkištų nacionalizmą. Galėjo dar pridėti “buržuazinis”. Kaip visa tai pažįstama.

 4. Romas:

  Valdžios krizė akivaizdi visose valstybės gyvenimo srityse. Tai STAGNACIJA, kaip Brežnevo laikais.

  Būna mokytojų iš pašaukimo, gydytojų, kunigų. Bet būna ir be pašaukimo… Visose srityse…
  Valdžios institucijose (prie lovio), kaip niekur kitur prisikaupia būtent tokių – prisitaikėlių. Jie visada lojalūs ir paklusnūs, todėl įtinka visiems valdovams. Bet jie neturi idėjų, stokoja kūrybinės dvasios. Jie, kaip cholesterolis iš kurio pertekliaus susidaro trombai.
  Dabartinė politinė SISTEMA nepajėgi jų pašalinti. Reikia tikros (tiesioginės) demokratijos.

 5. Tą “velniava” Lietuvoje baigsis tiktai su gerbiamų landzbergių dinastijos pabaiga. O tai jau žmonių valioje! Matomai, kai kuriems LIETUVOS gyventojams tai labai patinka!

 6. Martynas:

  Partizanams pagarba. Bet Bedai kalba kažkas surašė. Kažkas, kas kvepia nelabai gerais dalykais.
  Ir palikite tą Lukiškių aikštę ramybėje. Gal ten jokių paminklų nereikia. O kodėl ji negalėtu tiesiog būti žaliąja zona žmonėms?

  • Ot būtų gražu:

   O zonos viduryje dėdulė su gabriuku loštų “durnių”…

  • ŽEMAITIS:

   Pritariu. Būtų puiku žalioji zona ir be jokių paminklų. Geriau fontanas – būtų puiki poilsio vieta.

   • LosAngeles:

    tai tikrai teip… ‘konkuruojanti firma’ ozui ir vandens parkui butu. kaip puiku…
    o yra kas nepritaria, tai ka dabar daryti? parku ir fontanu yra, ir ne vienas. o stai Vycio Vilniuje nezinau. gal nereiketu baidytis pagrindini osimbolio pagrindineje aiksteje

   • Kęstutis:

    Na Žemaiti, kur matei Europos sostinės centre žalią zoną??? Vingio parkas šalia, jei gamtos trūkstą… Be to apie Vytį tegu sprendžią tie, kurie tam paaukojo jaunystę, gyvenimus ir gyvybes. Jie atkentėjo, tai jiems reikėtų parodyti pagarbą ir leisti jiems nuspręsti gal ir paskutinį kartą gyvenime… Nei “žemaičiai”, nei “šimašiai” tiek Lietuvai nenusipelnė…

 7. Martynas:

  A, čia ir tas Juozaitis reiškiasi. Tad geriau kad šitas kuo toliau nuo valdžios būtų. Nors, gerai, jokių šansų tapti prezidentu jis ir neturi. Jo rėmėjai tai tik lašas jūroje.

 8. Žemyna:

  Na, supraskime ir Seimą, ir prezidentę!
  Nepriklausom valstybėms, kurios tapo gigantėmis, nes vis priglausdavo be jų globos vargstančias tautas kartu su jų žemėmis! Tai kokia ta mūsų istorinė atmintis? – Dėmesio neverta, nes niekinga. Tokiu atveju kas per pretenzijos?
  Maža to, mes dar drįsome priešintis globėjoms, spardėmės ir net šaudėme į tuos, kas į mus automatus ar kulkosvaidžius nukreipęs buvo! Užuot pirma tautybės atsiklausę, o tada tik į kai kurių šūvius atsišaudę.
  Supraskim pagaliau, jog ne kiekvienam priešintis turi teisę. Kokia gėda, koks nusikaltimas! O dar norim, kad valdžia su mumis kolaboruotų, imtų mums šlovinti. Ji negali būti tokių atsilikusių pažiūrų. Ypač, jei nori daryti (tarptautinę) karjerą su globėjiškų kaimynių pagalba, ar savo vaikelius ten nori įdarbinti.

 9. A.Bučio atlikti Lietuvos valdovų titulų pavadinimų tyrinėjimai įtikinimai patvirtintų, kad Vytis istoriškai simbolizavo Lietuvos atsidūrimo Lenkijos karalystės sudėtyje padėtį, t.y Lietuvos karalystės tapimą to meto teisine prasme iš savarankiškos karalystės prie Lenkijos prišlieta kunigaikštyste. Regis partizanų uniformose irgi naudotas ne Vyčio, o senasis karalystiškas vadinamų Gedimino stulpų ženklas. Taigi buvo sunku suprasti audringas salės ovacijas, kilusias kalbėtojui klausiant kas trukdo Vytį pastatyti Lukiškių aikštėje. Šis faktas bylotų, kad Lietuvos istorijos žinios net po 30 Nepriklausomybės metų yra apverktinoje padėtyje. O nežinant istorijos, kaip žinoma, liekama vaikais. Ką ir patvirtintų minėtas faktas. Akivaizdu, kad ŠMM ir LRT išlaikomi biudžeto lėšomis savo švietimo misijų istorijos srityje neatliko. Per šiais metais vyksiančius valdžių rinkimus išskirtinį dėmesį derėtų skirti Lietuvos istorijos kertiniams klausimams. Žodžiu, artimiausio dešimtmečio iššūkis sudėti lietuviškus taškus Lietuvos istorijoje. Tai daryti pradėkime jau per šiais metais vyksiančius valdžių rinkimus.

  • Ataskau:

   Vienas iš taškų Lietuvos istorijoje yra tas, kad Vytis yra vienas seniausių pasaulyje valstybinų herbų, kurį1278 metais pradžioje kaip valdovo antspaudą panaudojo Vytenis. Tai labai aiškiai aprašyta Ipatijaus metraštyje:”1278 metais Lietuvą pradėjo valdyti Vytenis ir sugalvojo sau ir visai Lietuvos kunigaikštystei antspaudą-ginkluotą riterį su kalaviju ant žirgo, tokį, kurį dabar vadiname Vyčiu” Taigi visi kiti primityvūs aiškinimai netenka bet kokio pagrindo.

   • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

    O dabar, Vyčio ženklas išniekintas Lrt (!) laidoje “dviračio žinios” ir visiems gerai? Niekas nemato pasityčiojimo?

    Piešinys su žiurkė ant dviratinio žirgo turi būti panaikintas ir kaltieji nubausti už valstybinio ženklo išniekinimą.

   • 1278 metais Lietuvą valdė ne Vytenis, o Traidenis. Tai viena. Antra, Ipatijaus metraštis yra vėlyvas – sudarytas iš nuorašų nuorašų 16 amžiuje, be to, yra rašytas priešiško Lietuvai Volynės-Haličo, ypač šmeižiančio Lietuvą, Mindaugą, kitus pagoniškumu, o jo datų chronologija apskritai nepatikima. Jau vien tai, kad Lietuva jame yra laikoma kunigaikštyste, kai beveik vienalaikės kryžiuočių kronikos Vytenį įvardija Lietuvos karaliumi, viską pasako apie Ipatijaus metraščio žinias. Panašu, kad gali būti, jog metraštyje Vyčio siejimas su Vyteniu yra gryniausias prasimanymas tuo pačiu Lietuvos valstybingumo niekinimo, žeminimo tikslu. Beje, labai gali būti, kad iš karaliaus Vytenio vardo, kuris be abejonės metraštininkui buvo žinomas, žodžio šaknies, kad patikimiau atrodytų, yra padarytas net ir Vyčio pavadinimas susiejant jį su sritinio rango valdytojo ženklu – ginkluotu raiteliu. Žodžiu, Ipatijaus metraščio žinutės turinys prieštarauja patikimesnių šaltinių faktams bei to laiko įvykiams apskritai. Šiuo atveju ypač būtina atsižvelgti į tai, kad tuo metu vyko kova tarp Rytų ir Romos apeigų bažnyčių, o minėtas metraštis yra rašytas šv. Ipatijaus ir kituose vienuolynuose.

 10. Ipatijus, Volynė, gerbiamasis, tai vakar diena! Tamstai turiu priminti rusų- lituanistų -akademikai IVANOVAS ir TOPOROVAS 1956 metais pranešė: “Rusų kalba gimė LIETUVIŲ KALBOS pokyčių išdavoje”! O tai reiškia, kad RUSŲ KALBĄ PAGIMDĖ SENIAUSIOJI ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBA!!! LIETUVIŲ KALBAI gi jau per 100 000 metų!
  LIETUVIŲ KALBA yra SENESNE už SANSKRITĄ!!! Tai MAHATMOS GANDŽIO ŽODIS!!!

 11. Danielius:

  Ar nežinote ir turite papūgos sindromą? Ar negeranoriai. Apie prezidentę sapaliojat.
  Prezidentės tėvo vardas iš graikų. Polikarpas-“vaisingas”, o ne rusiškas, kaip kur ne kur pameluoja. Tai kelių konfesijų šventojo vardas. Ir katalikų. Polikarpas Grybauskas dirbo vairuotoju NKVD GUPO (Glavnoje upravlenije protivopožarnoj ochrany). Tai priešgaisrinės apsaugos tarnyba, kuri tuo laiku priklausė NKVD. Kaip ir geležinkelių apsauga(GUŽD), Kelių(GUšosdor) ir t.t.Tai kur čia kita barikadų pusė?

 12. Tvankstas:

  Žmonės, perskaitykite Anneke Lucas pasakojimus jos blogg’e, ji buvo nuo 6 metukų Belgijos paidofilų norų tenkintoja, jos motina iš to darė uždarbį, suprasite ir apie Deimantę, jos motiną, ir visus kitus dalykus, suprasite, kodėl per metus neturi ką atsakyti šalies vadovai, kodėl sukuriamos bylos ir nuteisiami nekalti žmonės susiję su Garliavos įvykiais.
  Visus atsakymus rasite paskelbtoje Anneke Lucas gyvenimo patirtyje.
  Skaitydami turėkite stiprius nervus.

 13. Klausimėlis:

  Ar esame tikri, kad mūsų „elito” pfilai neparūpina tokio pobūdžio paslaugos ir Briuselio pfilams?

 14. Gerbiamieji, atkreipkite dėmesį į tai, kaip Lietuvos žiniasklaida, visais kanalais, bando išaukštinti ir išviešinti vienus kandidatus į Lietuvos prezidentus, ir kaip, į paribį, bando nustumti ALKO KANDIDATĄ ARVYDĄ JUOZAITĮ!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: