Vilniuje paminėtas Lietuvos vėliavos iškėlimo Gedimino pilyje 100-metis (1)

VMS_6461-2400

Vilnius.lt nuotr.

Sausio 1 d. Vilniuje vyko Lietuvos vėliavos dienos iškilmės, skirtos valstybės vėliavos iškėlimo Gedimino pilies bokšte 100-osioms metinėms. Gedimino pilies bokšte Garbės sargybos kuopos kariai iškėlė 2019 metų vėliavą. Šiomis iškilmėmims primenama, kad 1919 metų sausio 1 d. bokšte trispalvę pirmą kartą iškėlė Lietuvos savanorių būrys.

Vilniaus Katedros aikštėje susirinkusius vilniečius ir miesto svečius sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis

sakė: „Šiandien, prieš 100 metų, Gedimino pilies bokšte pirmąkart suplevėsavo Lietuvos valstybės vėliava. Po šia vėliava švenčiame nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Pajutome vienijančią jėgą. Valstybės vėliava Gedimino bokšto viršūnėje – tai stiprios, savimi pasitikinčios, laisvos Lietuvos manifestas. To kantriai siekėme visi drauge“.

VMS_6492-2400

Vilnius.lt nuotr.

„Ja puošiame ne tik valstybės tvirtovę. Trispalve papuošėme savo balkonus, kiemus, gatves ir Dainų šventę, ją segėme prie širdies. Tai tapo prasminga dovana artimajam, kaimynui, bendruomenei ir įstaigai. Trispalvė – tai jautri pasididžiavimo Tėvyne išraiška“,– teigė Seimo Pirmininkas.

VMS_61911-2400

Vilnius.lt nuotr.

Kaip ir pernai visus metus bokšte plevėsavusi vėliava buvo perduota vienai mokyklų, kuri išsiskiria iš kitų istorinės atminties puoselėjimu ir pilietiškumo ugdymu. Šiemet Gedimino bokšto trispalvę Seimo Pirmininkas įteikė Skaistgirio gimnazijos (Joniškio raj.) atstovams.

VMS_6315-2400

Vilnius.lt nuotr.

„Kiekviena sostinė turi savo simbolį. Jei paklaustume vilniečių ir miesto svečių, koks Vilniaus simbolis pirmiausiai iškyla mintyse, daugelis atsakytų – Gedimino pilis su plevėsuojančia trispalve. Simboliška, kad Naujuosius metus sutinkame ir pradedame Vilniaus širdyje. Mes taip pripratome prie virš Vilniaus iškilusios Trispalvės vaizdo, jog atrodo taip buvo visada. O išties trys dešimtmečiai valstybės gyvenime – nedidelis tarpsnis, tad branginkime ir saugokime savo laisvę bei Lietuvos vėliavą – mūsų istorijos, valstybės ir kiekvieno iš mūsų dvasinio tvirtumo, atminties dalelę“, – iškilmėse sakė Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė

VMS_6360-2400

Vilnius.lt nuotr.

Iškilmėse dalyvavo taip pat ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas G. Grušas, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės vadovybė, vicemerė E. Tamošiūnaitė, savanoriai, kovų už Lietuvos laisvę dalyviai, visuomeninių organizacijų atstovai, Vilniaus miesto bendruomenės nariai ir miesto svečiai.

Trispalve-2400

Vilnius.lt nuotr.

Pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte suplevėsavo 1919 metų sausio 1 d. Garbė iškelti vėliavą tąkart patikėta pirmajam LDK Gedimino pėstininkų pulkui. Pulko vadas Leonas Gustaitis Vilniaus rinktinės vadui atraportavo: „Pakėliau vėliavą Gedimino kalne, pastačiau garbės sargybą ir pabrėžiau, kad kol Gedimino pulkas yra Vilniuje, tol Trispalvė vėliava čia laisvai plevėsuos“. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, kasmet sausio 1 d. prisimenamas ir pagerbiamas didis savanorių žygdarbis, surengiant Vėliavos pakėlimo iškilmės.

DJI_0811-2400

Vilnius.lt nuotr.

Renginį surengė Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Krašto apsaugos ir Kultūros ministerijomis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: