Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda: Sustabdykite tyčiojimąsi iš partizanų ir Lietuvos valstybės pamatų griovimą​​ (video) (17)

Jonas Kadžionis-Bėda | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Jonas Kadžionis-Bėda | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Seime vykusiame iškilmingame minėjime 2018 m. Laisvės premija įteikta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanų grupei – Jonui Abukauskui, Vytautui Balsiui, Jonui Čeponiui, Juozui Jakavoniui, Bronislovui Juospaičiui, Jonui Kadžioniui ir Juozui Mociui.

Partizanų Jono Abukausko-Siaubo, Vytauto Balsio-Uosio, Jono Čeponio-Vaidilos, Juozo Jakavonio-Tigro, Bronislovo Juospaičio-Direktoriaus, Jono Kadžionio-Bėdos ir Juozo Mociaus-Šviedrio apsisprendimas brutalaus teroro sąlygomis aukoti asmeninius interesus, pasirenkant ginkluotą kovą už Lietuvos nepriklausomybę, liudijo jų drąsą ir idealizmą.

Apdovanotųjų vardu kalbėjo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanas Jonas Kadžionis-Bėda.

Pateikiame visą J.Kadžiono sekmadienį pasakytą kalbą:

Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente, gerbiamasis Seimo Pirmininke, Ministre Pirmininke, ministrai, Seimo nariai, Laisvės gynėjai, Bažnyčios atstovai ir visi čia esantys žmonės, kalbėsiu taip, kaip diktuoja tikinčiojo sąžinė ir partizanų garbė.

Bedieviška bolševikinė okupacija Lietuvai buvo tragiška, ji žudė ne tik tautos kūną, bet ir sielą, griovė kryžius, tautos paminklus, šventoves. Šventoves griovė mūsų vaikelių ir jaunimo širdyse. Lietuva priešinosi, pasaulis nežino analogų, kad tokia maža tautelė dešimt metų būtų vedusi ginkluotą kovą su tokia brutalia ir su niekuo nesiskaitančia blogio imperija.

Tačiau ypač didvyriškai gynėsi krikščioniškai išauklėtas Lietuvos kaimas, artojų sūnūs (šį kartą ir dukros) ir Lietuvos Katalikų bažnyčia. Tai buvo gražiausias tautos žiedas, kurį okupantai ir kolaborantai trypė gatvių purve, raistuose, stribynuose ir kalėjimuose.

Jonas Kadžionis-Bėda | tautosakoavartai.lt nuotr.

Jonas Kadžionis-Bėda | tautosakoavartai.lt nuotr.

Ačiū Dievui, kad leido partizanų vadams susirinkti į vieną būrį ir Minaičių kaime, bunkeryje, parašyti testamentą Lietuvai. Testamentą, kurį tūkstančiai partizanų patvirtino savo krauju. Todėl visiems mums tai turi būti šventa, turi tapti nauju kelrodžiu, deja, kol kas netapo.

Seimas yra tarytum Lietuvos širdis. Kaip norėtųsi, kad šita širdis būtų sveika, dora ir kilni, atvira tiesai, grožiui ir gėriui ir uždara bet kokioms nužmonėjimo srutoms. Taigi padėk jums, Dieve.

Lietuvoje dar labai daug yra okupacinių šiukšlių ir puvėsių grybo. Norint apsivalyti, reikia, kad Lietuvos televizijoje atsirastų laida, panaši į „Atgimimo bangą“, ir aiškintų Lietuvos žmonėms, kokias baisias piktadarybes okupantai padarė Lietuvai. Tai būtų balzamas tautos žaizdoms ir puiki priemonė okupaciniam grybui naikinti.

Jau 25 metai, kai nebėra okupacinės kariuomenės, tačiau tebėra labai gilus okupacinis įšalas ir okupacinė dvasia – teismai, prokuratūra tiesiog tyčiojasi iš partizanų.

Partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago byla buvo vilkinama 24 metus, laukiama, kol išmirs tie, kurie jį skundė. Taip pat legendinio Lietuvos partizano Antano Kraujelio padėtis.

Dabar man tiesiog nesuprantama, ką reiškia tai, kad neleidžiama Vilniaus Lukiškių aikštėje pastatyti Vyties ženklo? Sakykite, ar Lietuvai reikalingas Grūto parkas? Ką reiškia kalbos, kad savi šaudė į savus? Kodėl iki šiol tebėra kolaborantų stovyla Vilniuje ir kolaborantų vardais pavadintų Lietuvos gatvių?

Ir galiausiai žmogus, literatūrinis vandalas, kuris apvėmė partizano vadus, žuvusius už Lietuvos laisvę, apdovanojamas literatūrine premija, tai yra ne literatūrine, atsiprašau, ir ne valstybine, nacionaline premija.

Sakykite, ką visa tai reiškia Nepriklausomoje Lietuvoje? Kaip pasielgtų tautinės savigarbos nepraradusios Lenkija ar Izraelis su tais žmonėmis, kurie tyčiotųsi iš Katynės ar Holokausto aukų? Tikriausiai tokiems vieta tik už grotų.

Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente, kreipiuosi į jus savo ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę partizanų vardu, sustabdykite tyčiojimąsi iš partizanų ir Lietuvos valstybės pamatų griovimą.

Poetas Antanas Miškinis rašė:

Nežinom, kiek likimas bus nulėmęs
Ir kiek terios mus įžūli gauja;
Kapai išniekinti bus ir emblemos,
Ir dieviškas paveikslas žmoguje.

Tačiau ne viskas sutemose žuvo, yra ir gerų žinių Lietuvai.

Pirmoji – tai Popiežiaus Pranciškaus apsilankymas Lietuvoje, ir tiesiog dangaus balso paraginimas laikytis savųjų šaknų. Tikriausiai ne visi žmonės žino, kad Popiežių aplankyti Lietuvą paragino Dievo angelas sapne. Jeigu Dievas su mumis, kas prieš mus?

Ir antroji džiugi žinia – tai nepaprastai iškilmingos kankinio, partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvės sostinės kapinėse. Tai tarytum pirmosios kregždės, pranašaujančios, kad tikrasis laisvės pavasaris ateis.

Nuo mūsų šauksmo skaldos kalno uolos,
Nuo verksmo verčias marių sietuva;
Nužeminta po Tavo kojų puola
Rūsti Rūpintojėlių Lietuva.

Dieve, padėk tiek daug kentėjusiai mūsų Tėvynei Lietuvai, žudytai, tremtai, spardytai, kankintai, niekintai ir gaivalingai nepasiduodančiai, kuo greičiau pradėti išbristi iš okupacinių brūzgynų, sutemų ir raistų, ir pradėti eiti dorybių, tiesos ir šviesos vieškeliais į pilnąją, tikrąją laisvę ir nepriklausomybę, į galutinį visų mūsų gyvenimo tikslą – amžinybės uostą.

Taigi numesk, Tėvyne, rūbą seną, kurį užvilko svetimi. Ačiū.

 
Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Pagarba Jonui Kadžioniui.

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Tyčiojimąsi iš partizanų ir Lietuvos valstybės pamatų griovimą vykdo būtent komunistės Dalios Grybauskaitės teisėjų gauja. L. l. blogai. Tokia gauja, veikianti svetimšalių (maskvėnų) naudai, verta l. didėlės bausmės.

 3. Paukštė:

  Sveikatos Jonui Kadžioniui – Bėdai.

 4. Mūsų Didvyriai, kurie moka kalbėti atvirai, tik labai mažai kas juos girdi…

 5. Tvankstas:

  Ką turi bendro kažkokia neužmirštuolė Sausio 13-ąją su Lietuva ?
  Neužmirštuolę reikia vertinti kaip pakirkšnutę Lietuvos laisvės kovos simboliuose.

  • Kęstutis:

   …”masių valdymo specialistai” su “neužmirštuole” patikrino kiek dar liko Lietuvoje sąmoningų piliečių… dar liko…, bet visi kurie įsisegė ar kitaip pagarbino – žmonės su proto negalia, sergantieji proto aptemimu, gyvi numirėliai…

 6. Žemyna:

  Nepaprastai dėkoju už atvirai ir garsiai pasakytą Tiesą! Gal bent dalis salėje buvusių išgirdo, o gal ir įsimins?

 7. Esra:

  Lenkiu galvą prieš šį Žmogų…tai tokie Žmonės yra Lietuvos šviesuliai, inteligentija ir tikros žvaigždės.. Juose matome ne tik kūną, bet ir didelę dvasią, jautrią širdį, aukščiausią išsilavinimą…

 8. T0mas J.:

  Pagarba partizanui Jonui Kadžioniui, kad iš Seimo tribūnos teisingai įvertino Nacionalinės premijos laureato M.Ivaškevičiaus veiklą – “literatūrinis vandalas, kuris apvėmė partizanų vadus, žuvusius už Lietuvos laisvę”.
  Pagarba visiems partizanams, kovotojams už Lietuvos laisvę, naikinusiems okupantus ir kolaborantus.

 9. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  (pastaba dėl kalbos teksto klaidos)
  “… iki šiol tebėra kolaborantų s_t_o_v_y_l_a …”, o ne vila. Stovyla – kolaborantų balvonas.

 10. Leonas:

  Ačiū gerb. Partizanui už drąsų tiesos žodį.

 11. Rimantas:

  Kažkaip neistengia 29 metus mūsų valdžia numest, Tėvynei, rūbą seną, kurį užvilko svetimi. Gal ta valdžia ne mūsų , dar n metų lauksime . Gaila ….

 12. !!!:

  Pasirašau po kiekvienu Partizano žodžiu bet kalbos jų neveikia kaip nepaveikė ir Nijolės pernykštė kalba,jie tam atsparūs.Reiktų kažką daryt,ką daryt nesugalvoju….

 13. jo:

  Štai tokie tie praeities didžiavyriai, iš kurių tautinė giesmė mums prisakė stiprybę semti…
  Pagarba.
  Norisi, kad tai neliktų tik žodžiai, norisi, kad tai būtų įgyvendinta.

 14. Danute:

  Reikia mokytis išm8nties ir kalbos dovanos! Ačiū, Jums! Te saugo Jus Dievas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: