R. Šimašius bandys statyti „bunkerį“ Lukiškių aikštėje jau vasario mėnesį? (6)

Kultūros ministerija Vilinaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | lrv.lt nuotr.

Kultūros ministerija Vilinaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | lrv.lt nuotr.

Gruodžio 24 d. BNS išplatino žinią, kad vadinamosios „Laisvės kalvelės“ autorius Andrius Labašauskas pareiškė, jog Vilniaus Lukiškių aikštėje jau vasario mėnesį gali būti įrengtas jo suprojektuoto „Bunkerio-kalvelės“ projekto skulptūrinis projektas. Esą jis bus įrengtas tuomet, kai bus išardyta šiuo metu ten įrengta čiuožykla ir kiti laikini statiniai…

Pranešama, kad Vilniaus miesto savivaldybė šiam maketui sukurti skyrė 32 tūkst. eurų. mokesčių mokėtojų pinigų. Betoninis maketas padarytas iš plokščių, kurių viena sveria 4 onas bus įrengtas, esą, tam, kad būtų galima įvertinti memorialo reikalingumą bei įsitikinti, ar jis patinka vilniečiams…

Nors jau seniai yra žinoma, kad dauguma lietuvių Lukiškių aikštėje nori matyti Vyčio paminklą. Tiek gyventojų apklausose, tiek Kultūros ministerijos konkurse gyventojai pasisakė už Vyčio projektą. Tačiau Vilniaus miesto valdžia nepaiso, ne tik žmonių bet ir Seimo nuomonės. Primename, kad Seime pernai gegužės mėnesį pritarė Vyčio paramos fondo iniciatyvai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lukiškių aikštėje, Vilniuje, pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą su Vyčio skulptūra.

Vilniaus meras R. Šimašius tęsdamas iš Kultūros ministrės pareigų atstatydintos Vyčio monumento priešininkės Lianos Ruokytės-Jonson iš mokesčių mokėtojų kišenės atseikėjo bunkerio projekto autoriui Lapašauskui 30 000 Eur tam, kaip jis pats sako, kad  tas galėtų, pasak mero, „pabandyti, ar jo meninė idėja apskritai yra realizuojama“.

Vyriausybė kol kas nėra paskyrusi „bunkerio“ projektui pažadėtų 500 tūkst. eurų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: