Pirmojo Lietuvos spec. būrio narys dabar tarnauja NATO vadavietėje (video) (2)

A. Gaiževskis-Voras | Asmeninė nuotr.

A. Gaiževskis-Voras | Asmeninė nuotr.

Nuo sausio 11 dienos, Lietuvos kino teatruose, pradedama rodyti pulkininko Aleksiejaus Gaiževskio ir dar keliolikos už Lietuvą pasiruošusių atiduoti gyvybę jaunuolių istorija „Spec. Žvėrynas“. Į filmo premjerą A. Gaiževskis atvyksta iš JAV, kur atstovauja Lietuvos kariuomenę NATO transformacinėje vadavietėje. Pulkininkas dalyvaus išankstinėse filmo premjerose ir susitikimuose su žiūrovais Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

„1991-ųjų sausio įvykių metu buvau dabartinių Seimo rūmų viduje ir buvau pasirengęs kariauti ir, jei reikėtų, žūti. Bet likimas lėmė dar pagyventi, patirti daug karinių bei gyvenimiškų nuotykių per mano 28-erių metų tarnybą“, – sako pulkininkas Aleksiejus Gaiževskis, vienas iš pirmojo slapto Lietuvos būrio, praminto „Spec. Žvėrynas“, narių.

Jis prisimena, kad 1991-aisiais buvo vos 17-metis, kai įsisuko į karinę struktūrą. „Apgavau. Sakiau, kad man devyniolika, todėl neišmetė. Taip ir likau ginti dabartinių Seimo rūmų“, – prisimena „Voro“ pravardę pirmajame spec. būryje gavęs A. Gaiževskis.

„Aš save mačiau kariu nuo vaikystės. Tai buvo mano gyvenimo prasmė ir tikslas. Tarnauti, kariauti ir, jeigu reikės, baigti tarnybą garbingai“, – sako pulkininko laipsnį užsitarnavęs vyras. Per savo karjerą jis patyrė klinikinę mirtį, buvo sulaužytomis kojomis, sutrupintu dubeniu, tačiau sugebėjo tapti juodo diržo meistru kovinėje savigynoje, parašiutizmo meistru.

Per 28 metus A. Gaiževskis pasiekė profesinės karjeros aukštumų karinėse struktūrose, kur pradėjo kelią nuo eilinio kario, o šiuo metu tarnauja Nacionaliniu atstovu prie NATO, transformacinėje vadavietėje Norfolke, JAV.

A. Gaiževskis šaudykloje | Asmeninio albumo nuotr.

A. Gaiževskis šaudykloje | Asmeninio albumo nuotr.

„Vadavietė yra lyg didžiulis karinis mokslinis tyrimo ir analitinis institutas, kuriame deleguoti atstovai iš visų NATO ir 7 bendradarbiaujančių su aljansu valstybių. Mano pagrindinė funkcija dalyvauti štabo veikloje gaunant, perduodant bei pačiam teikiant karinės ekspertizės informaciją į Lietuva ir iš jos – esu lyg tiltas tarp šio štabo ir Lietuvos kariuomenės“, – sako pulkininkas.

Minėtame NATO štabe planuojamos ir rengiamos operacijos daugia nei 20 metų į priekį. Įvertinama visos grėsmės – nuo globalinio atšilimo iki šaliu nestabilumo faktorių, demografijų, emigracinių grėsmių.

Pirmosios A. Gaiževskio („Voro“) patirtys kariuomeneje ir spec. būryje, kovinio meno treniruotės miškuose, akistata sovietų kariais ir laisvalaikio nuotykiai – dokumentiniame filme, papildytame 1990-ųjų animacija ir muzika, „Spec. Žvėrynas“ – nuo sausio 11 dienos.

Filmo „Spec. Žvėrynas“ anonsas:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: