Šiūlėnuose pagerbti senoliai (0)

Šiūlėnuose pagerbti senoliai | Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.

Šiūlėnuose pagerbti senoliai | Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.

Ggruodžio 29-ąją, Ignalinos rajono Šiūlėnų kaime, vyko iškilminga šventė „Sugrįžkim ir pabūkim kartu“, kuri skirta pagerbti senolius.

Ignalinos rajono Šiūlėnų kaimo bendruomenė puoselėja gražų paprotį – palydint praeinančius metus suruošia iškilmingą šventę „Sugrįžkim ir pabūkim kartu“, kurioje pagerbia ir pasveikina vyriausius gyventojus. Šventės sumanytoja, kaimo bendruomenės pirmininkė Marijona Lukaševičienė kartu su savo jaunosiomis pagalbininkėmis Sniežana  ir Julija pasistengė, kad gruodžio 29-ąją vykęs renginys būtų įsimintinas ir tikrai nuoširdus, o kapelos „Linksmuolė“ smagi muzika ir dainos senolius lyg ant sparnų jaunystėn sugrąžino…

2018 metais 90-ąjį jubiliejų atšventė Emilė Rastenienė, Emilija Berlinskienė, 85-ąjį – Irena Misiūnienė, Ema Kondratavičienė, Petras Panavas, 86-ąjį – Bronislava Šimkienė, 80-ąjį – Fiodoras Briliovas ir 75-ąjį – Marija Kazimianec. Gaila, kad kai kurie jubiliatai negalėjo dalyvauti jiems skirtoje šventėje, bet tie, kas buvo, tikrai liko patenkinti jiems parodytu dėmesiu ir pagarba. Jiems įteikti savivaldybės sveikinimai, dovanos, seniūnijos gėles ir šią šventę priminsiantys medaliai.

Šventėje dalyvavęs Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis džiaugėsi gražiu papročiu, aktyvia ir draugiška Šiūlėnų kaimo bendruomene ir tokiu prasmingu renginiu, kai pagerbiami patys išmintingiausi žmonės, daugiausia patirties turintys žmonės. Juk gražiai nugyventi ilgi metai ne tik didžiulis turtas, bet ir ilgametė patirtis, kuria senoliai noriai  dalijasi. Naujojo Daugėliškio seniūnas Juozas Paukštė sveikino visus į tradicinę šventę suėjusius, suvažiavusius, linkėjo senoliams stiprios sveikatos, artimųjų meilės, dosnių ir sėkmingų Naujųjų metų. Naujojo Daugėliškio parapijos klebonas Bernardas Augaitis džiaugėsi gražia Šiūlėnų šeima, visiems susirinkusiems linkėjo Dievo palaimos ir ramybės šeimose. Leonora Malinauskienė iš Viršupio kaimo visus susirinkusius  pradžiugino šiai progai sukurtu eilėraščiu apie senolius.

Šiūlėnuose pagerbti senoliai | Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.

Šiūlėnuose pagerbti senoliai | Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.

Nuostabų koncertą jubiliatams dovanojo liaudiškos muzikos kapela iš Visagino „Linksmuolė“, vadovas Tomas Kochanka. Užgrojus kapelai, vieni plojo, lingavo, kartu dainavo žinomas dainas, kiti smagiai pašoko, nes nusėdėti vietoje buvo labai sunku. Bendruomenės pirmininkė Marijona Lukaševičienė dėkojo svečiams, muzikantams, bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie šventės rengimo. Po koncerto šiūlėniškiai ir svečiai pakviesti pasibūti vakaronėje, pabendrauti ir pasivaišinti. Gražu buvo pasižiūrėti į ilgą stalą, už kurio, rodos, visas kaimas susėdo… Ir taip džiaugėsi vienas kitu, jaunystę prisiminė, smagiai pasišnekėjo, padainavo kartu su „Linksmuolės“ muzikantais…

Renginys iš dalies finansuotas Ignalinos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, skirtomis kultūrinių, socialinių, švietimo, sporto veiklų, turizmo plėtojimo priemonei įgyvendinti.

Šiūlėnuose pagerbti senoliai | Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.

Šiūlėnuose pagerbti senoliai | Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.

Birutės Mar spektaklis gražiai užbaigė bibliotekos metus

Gruodžio 29 dieną Ignalinos biblioteka ir viešoji įstaiga „Meno bangos“ ignaliniečiams besibaigiančių metų proga dovanojo dar vieną šiltą susitikimą – aktorės ir rašytojos Birutės Mar režisuotą poezijos ir muzikos spektaklį „Anapus tylos“, kuriame skambėjo  pačios autorės mintys, daugiausia poetinės miniatiūros, kelionių dienoraščiai, taip pat mėgstamų poetų (Marinos Cvetajevos, Donaldo Kajoko, Justino Marcinkevičiaus ir kt.) eilės. Spektaklyje dalyvavo kompozitorius Antanas Kučinskas, skambėjo jo sukurtas garso takelis ir Kęstučio Kaupo muzikinės improvizacijos.

Birutė Mar (Marcinkevičiūtė) – teatro ir kino aktorė, režisierė, poetė, prozininkė, dramaturgė. Ji žinoma kaip viena įdomiausių poezijos interpretatorių Lietuvoje, – apdovanota geriausios aktorės–skaitovės prizu renginyje „Poezijos pavasaris“. B. Mar kūryboje svarbią vietą užima individualios raiškos eksperimentiniai projektai ir monospektakliai, apjungiantys teatrą, muziką, poeziją ir šokį, savaip interpretuojantys asmenines patirtis, įvairių kultūrų įtaką. Spektaklis „Anapus tylos“ labai tiko besibaigiančių metų laikui, tai buvo tikra žodžio ir muzikos šventė sielai, malonios akimirkos gražiam pabuvimui ir pamąstymui.

Šiūlėnuose pagerbti senoliai | Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.

Šiūlėnuose pagerbti senoliai | Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *