Nupuoštos žaliaskarės dar gali būti naudingos (2)

am.lt nuotr.

am.lt nuotr.

Baigiantis švenčių laikotarpiui, Aplinkos ministerija kviečia gyventojus nupuoštas kalėdines eglutes panaudoti tikslingai, o ne mesti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius ar atsikratyti jomis bet kur.

Eglutės ir jų šakos priskiriamos žaliosioms atliekoms, todėl vienas iš būdų su jomis atsisveikinti – nugabenti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Šių aikštelių sąrašą galima rasti Aplinkos apsaugos agentūros tinklapyje.

Galimybės gyventojams nupuoštomis eglutėmis atsikratyti civilizuotai sudarytos daugelyje savivaldybių. Informacijos apie jų surinkimo vietas reikėtų ieškoti savivaldybių ar regioninių atliekų tvarkymo centrų tinklapiuose. Antai sostinės savivaldybė šiemet įrengė 78 vietas visose seniūnijose, kur gyventojai gali palikti nupuoštas eglutes. Surinktos žaliaskarių atliekos bus perdirbtos ir virs ekologišku kuru arba kompostu.

Aplinkosaugininkai primena, kad negalima nupuoštų eglučių palikti prie atliekų konteinerių ar kitose vietose. Jas išmetus neleistinose vietose, gali grėsti piniginė bauda. Jos dydis priklauso nuo atliekų kiekio. Už tinkamą atliekų rūšiavimo nevykdymą galima 20–80 eurų bauda.

Gyventojams patariama neskubėti atsikratyti eglutės, o stengtis ją panaudoti savo reikmėms. Pavyzdžiui, uždengti jautrius šalčiui augalus sode ar kieme, plonų šakų sluoksniu iškloti komposto dėžę ir pan. Gyvas eglutes iš vazonų galima persodinti kieme, sodyboje, sode, miške.

Nebereikalingas didesnes dirbtines egles reikėtų nugabenti į didelių gabaritų surinkimo aikštelę, o mažutes – mesti į plastikui skirtus rūšiavimo konteinerius.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. PATIRTIS:

  TV reportaže mačiau, kad Vokietijos zoologijos sode eglutėmis drambliai smaližiauja.
  Susmulkintos jos ir miesto biokuro katilinėms, ir šeimos ūkyje viryklėms, namo centriniam šildymui ar židiniams bei šiltnamiams tinka.
  Stebiuosi, kad (daugiabučių) žmonės meta eglutes, kaip jos yra, nesmulkintas. Juk ir laiptinėje tikriausiai yra kaimynų, turinčių sodus, ar užmiesčio namelius su židiniais? Jiems praverstų?
  Namuose kirvukas arba mėsos kapoklis yra? Jei ne – kaimynas turi.
  Nupuoštą eglutę apverčiame viršūne žemyn, ir, kapodami nuo apačios viršūnės kryptimi, šakas lengvai vieną po kitos kirvuku nuo kamieno atskiriame. Kiek sunkiau, neturint kaladės, patį kamieną į kelias dalis sukapoti arba pjūkliuku supjaustyti. Bet – judėjimas sveikata.
  Taip susmulkinta eglutė telpa į seną prekybos centro pirkinių (arba į šiukšlių) maišelį.

 2. Žemyna:

  O, dar užmiršau – nupjautomis nenubyrėjusiomis šakomis galima ne tik šalčio bijančius augalus pridengti.
  Dar labiau susmulkinus, galima iškloti žemę aplink auginamų spygliuočių kamienus – pasitarnaus, kaip trąša, kad mažiau gelstų.
  Žinoma, tai galioja tik eglutėms, nenupurkštoms jums nežinomais chemikalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *