„Iš savo varpinės“: Kodėl Vakarai myli… diktatūras? (video) (5)

Vitalijus Balkus ir Marius Kundrotas | youtube.com nuotr.

Vitalijus Balkus ir Marius Kundrotas | youtube.com nuotr.

Kodėl Vakarai myli… diktatūras? Šis klausimas gali skambėti keistai. Juk Vakarai laikomi demokratijos lopšiu bei jos saugotojais. Tačiau ko gero daugeliui jūsų kilo klausimas kodėl Kaddafis buvo baisus tironas, o štai Saudų Arabijos režimas mylimas Vakarų. Kodėl vienus bombarduoja „demokratijos vardan“ , o kitiems tiekia ginklus.

„Iš savo varpinės“ studijoje kalbamės su politologu Mariumi Kundrotu, kuris teigia – vieningi Vakarai tėra pramanas. Be to išgirsite kodėl vieninga Vakarų Europa įmanoma tik halfato pavidalu ir kodėl Rytų Europos šalys gali būti verčiamos priimti tariamas „Vakarų vertybes“ , o štai ta pati Saudo Arabija jau nebe. Na ir be abejo M. Kundrotas papasakojo kas vis tik yra toks tikrosios Vakarų vertybės.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. Skalvis:

  Akivaizdu, jog draugas Kundrotas turi genialų pasaulėžiūros receptą: Viskas, kas kenkia Rusijai – gerai, viskas, kas nekenkia – blogai. Bet: ar viskas taip paprasta ? Jei Kadafis būtų naudojęs naftos pinigus ne mokslui, kultūrai… gyventojams, kaip tai dabar daro Kataras, o atidavęs global kapitalui, jei Huseinas nebūtų išspyręs Bushų ir nenacionalizavęs naftą, jei Iranas nebūtų išspyręs šaho į Ameriką, jei Asadas būtų 2006 metais sutikęs leisti Amerikai tiesti dujotekį iš Kataro – ar dabar jie būtų ne pagarboj ? Kaip saudžiai, nuolankiai vykdantys Amerikos nurodymus. Kuo čia dėta Rusija ? Negi rusai nebūtų būtų durni asilai, jei nepasinaudotų susidariusia palankia situacija ? Kas čia smerktina ?

 2. Skalvis:

  Ir klaust reiktu: Kodėl Vakarai myli… pinigus? Beje, negaliu sutikti, kad Amerikos dviveidiškumas yra gerai Lietuvai. Versdama iš valdžios sau nepalankias valdžias ir statydamos į valdžia prostitucines – naikina ne tik gamtą, valstybę, bet ir tautas. Tai pati didžiausia grėsmė ir Europos sąjungai. O tai, kad Amerikai paklusnios valdžios nebeįmanoma atsikratyti, nes ji turi tvirtą stogą, demonstruoja ir Lietuva: dešimtmečius valdžia naikina valstybę ir tautą – ir ką ? Keičiasi antraeilės galvos, bet politbiuras tas pats. Visi žino: nori visiško nebaudžiamumo ir valdžios – būk klusnus. Ar tai gerai Lietuvai ?

 3. T0mas J.:

  Diktatūra ar demokratija – Vakarų pasaulyje tai nesvarbu draugystei.

  Vakarų pasaulyje yra VIENA vertybė: paklusnumas JAV diktatui, bendrininkavimas JAV agresijos žygiuose, susilaikymas nuo JAV veiksmų kritikos.
  Jei šalis atitinka šiuos kriterijus – ją Vakarai myli, jei neatitinka – tą šalį JAV laiko priešu.
  Su priešais JAV elgiasi dvejopai.
  1. Jeigu gali užpulti – puola, naikina, griauna (kaip Vietnamą, Panamą, Iraną, Libiją, Siriją). Jeigu gali okupuoti – okupuoja (kaip pusę Korėjos, Afganistaną, Iraką.
  Beje – ir Vokietija bei Japonija nuo 1945 m. tebėra okupuotos JAV iki šiol.
  2. Branduolinių priešų JAV negali užpulti, negali okupuoti – per didelė rizika. Todėl kartais pakenčia, net bendradarbiauja, kartais – riejasi, vaidina sankcijas – bet tik nerimtai, tik švelnias.

  Užtikrintas apsisaugojimas nuo Vakarų vertybių yra
  a) branduolinis ginklas (taip iki šiol išgyveno KLDR, Rusija, Kinija)
  b) bei karinė sąjunga su branduoline valstybe (taip išgyveno Sirija).

 4. Tvankstas:

  Esmė meilės diktatoriams – šie surenka šalies pinigus, padeda saugiai Šveicarijos bankuose vieno savininko ir nusenę yra užmušami : Huseino 200 mlrd., Kadafio 200 mlrd., Čaušesku – keli mlrd., tas pat ir su Š.Korėja, tik laiko klausimas, kada paaiškės, pats geriausias būdas apiplėšti ir ubagais paversti milijonus žmonių, jei ne milijardus. Panašiai ir su Kinija šiandien, kuri ‘investuoja’ prekybos pelną į USA obligacijas.

 5. Prašalietis:

  Marius Kundrotas,kaip pats sako jau turintis kažkokį kol kas nelabai didelį”mokslinį laipsnį” ir svajojantis,”jei Dievas duos”,pasidaryti “dideliu mokslininku”, interviu “moksliškai samprotauja”: tarptautinių santykių prasme vakarų Europa švelniai tariant yra pro rusiška ir “flirtuoja”su Rusija, o anglosaksai ir JAV “su Rusija neflirtuoja”; Kas liečia “flirtavimą su Rusija”,kaip yra iš tiesų ir ką sako skaičiai: JAV metinė apyvarta su Rusija buvo 23 milijardai dolerių, vakarų Europos – 400. Paskelbus JAV Rusijai sankcijas, ES dominuojama Vokietijos ir kitų vakarų valstybių solidariai taip pat paskelbė sankcijas. JAV patirti nuostoliai sudarė keliolika milijardų, tačiau raketinių variklių, aeronautikos ir t.t. srityse, kurios JAV yra naudingos prekyba eina pilnu tempu. Vakarų šalių ekonomikos nuostoliai nuo sankcijų Rusijai sudarė jau šimtus milijardų. Vakarų Europos valstybės, turinčios šimtus metų savo valstybingumų istorijos, yra valstybių išgyvenimo pasaulyje patirties”išmokytos” ne bendromis primityviomis frazėmis, kaip interviu esantys”specai”, trioksti apie procesus vykstančius pasaulyje, o vertinti viską objektyviai ir pagal tai priimti sprendimus. Taip kad kontinentinės vakarų Europos pagrindinės valstybės žinojo su kuo ir kada “reikėjo draugauti”praeityje, žino su kuo “reikia draugauti” šiandien,”teisingai pasirinks” su kuo ir kada joms bus “reikalinga draugauti neapsigaunant”ir ateityje. Kitu atveju jos pasidarys tokiomis”valstybėmis”kaip Lietuva…. Šiandieninės “Vakarų vertybės”yra skirtos tik”civilizavimui” tinkamų pseudo valstybinių teritorijų gyventojų “civilizaciniam auklėjimui. Ši vakarietiška”prekė”, pradžioje,o kai reikia ir vėliau, yra pardavinėjama šimtus metų “besicivilizuojančių” pseudovalstybinių teritorijų gyventojams, su tikslu juos su visomis teritorijomis priimti į civilizuotų vakariečių “kompaniją jaunesniais broliais nacionalinių ir visokių kitokių super valstybių teisėmis”… Akivaizdūs pavyzdžiai yra Lietuva ir kitos vidurio ir rytų ES valstybės, Ukraina ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: