Įteikti Lietuvos fotomenininkų sąjungos 2018 m. apdovanojimai (0)

Valentinas Odnoviunas „Stebėjimas“ | lfs.lt nuotr.

Valentinas Odnoviunas „Stebėjimas“ | lfs.lt nuotr.

„Prospekto“ fotografijos galerijoje gruodžio 27 d. buvo įteikti kasmetiniai Lietuvos fotomenininkų sąjungos apdovanojimai. Šie apdovanojimai yra skiriami už reikšmingiausius fotografijos meno kūrinius ir parodas, leidybinius bei kuratorinius projektus, įvairiapusę fotografijos sklaidą ir populiarinimą. Apdovanojimais siekiama įvertinti ir paskatinti labiausiai fotografijai nusipelniusius asmenis.

Šiais metais LFS valdyba pagrindinį  apdovanojimą skyrė Violetai Bubelytei už autoaktų seriją, kuriamą nuo 1981 m. bei  poveikį autoreprezentacijai, moters vaizdavimui ir ilgalaikio projekto sampratai. Antrąjį apdovanojimą valdyba nutarė padalinti Daliai Mikonytei ir Valentinui Odnoviunui (Valentyn Odnoviun). Dalia Mikonytė buvo apdovanota už „intensyvų laiko ir erdvės dimensijų nagrinėjimą“ 🙂 savo kūryboje. Valentinas Odnoviunas LFS premija suteikta už aktyvią kūrybinę bei parodinę veiklą projekte „Stebėjimas“.

2017 m. po dviejų metų pertraukos sugrąžintu Lietuvos fotomenininkų apdovanojimu buvo apdovanotas Gytis Skudžinskas už meninių knygų kūrybą ir leidybinę veiklą.

Violeta Bubelyte. Aktas 25. 1983m. | lfs.lt nuotr.

Violeta Bubelyte. Aktas 25. 1983m. | lfs.lt nuotr.

Praeityje šį apdovanijimą yra gavę tokie menininkai ir menotyrininkai kaip Skirmantas Valiulis, Rimaldas Vikšraitis, Remigijus Treigys, Vaclovas Straukas, Stanislovas Žvirgždas, Algimantas Aleksandravičius, Ugnius Gelguda, Gintaras Česonis, Vytautas V. Stanionis, Margarita Matulytė, Agnė Narušytė, Monika Požerskytė, Mindaugas Kavaliauskas ir kt.

Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys. Kauno studija | lfs.lt nuotr.

Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys. Kauno studija | lfs.lt nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: