A. Juozaitis. Niekas neturi teisės iškelti savęs aukščiau Konstitucijos (35)

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sausio 11 dieną, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas aiškiai viršijo suvereno – Tautos – jam suteiktus įgaliojimus atskirdamas vieną nuo kitos ir supriešindamas Konstitucijos 38 straipsnyje apibrėžtas ŠEIMOS ir SANTUOKOS sąvokas ir jomis grindžiamas šeimos ir santuokos sampratas.

KT išaiškinimas, kad Konstitucijoje įtvirtinta ŠEIMOS samprata yra neutrali ją sudarančių asmenų lyties požiūriu, yra spekuliatyvi ir teisiškai nepagrįsta. 38 Lietuvos Konstitucijos straipsnis yra sudarytas kaip vienas iš kito išplaukiančių teiginių visuma. Šis straipsnis aiškiai nustato, kad ŠEIMA kyla iš SANTUOKOS, o SANTUOKA yra sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Tad ŠEIMĄ sudaro SANTUOKĄ sudarę SUTUOKTINIAI – vyras (tėvas) ir moteris (motina) – ir jų vaikai. Vienalyčių šeimų pagal Lietuvos Konstituciją būti negali.

Pritariu Laisvos visuomenės instituto (LVI) pareiškimui, kuriame, be kita ko, pabrėžiama, kad: „Šeima yra pamatinė ir prigimtinė bendruomenė. Ši bendruomenė yra ankstesnė už valstybę. Todėl šeimos samprata turi būti lemiama pačios žmogaus prigimties, o ne teisinio reguliavimo ar teismo nutarimų. […] Šeimos sampratos atskyrimas nuo ją sąlygojančių lyčių skirtumų šeimą paverčia teisinių konstruktu, kuris nebeturi nieko bendro su žmogaus prigimtimi.“

Užsienio valstybių teisės aktai, kitaip apibrėžiantys ŠEIMĄ ir SANTUOKĄ, Lietuvos neįpareigoja. Tad šiuo konkrečiu atveju užsienio piliečio teisė laisvai judėti ir gyventi Lietuvoje turėtų būti pripažinta tik tuo atveju, jei ji grindžiama kitomis Lietuvos Respublikos jurisdikcijai neprieštaraujančiomis teisėmis, bet ne vienalytės santuokos pagrindu.

Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą. Niekas neturi teisės iškelti savęs aukščiau KONSTITUCIJOS.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

35 komentarai

 1. Ona Voverienė:

  Ačiū, p. ARVYDAI. O.V. Vilnius, 2019.01.12

 2. Algirdas:

  Kai sprendžiami tautos ateičiai svarbūs klausimai tai aiškiai pasimato kas yra vertas būti Respublikos Prezidentu.Vienintelis A.Juozaitis turi potencialo, tautinės savimonės ir tiktos meilės Lietuvai.

 3. Grazina:

  AČIŪ, Arvydai, labai teisingai. Laikas tą suprasti ir Konstituciniam Teismui. “Niekas neturi teisės iškelti savęs aukščiau KONSTITUCIJOS”.

 4. albinas:

  Konstitucijos teismas visiškai nereikalingas, jis visų bėdų pradžia, Tarp kitko, tam ir buvo jis sukurtas,o didelė dalis dėl nežinojimo ir naivumo tam pasirašė…

 5. Arūnas:

  Laukiu Konstitucinio teismo paaiškinimo, ar lietuvis vyras Irane susituokęs su šešiomis žmonomis galės jas visas atsivežti į Lietuvą 🙂

 6. Žemyna:

  DIDELIS AČIŪ ir PAGARBA p. ARVYDUI

 7. Romas:

  Va, taip reiškiasi demokratija. Kada ir Konstitucinis Teismas ne Dievas. Kada ir jo klaidas galima parodyti ir užginčyti.

 8. Bartas:

  Arvydai Juozaiti, esi mano Prezidentas.

 9. Skalvis:

  O man Lietuva labai primena kažkokį ten mokslininką, kuris aprašinėjo savo mirtį: dabar tirpsta kojos, nebejaučiu pirštų, temsta akys…. – Lietuvoje visi žiūri kaip naikinama Lietuva, komentuoja ir didžiuojasi kokie jie protingi, giria vieni kitus už teisingus pastebėjimus. Kažkas išlenda iš krūmų ir sušunka: Niekas neturi teisės iškelti savęs aukščiau … – na ir kas? Iškėlė ir dar iškels. Kas neleis ? Alką skaito 0,001% gyventojų. Visi kiti perka auksinius šaukštus ir ruošiasi pulti Rusija. Lietuvoje viskas yra atbulai, atvirksčiai , aukštyn kojomis. Satanistai valdo ir valdys. Kol nebebūs ką…

 10. Romas:

  Suprantu Skalvį, jo neviltį (komentare apie Pavlovo mirtį), kai studentai chronologiškai fiksavo mirštančio mokytojo paskutinius pojūčius.
  Dar anksti Lietuvą laidoti. Neskubėkime. Tokia neviltis iš jaunatviško maksimalizmo, norisi greitų rezultatų. Bet juk ir pavasaris iškart neateina, kalendoriaus lapelį nuplėšus.
  Buvo toks Epiktetas, Sokrato mokinys, jis kalbėdavo taip:
  – Artėja badas? Nederlius? Sausra? Bet tu pasėjai? Padarei viską, kas priklauso nuo tavęs? Ir būk ramus…

 11. Agnė:

  Su ačiū KT sprendimo nepakeisim.

 12. Romas:

  Taip, su “ačiu” KT sprendimo nepakeisime. Bet galime ramiai ir su kantrybe daryti viską, kas priklauso nuo mūsų – “palaikinti” ar kitaip viešinti šitą straipsnelį. Kuo daugiau žmonių jį perskaitys, tuo didesnė viltis per prezidento rinkimus…

 13. Kaip tai niekas negali “savęs iškelti aukščiau Konstitucijos”, ogi “valstiečiai” kelia ir kelia ir net Juozaitis to nepastebi…

 14. Skaitytojas:

  Puiku, balsuosiu už A. Juozaitį.

  Beje, neseniai sužinojau (iš „15 min.“), kad kažkokia kontora IKI ŠIOL (t.y. po kelių mėnesių) vis tebepersekioja Euriką Masytę už atsiliepimą apie tą mulatę mergaitę per popiežiaus sutikimą. Gal Alkas galėtų tuo pasidomėti?

 15. LosAngeles:

  labai gaila (o gal kaip tik- gerai?), bet kol kas kito pasirinkimo prezidento rinkimuose paprasciausiai nera

 16. pagarba:

  Arvydai, kaip visada, labai teisingi Jūsų žodžiai. Laikykitės! Beje, apie Konstituciją panašiai kalba ir konstitucinės teisės žinovas ir nuolatinis gynėjas Vytautas Sinkevičius.

 17. Tvankstas:

  Visame pasaulyje nėra valstybės, kurios vadovai ir valdininkai pajėgtų laikytis konstitucijos, tiesiog neįmanomas deklaracijos lyg popierinio tigro ‘visi žmonės lygūs …’ laikymasis.
  Nyderlandų valstybės kontrolierius teisės prof. A.F.M. Brenninkmeijer sako, kad konstitucija ‘yra mirusi kaip molas’.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *