R. Šimašius bandys statyti „bunkerį“ Lukiškių aikštėje jau vasario mėnesį? (6)

Kultūros ministerija Vilinaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | lrv.lt nuotr.

Kultūros ministerija Vilinaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | lrv.lt nuotr.

Gruodžio 24 d. BNS išplatino žinią, kad vadinamosios „Laisvės kalvelės“ autorius Andrius Labašauskas pareiškė, jog Vilniaus Lukiškių aikštėje jau vasario mėnesį gali būti įrengtas jo suprojektuoto „Bunkerio-kalvelės“ projekto skulptūrinis projektas. Esą jis bus įrengtas tuomet, kai bus išardyta šiuo metu ten įrengta čiuožykla ir kiti laikini statiniai…

Pranešama, kad Vilniaus miesto savivaldybė šiam maketui sukurti skyrė 32 tūkst. eurų. mokesčių mokėtojų pinigų. Betoninis maketas padarytas iš plokščių, kurių viena sveria 4 onas bus įrengtas, esą, tam, kad būtų galima įvertinti memorialo reikalingumą bei įsitikinti, ar jis patinka vilniečiams…

Nors jau seniai yra žinoma, kad dauguma lietuvių Lukiškių aikštėje nori matyti Vyčio paminklą. Tiek gyventojų apklausose, tiek Kultūros ministerijos konkurse gyventojai pasisakė už Vyčio projektą. Tačiau Vilniaus miesto valdžia nepaiso, ne tik žmonių bet ir Seimo nuomonės. Primename, kad Seime pernai gegužės mėnesį pritarė Vyčio paramos fondo iniciatyvai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lukiškių aikštėje, Vilniuje, pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą su Vyčio skulptūra.

Vilniaus meras R. Šimašius tęsdamas iš Kultūros ministrės pareigų atstatydintos Vyčio monumento priešininkės Lianos Ruokytės-Jonson iš mokesčių mokėtojų kišenės atseikėjo bunkerio projekto autoriui Lapašauskui 30 000 Eur tam, kaip jis pats sako, kad  tas galėtų, pasak mero, „pabandyti, ar jo meninė idėja apskritai yra realizuojama“.

Vyriausybė kol kas nėra paskyrusi „bunkerio“ projektui pažadėtų 500 tūkst. eurų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Vilnietis:

  JEI IR PASTATYS TAS IŠKRYEPLIS MERAS TĄ BUNKERĮ- JIS BUS SULYGINTAS SU ŽEME BULDOZERIU IR TEN VISTIEK STOVĖS VYTIS. O TAM IŠGAMAI KALVĖLĖS AUTORIUI SIŪLAU EMIGRUOTI VON. NES TOKIŲ IMBECILŲ MŪSŲ ŠALIAI NEREIKIA.

 2. Žemyna:

  Kiek žinau, teismas bylos dėl aikštės ir paminklo dar neišsprendė?!
  Ar ponas meras apgalvojo atvejį, jei teismo sprendimas bus ne buldozerio naudai?
  O jei ir dar daugiau – jei teismas nuspręs skirti baudą už tai, kad sulaužytas įstatymas, draudžiantis, kol teismas vyksta, bet kokius ginčijamus darbus tęsti? (Juolab, ne iš savo kišenės.) Iš kieno kišenės savivaldybei bus grąžinti dabar ir anksčiau skirti pinigai?
  Kas asmeniškai karjera ir savo kišene atsakys už
  – savalaikio aikštės įrengimo valstybės 100-mečiui sužlugdymą ir per tai piliečių bei valstybės patirtus finansinius ir moralinius nuostolius? Už neteisėtais veiksmais valstybės prestižui padarytą žalą?
  – Už Seimo priimto įstatymo dėl valstybės simbolių, dėl reprezentacinės valstybės aikštės ir paminklo ignoravimą, sulaužymą?
  – Už neteisėtai ir be pagrindo atmestą Lietuvos piliečių surengto konkurso paminklui rezultatą, už paniekintą tų pačių piliečių iniciatyvą asmeniniais pinigais finansuoti paminklo statybą?
  – Už NETEISĖTAI ir nesilaikant taisyklių surengtą naują – šališką, neprofesionalų „konkursą”, kai, užuot ėmusis teisėtų veiksmų (kreipusis į teismą ir įrodžius, jog veikiama neteisėtai, jog konkursas buvo neteisėtas), griebtasi vandalizmo ir apgaulių?

 3. Kiemsargis:

  Nu nu. Vietoj Vyčio – bunkeris ,vietoj Tautos Namų – kansiertū sale. Nesėdi meras rankų sudėjęs-dirba.

 4. Mielas Saulėgrįžos metas… apvalo ir apvalys, praskaidrins VAMZDŽIO-VALDOVO nelaimėlių pavaldinių būtį, ir Grybauskaitės JO tarnaitės ir tarnų Skvernelio su Pranckiečiu, Vamzdis-Valdovas valdo, prižiūri, stebi, aistras ramina
  – o buitį jo darniai Šimašius su Palucku prižiūri, – tarnauja t a r n a u t o j a i (Brangia iš Iždo kaina).
  Atokiau nuo Lietuvos-Vilniaus-Neries valdų tiesmukai “po vamzdžiu”, gaudo naudą ir visokie m u l k i n t o j a i matijošaičiai…

  Tik deja, – Vytį “pagaut” gviešėsi (už svetimus, visiems kauniečiams pinigus priklausančius NET!), – o pagavo Didžio
  mūsų jaunojo kunigaikščio Astiejaus stovylą, tikrai paminklui Maskvos Kremliaus aikštėje /kurioje nors/ netgi viduje jo statyt parengtą, už drąsią, pasiaukojančią bei beatodairišką Maskvos gynybą nuo rytų ordų 1382 m., maskviečiai tikrai žiauria klasta išžudytų lietuvių karių įgulos atminimui bei jaunojo jų VADO Astiejaus pagarbai ukrainiečiams apmokėt gamybą (vietoj sukto matijošiaus) galėtų… Bet, – kol VAMZDŽIO-VALDOVO uoli galia taip pat “meiliai” mulkių Šimašiaus su Palucku “ant neries’ globojama, ką čia siūlysi.

  Nebent tik prisiskaityt “uolių” komentatorių galime , kaip ant bunkerinio platz-WC Lunkų pavieto įbrukt-įkergt-įvyt
  VYTĮ, kad tik turgiau, kad tik kuo žemiau, kad tik po lenine smarve (kaip kad 2000 lietuvių ties Kremliumi po tikra, dar išliekant mumijiškai nenuimtu smaradu pagrūstiems nuo 1382-1924); o tad – pliekt-prekiaut “ANT RINKOS” Vytis, apčiuožk č i u o ž y k l a veikiančia, apibėk b ė g y k l a /kvadratine, vis kas nor pagal medžių formą ten įrengs-protaikys/, ir ieškok Žmogau po to Kalno,
  kalvos, erdvės ar aukštumų,
  kai iš Kauno garbingai į Maskvą bus nugabenta KUNIGAIKŠČIO-KARIO Astiejaus stovyla, graži, išraiškinga, kaip
  lietuvių įgulos iš Smolensko tvirtovės VADO – labai pagauli ir vykusi. Tikrai, nei rusui, nei lietuviui, net gudui su visais
  kitais gėda nebus, kai išvalys Raud.Aikštę nuo 10-ių milijonų nelaimėlių sunaikinimo “ideologo” smarado, ir ras kur
  t i n k a m a i iš sudarkytos Kauno pilies priepilio pargabentą didvyrio paminklą įkurt.

  Tik net tiek,
  apie privalomai “laikinųjų apsaugos priemonių” dėl galimo savavaldžiavimo, be deramo pagrindo švaistant-taškant-grobiant įždą ir mulkinai darkant Vilniaus erdves /ties veikiančiu Vasario 16-osios ir Gedimino g, WC/, vis neskubančių prokurorų (ne)darbus… prie d i d ž i o Vamzdžio-Valdovo nusižeminusių sykiu su Grybauskaite, Skverneliu, Pranckiečiu, ir visais visais iždo naudoje nuskendusiais” paskenduoliais tarnautojais,

  Saulėgrįžos metas, – Metas…!

  • Gruodžio 27-tą – apie rugpjūčio 26-tą (1382 m.):
   žinoti ar užmiršti /negalim/
   “Утром 24 августа начался штурм, который шел весь день. Татары взять город не смогли и понесли большие потери. Один из москвичей, суконник по имени Адам, приметив с Фроловских ворот знатного ордынского военачальника — татарского царевича, пустил в него стрелу из самострела, поразив «ворога» насмерть.
   Считается, что при этой осаде, русскими впервые были применены пушки и пищали.
   Следующий день 25 августа ордынцы так же беспрерывно штурмовали город, но безрезультатно. Не сумев взять город силой и понеся при этом тяжёлые потери, Тохтамыш решил прибегнуть к хитрости.

   26 августа к городским стенам, для переговоров, подошла делегация, состоявшая из ордынских князей и знатных вельмож. При них также находились сыновья Суздальского князя Василий и Семён, приходившиеся родными братьями жене Московского князя, великой княгине Евдокии. Парламентёры поклялись жителям Москвы что война закончилась, что татары хотят мира и обида у них только на князя Дмитрия. А раз его в городе нет, то и войну вести не к чему… “…хочет он (хан) увидеть город этот, и в него войти, и в нем побывать, а вам дарует мир и любовь свою, а вы ему ворота городские отворите”.
   Горожане поверили и открыли ворота. Из города торжественно вышли князь Остей, духовенство, бояре и простые русские люди без оружия и с дарами, а войско Тохтамыша начало резню и ворвалось в город.
   «И была в граде сеча зла и вне града тако же сеча велика. И до тех пор секли, пока руки и плечи их не ослабли и не обессилели они».
   Люди толпами метались по улицам, обречённо ища спасения. Татары взламывали двери церквей и выволакивали, грабя и раздевая «донага», укрывавшихся там горожан всех возрастов — от младенцев до глубоких стариков. Срывая драгоценные оклады и ризы с икон, татары топтали и надругались над образами святых и выносили всю церковную утварь. В огне погибло огромное количество книг, свезённых для сохранения в Москву со всех окраин. Была вывезена вся княжеская казна. Все люди были изрублены, сожжены, утоплены или уведены в рабство… такое вот было освобождение от татаро-монгольского ига… В Москве было уничтожено больше половины жителей, около 24 000 погибших.”

   Žinias apie žuvusiųjų tądien skaičių randa iš išlikusių l a i d o t o j a m s išmokėtų pinigų sumų (apskaitant po 60 /kapomis/ palaidotųjų kiekius), Lietuvos kariuomenės /įvairių tautybių/ įgulos su savo parankomis gynusios Maskvą buvę apie 2000)

   (Ir iš atsiliepimų po ta žinia;
   Русичи часто были доверчивы. Тоже самое случилось, когда в 17 поверили большевикам.)
   Aug. 26th, 2016 06:29 am (UTC)
   Здравствуйте! Ваша запись попала в топ-25 популярных записей LiveJournal северного региона.

 5. Rimgaudas:

  Gruodžio 1 d. pasirodė solidi knyga “Šimtmečio žiedas” (sud. A. Davydavičienė, K. Jonaitytė, Ž. Dargužytė-Černiauskė), kuri skleidžia Lietuvos istorijos ir kultūros puslapius, pasakoja apie tradicijas, pasiekimus, apie Lietuvą sukūrusius ir kuriančius žmones. Joje yra įdėta irdocento Eugenijaus Palioko mintis (p.140): “Kam gi, jei ne Vilniaus Gedimino technikos universitetui, ir dera virš senojo Vilniaus, kad ir virš Gedimino pilies ar senojo krivių miesto, šioje lazerių epochoje naktimis pakelti dangun Geležinį Vilką, retsykiais sukaukiantį? Ir nueis Geležinio Vilko kauksmas per visą pasaulį, ir išgarsins mūsų Vilnių, lygiai taip, kaip Lizdeika pranašavo”.
  Tad, kam kopijuoti Vytį (Kaunas visada kaunas), jei Vilnius turi savą, Vilko tapatybės, simbolį? Manyčiau, kad Lukiškių aikštę, išplečiant A. Labašausko mintį, turėtų puošti ant bunkerio kalvos stovintis paminklas Sąjūdžiui. Tai – kylanti Paukštė aukštyn, kurios kairysis sparnas spindėtų A. Brazausko su pasekėjais step by step, o dešinysis sparnas spindėtų V. Landsbergio su pasekėjais revoliucinio atgimimo idėjomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: