Vežėjai protestuos prie Europos Parlamento (1)

Vežėjai protestuos prie Europos Parlamento | Pixabay nuotr.

Vežėjai protestuos prie Europos Parlamento | Pixabay nuotr.

Sausio 10 dieną, vežėjai kviečiami dalyvauti Briuselyje vyksiančioje protesto akcijoje, kuria reiškiamas protestas dėl ketinamo įvesti Mobilumo paketą.

Protestuojantys vežėjai rinksis sausio 10 nuo 8 val. Briuselyje, priešais Europos Parlamentą esančioje Liuksemburgo aikštėje. Numatoma, kad apie 600 vežėjų prie Europos Parlamento bus iki 13 val. Protesto akciją rengs Bulgarijos vežėjų asociacija.

Lietuvos vežėjai, pageidaujantys prisijungti prie protesto akcijos, gali kreiptis į „Linavos“ sekretorių transporto politikai Tomą Garuolį tel. (5) 278 65 72 arba el.paštu tomas.garuolis@linava.lt

„Linava“ dar gruodžio mėnesį kreipėsi į Europos Parlamento narius, ragindama nepalaikyti „Mobilumo paketo“ pasiūlymų dėl tarptautinio transporto skaidymo, reguliaraus vilkiko grąžinimo į įmonės registracijos šalį, taip pat „atvėsimo“ laikotarpio kabotažui.

Vežėjų atstovai teigia, jog „Mobilumo paketas“ Europos Sąjungoje sukurs sienas tarp valstybių narių ir iškreips konkurenciją tarp skirtingose ES narėse įsisteigusių transporto įmonių. Siūlomais sprendimais siekiama reformuoti ES transporto rinkos veikimą, tačiau tai daroma, įvedant naujus suvaržymus ir diskriminuojant rinkos dalyvius.

EP nariai raginami nebalsuoti už Mobilumo paketą, kadangi sprendimai Europos Sąjungos Taryboje ir Europos Parlamente priimami, nevertinant poveikio skirtingiems ekonominiams sektoriams, bei prekių ir paslaugų vartotojams visoje ES-oje. Svarstymai Europos Parlamente rengiami ciniškai spaudžiant priimti „blogą politinį sprendimą“, atsisakant nuodugnaus ir demokratiniais principais grįsto svarstymo.

„Linava“ iki šiol Europos Parlamente jau surengė keletą susitikimų, kuriuose pristatė Lietuvos vežėjų poziciją dėl siūlomų pakeitimų.

Pagrindinės protesto priežastys 

Asociacija „Linava“ gruodžio 20 d. kreipėsi į Europos Parlamento narius, ragindama nepalaikyti „Mobilumo paketo“ pasiūlymų dėl tarptautinio transporto skaidymo, reguliaraus vilkiko grąžinimo į įmonės registracijos šalį, taip pat „atvėsimo“ laikotarpio kabotažui.

Vežėjų atstovai savo kreipimesi į europarlamentarus teigia, jog „Mobilumo paketas“ Europos Sąjungoje sukurs sienas tarp valstybių narių ir iškreips  konkurenciją tarp skirtingose ES narėse įsisteigusių transporto įmonių. Siūlomais sprendimais siekiama reformuoti ES transporto rinkos veikimą, tačiau tai daroma, įvedant naujus suvaržymus ir diskriminuojant rinkos dalyvius.

Anot kreipimosi, Mobilumo pakete reikalaujamas sunkvežimių grąžinimas privers vairuotojus iš Lietuvos ir kitų periferinių ES šalių užtrukti ištisas savaites kelyje vien tik šio reikalavimo įgyvendinimui. Atkreipiamas dėmesys į Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) duomenis, kad dėl šios taisyklės vilkikai bus priversti nuvažiuoti iki 45-75 proc. ilgesnį atstumą, sumažės pervežimų sektoriaus veiklos efektyvumas, o anglies dvideginio išmetimas į atmosferą padidės 100 tūkst. tonų.

EP nariai raginami nebalsuoti už Mobilumo paketą, kadangi sprendimai Europos Sąjungos Taryboje ir Europos Parlamente priimami, nevertinant poveikio skirtingiems ekonominiams sektoriams, bei prekių ir paslaugų vartotojams visoje ES-oje. Svarstymai Europos Parlamente organizuojami ciniškai spaudžiant priimti „blogą politinį sprendimą“, atsisakant nuodugnaus ir demokratiniais principais grįsto svarstymo.

Idėja kreiptis į EP narius kilo tuomet, kai susitikimuose su EP nariais iš Lietuvos paaiškėjo, jog Mobilumo paketo klausimais ir vežėjų pozicija šioje situacijoje domisi ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos atstovai. „Linava“ iki šiol Europos Parlamente jau surengė keletą susitikimų, kuriuose pristatė Lietuvos vežėjų poziciją dėl siūlomų pakeitimų.  

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žygis:

    Ir gerai, kad kovoja, išsako savo nuomonę. Juk tarptautinių pervežimų paslaugų kokybė nepriklauso nuo grįžimo į registracijos šalį reguliarumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: