Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė sveikina tautiečius su Kalėdomis (15)

Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė | Romuvos nuotr.

Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė | Romuvos nuotr.

Gruodžio 25 d. Kalėdų proga Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė pasveikino tautą linkėdama susitelkimo bei stiprybės kylančios iš mūsų bendrystės vienų su kitais ir su mūsų protėviais.

„Tamsusis metų laikas suburia mus draugėn prie šeimos židinio, prie protėvių ugnelės. Tai laikas pajusti šeimos ir giminės stiprybę, ir sutelkti šeimas ir bendruomenes, pasisemiant mūsų protėvių stiprybės.

Stiprūs mes esame būdami kartu, paremdami vienas kitą ir tęsdami mūsų protėvių papročius. Dalinkimės ir dovanokime švieskime ir šildykime taip kaip šildo saulelė, kaip augina ir stiprina mus mūsų motina Žemyna. Te laimina mus mūsų Dievai ir Deivės“, – rašoma Krivės I. Trinkūnienės sveikinime.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Šventės | Žymos: , , , , , , , .

15 komentarų

 1. Regina:

  Įdomu kas yra protėviai? Išvardinkite protėvius, o jai protėviai yra žudikai? O jai protėvis buvo gėjus:))) Krivės tokios net nebuvo , o tik krivis. Ką pagimdė motina Žemyna? Ir apskritai norėčiau sužinoti ką dievai nori pasakyti žmonėms. Ar dievai aukojasi dėl žmonių gerovės? Ar pagoniai aukoja dėl dievų? Svarbu gera muzika, tūsas, o bet kur esmė ?

  • Bartas:

   “O jai protėvis buvo gėjus:” Atsakysiu. Viskas – pabaiga. Toliau tiltelis nesiekia kito kranto. Tai tik lieptelis. Ar supratai Regina.

  • Gintaras:

   … išsimokslinimas, proto kultas, mūsų laikais, žmones padaro cinikais… Tik tai nėra išsilavinimas.. Kai apima noras piktai pasijuokti, derėtų kreiptis pas psichologą…

  • Kęstutis:

   …buvo ir krivės. Atsiminkite Pilėnus ir tai aprašyta istoriniuose šaltiniuose, kad vyriausias dvasininkas pilyje buvo moteris – žynė, krivė kuri ir atliko paskutines apeigas… Lietuviai sveiku protu,laisvės ir demokratijos supratimu, gerokai lenkė to meto “pažangiąją” krikščioniškąją Europą, kuri skendėjo dogmos migloje ir inkvizicijos dūmuose. Ir dabar padėtis panaši, tik krikščioniškąją dogmą EU pakeitė “liberastiškoji politkorektiškumo” dogma…

    • Regina:

     Pagal jus tapkime pagoniai ir būsime pažangūs:) Prisiminkite kodėl pasikrikštijo Lietuva, o dėl politinių sumetimų . Sutarties pasirašymo tikslai:

     Lietuvoje reikėjo įvesti krikščionybę, kad Kryžiuočių ordinas neturėtų preteksto niokoti kraštą.
     Buvo svarbu sujungti Lenkijos ir LDK jėgas prieš Ordino grobimo politiką, totorių antpuolius. Abiejų šalių feodalai siekė išlaikyti prijungtas slavų žemes, dar labiau plėsti ekspansiją į Rytus.
     Lenkija norėjo įsiviešpatauti LDK žemėse, Podolėje ir Voluinėje, ir su Lietuvos pagalba susigrąžinti Galičo žemę, kurią buvo užėmę vengrai.
     Lenkai norėjo likviduoti LDK suverenumą.
     Jungtis vertė abiejų šalių pirklių interesai.

 2. Rimgaudas:

  Reginai: motina Žemyna Motikėje (semantikoje Samogitia – Sa mogitia – sa motigia – sia motikia – čia Motikija – Motikija) pagimdė protėvius, tėvus ir mus su jumis. Deivės Žemynos šaknys siekia šiaurinę Afriką, kur, kai Europą buvo sukaustę ledai, nebuvo smėlynų, tekėjo upės, priekalnėse augo lapuočiai medžiai ir buvo natūraliai vėsu. Anuomet buvo svarbu, o ir dabar taipogi, gera muzika, tūsas. Bet klausimas lieka tas pats – “kur esmė”? Atsakymas – reikia ieškoti.

 3. Regina:

  Lietuviškoji pagonybė iki mūsų dienų yra išlikusi kaip kultūros paveldas, apie kurį turime daugiau abejonių, bet stinga tikrų istorinių žinių, todėl šios religijos neįmanoma atkurti. O dabar kuria kažką naują, bet patys nežino ką:) Skaičiau Romuvos pagonių nuostatus, skurdžiai, labai lengva, o žmonės myli lengvumą. Be to labai kvepia nusirašymas iš Švento rašto, bet gudriai paslėpta. Lengvas kelias, niekada nebus saldi pabaiga. Pagonybė mano nuomonė tik graži kultūros dalis, bet religijos niekaip neįsivaizduoju.

  • Kęstutis:

   Alke karst nuo karto pasirodo išsišokėlių saviveiklininkų, kurie vis pamėginą “duoti garo”, bo jie žino žydų šventą raštą… O kokį Šventraštį ponia dar skaitė apart biblijos ir ar tikrai skaitė, ar tik girdėjo skaičiusiųjų papasakojimus??? Gal jūs čia nesipuikuokite savo religijotyros “pasiekimais”, o pradžioje paskaitykite Gintarą Burneiką… gal net ir minčių kokių kils?..

   • Regina:

    O ką Gintaras Burneika pagonių dievas. 🙂 Nieko aš nežinau, bet va Dievas žino. Pagoniams dievai tik iš mažo grūdelio -d mažos raidelės, bet va D raidės bijote kaip savo šešėlio. 🙂 ,,,Baltų religija gerbia tradicines ir kitas valstybės pripažintas religijas.” Lakas gerbti D raidę:)))

    • Kęstutis:

     Tai ir matosi, jog nieko nežinote, o jei nežinote, tai pradžioje gerai būtų kažko išmokti ir išmokti klausytis… o tai “atsivėrė dangus” ir nusileido iš “aukštybių pagerbtoji tarp davatkų Regina” ir iš karto pamokslas – jūs čia tamsuoliai nieko apie žy-ų šventą raštą negirdėjote, dar gyvenate akmens amžiuje, aš jums parodysiu… ir parodėte, kad nieko nežinote, bet vienas senas nukvakęs žy… parašė, kita boba skaitė, o Regina pasakė, tiksliau nusišnekėjo… Kai jau pati perskaitysite Senąjį Testamentą, kanonizuotas evangelijas, nekanonizuotas evangelijas bent kelias, nes jų virš 70-ties, susipažinsite su Induizmo, Krišnaizmu, Budizmu iš budizmo šaltinių, senuoju Tibeto tikėjimu Bon, gerai būtų, kad ir Koraną paskaitytumėte dėl bendro išsilavinimo ir t.t…, tada Alko paieškoje (pgr. puslapis viršutinis dešinysis kampas) susivesite “Gintaras Burneika” ir paskaitysite viską ką Alke parašė G.Burneika… Ten tokioms “reginoms” Biblija išnagrinėta pastraipa po pastraipos ir pateiktas vertinimas… Dar papasakosiu Regina jums asmeniškai, prieš kelias dienas vykusi pokalbį. Paskambino draugas visiškas pasaulietis, su kuriuo jau seniai besikalbėjom… sveikas, sveikas… tai kaip išeiginės, gal šventei? Sakau: man Kalėdos metų šventė nuo vaikystės… aaaaaa, o tai kaip šventėt, krikščioniškai? Lietuviškai. Iki krikščioniškai… Tai labai tradiciškai? Ne labai laisvai, prie stalo kas norėjo, galėjo ir persižegnoti… Na tai labai gerai, kad toks pas jus supratimas, o tai kiek susidūriau – jei žmogus prisistato kaip uolus krikščionis, tai jau būna aišku, kad žmogus nebesugeba blaiviai mąstyt… atsakiau: – atkartojai mano mintis… Jei jau čia Alke ilgiau pabendraujam su tokiom “mokytom mokokokokovėm” tenka pasakyti ir tikslesnių apibendrinimų, bet Metų Švenčių progą aš jums to nesakysiu, geriau pasveikinsiu ir palinkėsiu Švenčių pabaigą sutikti blaivesniu ir sveikesniu protu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: