AfD bičiuliai Lietuvoje: Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai (5)

Frankas Magnicas (Frank Magnitz) | Alkas.lt koliažas

Frankas Magnicas (Frank Magnitz) | Alkas.lt koliažas

Sausio 9 d., trečiadienį, Lietuvoje veikiančios asociacijos „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“ nariai išplatino pareiškimą smerkiantį sausio 7 d. vakare netoli Bremeno centro įvykdytą išpuolį prieš Vokietijos Bundestago narį Franką Magnicą (Frank Magnitz), priklausantį „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) partijai ir paragino Vokietijos teisėsaugą kuo skubiau ištirti šį nusikaltimą ir užkirsti kelią ekstremistinių antifa bei kitų teroru grasinančių  kairiųjų grupuočių nebaudžiamumui. Pareiškimą pasirašę asociacijos „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“ pirmininkas dr. Algis Avižienis sakė, kad ir Lietuvoje pastebimos akivaizdžios kairiojo ekstremizmo apraiškos,  į kurias nėra tinkamai reaguojama, o Lietuvos žiniasklaida sutartinai vengia pranešti apie kairiųjų radikalų vykdomus išpuolius.

„Ekstremizmas bei iš jo kylantis teroras yra vienodai pavojingas nepaisant to ar išpuolius rengia religiniai fanatikai ar radikaliosios „dešinės“ arba „kairės“ atstovai“, – pabrėžė A. Avižienis.

dr. Algis Avižienis Vokietijos Bundestage susitinka su AfD parlamentarais | Asmeninė nuotr.

dr. Algis Avižienis Vokietijos Bundestage susitinka su AfD parlamentarais | Asmeninė nuotr.

Skelbiame visą asociacija „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“ pareiškimą:

„Mes, asociacija „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“– visuomeninė organizacija, savo tikslais laikantys draugiškų santykių tarp Lietuvos ir Vokietijos  plėtojimą, pilietinės ir demokratinės visuomenės bei valstybingumo stiprinimą, skelbiame šį pareiškimą:

2019 sausio 7-ą dieną Bremene išėjusį iš teatro Vokietijos Bundestago deputatą Franka Magnicą (Frank Mgnitz) užpuolė trys kaukėti vyrai ir tik stebuklo dėka užpultasis liko gyvas. Pažymėtina, kad Vokietijos policija iki tol gana nenoriai pripažindavusi šalyje egzistuojant terorizavimo dėl politinių motyvų apraiškų po šio incidento neneigia, kad AfD frakcijai priklausantis deputatas tapo organizuoto susidorojimo auka, o to priežastis užpultojo politinė veikla.

Deja tai ne pirmas panašus incidentas, kuomet nukenčia opozicinei patriotinei „Alternatyva Vokietijai“ partijai atstovaujantys parlamentarai ar tiesiog partijos aktyvistai. Be jau įprastais tapusių grasinimų yra niokojamas tiek asmeninis, tiek partijos turtas bei nuolatos rengiamos provokacijos AfD renginių metu. Laiku neužkirsta ekstremistų veikla prieš AfD galiausiai ir atvedė iki pasikėsinimo įvykdyti žmogžudystę.

Mes, asociacija „Alternatyva Vokietijai, bičiuliai“ su dideliu nerimu stebime besiklostančią padėtį ir esame priversti konstatuoti, kad tendencija, kuomet ekstremistinės daugiausiai kairiosios pakraipos organizacijos, kone netrukdomai vykdo nusikalstamas veikas yra pastebima visoje Europoje. Galima net teigti, kad ekstremistinių organizacijų veiksmai prieš tautinės bei patriotines pakraipos partijas ar judėjimus bei jų narius dažniausiai vyksta esant nebyliam valdžios pritarimui. Akivaizdu, kad smogikai, galintys brutalia jėga „aptarnauti“ valdančius elitus ir vėl tampa paklausūs Europoje.

Pažymėtina, kad ir Lietuvoje yra akivaizdžių kairiojo ekstremizmo apraiškų, į kurias nėra tinkamai reaguojama. Pvz. net ir tuomet , kai viešai tyčiojamasi iš Lietuvos simbolių teisėsauga neranda pagrindo užkardyti tam kelią. Esame priversti konstatuoti, kad Lietuvos žiniasklaida sutartinai vengia pranešti bei skaitytojus apie kairiųjų radikalų vykdomus išpuolius tame tarpe ir šiame pareiškime minimą nusikaltimą prieš Bundestago narį. Ekstremizmas bei iš jo kylantis teroras yra vienodai pavojingas nepaisant to ar išpuolius rengia religiniai fanatikai ar radikaliosios „dešinės“ arba „kairės“ atstovai.

Mes, „Alternatyva Vokietijai, bičiuliai“, atsižvelgdami į susidariusią padėtį raginame Vokietijos teisėsaugą kuo skubiau ištirti prieš Bundestago narį įvykdytą nusikaltimą nustatant tiek jo tiesioginius vykdytojus, tiek ir sumanytojus.Taip pat raginame užkirsti kelią ekstremistinių antifa bei kitų teroro kelią pasirinkusių kairiųjų grupuočių nebaudžiamumui. Tikimės, kad Vokietijos teisėsaugos institucijos visu rimtumu imsis tinkamų priemonių išaiškinti šį nusikaltimą prieš demokratiškai išrinktą parlamentarą“.

Asociacijos „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“ pirmininkas Algis Avižienis                     

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Prašalietis:

  Pradžioje ir Hitlerį su sėbrais aludėse mušė, matomai per mažai…. Buvo jį ir į kalėjimą įkišę. Bet jis sulaukė tinkamo laiko, ir jis marmūzes daužė visiems taip, ko pasaulis dar buvo nematęs. Prisimena tai visas pasaulis ir šiandien….

 2. Žemyna:

  O, reikia manyti, jog tai visiems vienodai tolerantiški liberalai išdėstė jam savo nuomonę… Naudinga ir malonu pasikalbėti su liberalių pažiūrų pagarbiomis asmenybėms…
  Mūsiškiai kol kas kantrūs, dar neatskleidžia savo galimybių – dar tik isteriškai paklykauja „LT visiems”, pasiskundžia, o tie jau perėjo prie praktinio, dalykiško klausimų sprendimo.
  🙁
  Nesvarbu, kokia kauke tikrąjį partijos veidą pridengi, kokiu žodžiu tikruosius savo tikslus užšifruoji, svarbu, ar sieki savo pažiūras prievarta visiems aplink, dar ir už savo valstybės ribų primesti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: