„Iš savo varpinės“: Geltonosios liemenės. Revoliucijos užuomina? (video) (12)

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis | youtube.com stopkadras

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis | youtube.com stopkadras

Į gatves išėjo daugiau nei ketvirtadalis milijono piliečių, per 2000 kelių, degalinių bei kuro sandėlių protestuotojai tiesiog užblokavo. Neramumams malšinti valdžia mobilizavo per 90 000 policininkų. Atrodytu kuo ne revoliucijos pradžia?

Tačiau istorijoje, net ir ne visai tolimoje, jau matėme panašius protestus, kurie baigdavosi arba protestų lyderių susitarimais su valdžia, arba tiesiog nurimdavo savaime. Kaip bus šį kartą su „geltonų liemenų“ protestais? Koks yra šiandienos protestuojančio prancūzo socialinis portretas ir kuo jis skiriasi nuo 1968-jų metų protestuotojo ar OCCUPY judėjimo dalyvio?

Kodėl šis protestas išplito taip greitai ir ar jis nepersimes į kitas valstybes? Kodėl net ir radikaliomis vadinamos partijos nesugebėjo „pagauti“ piliečių nepasitenkinimo?

Apie tai ir ne tik šioje „Iš savo varpinės“ laidoje kalbamės su diplomatijos ekspertu ir ilgamečiu buvusiu JAV diplomatu Algiu Avižieniu.

Laidoje panaudoti vaizdo fragmentai iš asmeninių puslapių iki tol nerodyti plačiai per TV kanalus.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Skalvis:

  Labai laisva, nuoširdi ir išmani roda. Neturiu ką pridurti. Dėkingas!

 2. ŽEMAITIS:

  Kokios dar “revoliucijos” 🙂

  Išsišokėlių leftistų šaika, ir tiek. O Vakarų valstybės turėtų būti griežtesnės su jais. Už raiušes būtina griežytai bausti, o iš konfiskuoto turto kompensuoti patirtus nuostolius.
  Vakarų šalių nuolaidžiavimas ir raiušininkų nebaudimas privedė prie tokios situacijos. O ją būtin taisyti.

 3. Skalvis:

  Visdėlto, su kai kuo negaliu sutikti: tai, kad ŽL neturi lyderių, neturi struktūros ir yra visa jų esmė ir jėga – nėra ką nukirsti, nėra ką nupirkti. Ir kam jų reikia ? Tauta savo reikalavimus išguldė juodu ant balto. Prašom vygdyti žmonių valią. Ir koks skirtumas kas pažabos global kapital ir susdabdys pietiečių cunamį !?! Kad ir tas pats ponas makaronas, svarbu rezultatas. O iš tokių judėjimų kaip lipen, lyga ar afd – šnipštas. Apgaulė ir spąstai. Dirbtiniai garo nuleidėjai susikuriantys rojaus gyvenimą iš žmonių bėdų. Šaunuoliai galai! Tikri europiečiai!Elgiasi labai išmintingai. Ir dar: Europoje negali viena partija valdyti !?! Bet juk pagrindinis demokratijos principas reikalauja vakdžiai turėti daugumos gyventojų palaikymą. Demokratija Europoje uždrausta !?!
  PS: kiek Lietuvos gyventojų palaiko savo valdžią ? Ar ji teisėta ?

 4. markas:

  Tarp laidoje minėtų 25 punktų reikalavimų sąrašo, kuriuos pašnekovai gal kiek per švelniai pavadino “yra socialistinio elemento” (realiai, tai ten socializmas kaip reikiant), reikalavimas staigiai trauktis iš NATO. Ir FREXIT’as. Kita vertus, yra reikalavimai nutraukti destruktyvias mokymo metodikas švietimo srityje ir pažaboti migrantų srautus. Jei Makronas neperlauš prancūziškam socializmui stuburo, o kaip matyti, jis neperlauš, šiuos įvykius galima laikyti labai didelių sukrėtimų netolimoje ateityje įžanga. Revoliucija, po kurios Prancūzija bus kitokia. Beje, ir laidoje išsakyti vertinimai gana atsargūs. Nėra skubotų išvadų apie protestus kaip galimą “tautų pavasario” pradžią. Nėra entuziazmo. Matyt, visgi suvokiama, kad gresiančios nelaimės mastelis bei kaina gali būti per dideli už tautinėms jėgoms Prancūzijoje (ir visoje ES) nusimatančią naudą iš artėjančio chaoso.

 5. Tvankstas:

  Bent nuo 1789 m. revoliucijos niekur niekada nevyko be Rothschild investicijų. Tas geltonųjų liemenių judėjimas tėra tik garo nuleidimas leidžiant sušvilpti, laukiant, kad būtų įvykdytas teroro aktas ir dar kartą prisuktos veržlės.

 6. Skalvis:

  Prasidėjo viskas tikrai itartinai. Pasižiūrėjau ir aš tuos 25 reikalavimus. Ten visas komplektas visoms valstybės srytims. Ir reikalavimas suskaidyt du, per didelius bankrutuoti , bankus, ir nustoti nuodyti gamtą, bei žmones pesticidais… – pašnekomai daug ką nutylėjo. Iš esmės tai kova už Prancūzijos laisvę ir nepriklausomybę. Tai Tautos išsivadavimo sukilimas. Kaži ar Rothscildai to nori ? Ar pavyks ? Būtų tikras stebuklas.

  • ŽEMAITIS:

   Nusikaltėlių gaujos siautėjimai – tai joms išsavadavimas ir nieko tame pozityvaus.

   P.s., O jei nori gyventi tokioje tikraovėje, kurią įsivaizduoja tie banditai – tai persikelk į kokią Baltarusiją, o dar geriau – pas paršelį į Š. Korėją – galėsi džiaugtis 🙂

 7. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  (tiesiogiai)
  va geltonieji ką daro
  htt ps://www.youtube.com/watch?v=ddTsmUM__sc

  • ŽEMAITIS:

   Rodo, kad video nepasiekiams.
   Tačiau aiškų – tai nusikaltėlių leftistų gauja, kurios nusikaltimai neturi būti toleruojami.
   Juos būtina gaudyti, teisti ir sodinti. O iš konfiskuoto turto dengti patirtus nuostolius.
   Jei neturi turto – tai vis tiek įvertinti žalą, kurią vėliau išskaičiuoti iš jų būsimų pajamų.
   Tik taip su tais nusikaltėliais-riaušininkais!

 8. Skalvis:

  Kad tie 25 punktai būtų įgyvendinti vyko pirmas pasaulinis karas. Kad tų 25 -kių punktų atsikratyti įvyko antras pasaulinis karas. Ką gali dabar Galai padaryti ?!? Nieko…

  • Skalvis:

   Ir ne tik Pirmas, bet ir Spalio revoliucija. Pasižiūrėkit kas buvo bolševikai ir menševikai. Lietuvos ir Lenkijos judošiukai. O kur vyko pirmas ir antras jų suvaživimai? Briuselis ir Londonas. Pasidomėkit: suprasit kur esam ir kas vyksta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *