JT migracijos paktui nepritarusi Austrija: Atmetame bet kokius ketinimus panaudoti šį paktą paprotinės tarptautinės teisės kūrimui (3)

Austrijos kancleris Sebastjanas Kurcas | i.imgur.com nuotr.

Austrijos kancleris Sebastjanas Kurcas | i.imgur.com nuotr.

Gruodžio 19 d. Jungtinių Tautų oficialiame pranešime be kita ko buvo įvardinta ir oficiali Europos sąjungai (ES) pirmininkaujančios Austrijos pozicija dėl JT migracijos pakto, dar kitaip vadinamo Pasauliniu susitarimu migracijai (angl. Global Compact for Migration).

Pranešime nurodoma, kad Austrija pareiškia, jog „žmogaus teisė migruoti neegzistuoja Austrijos teisinėje sistemoje. Austrija nubrėžia aiškią takoskyrą tarp legalios ir nelegalios migracijos ir prieštarauja bet kokiam šios takoskyros mažinimui kaip siekiama tai padaryti pagal Pasaulinio susitarimo migracijai nuostatas. Priėjimas prie Austrijos darbo rinkos bei socialinių ir sveikatos priežiūros garantijų suteikimas yra išimtinai reguliuojamas tik Austrijos įstatymų.

Pasaulinis susitarimas migracijai negali įtakoti minėtų teisinių nuostatų jokiu atveju, kadangi Austrija atmeta bet kokius ketinimus ir tikslus panaudoti šį Susitarimą paprotinės tarptautinės teisės kūrimui. Šis susitarimas nebus naudojamas kaip atskaitos taškas teisinių nuostatų aiškinimui nei nacionaliniuose, nei tarptautiniuose teismuose.

Dėl minėtų argumentų Austrija nepalaiko šio susitarimo. Pasaulinis susitarimas migracijai yra teisiškai neįpareigojantis pagal tarptautinę teisę ir nebus interpretuojamas kaip opinio juris,“ – rašoma pranešime.

Šaltinis www.un.org/press/en/2018/ga12113.doc.htm

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Žmogus:

  Va taip, Austrija turi ir rodo stuburą

 2. Zbygniewas:

  Seimas, neskaitęs šio Migracijos pakto teksto lietuvių kalba, balsavo “už,”
  Anksčiau Seimas balsavo už Lisabonos sutartį, jos taip pat neišvertę į lietuvių kalbą.

 3. Skalvis:

  Kai užėjo rusai, ”Inkaro” direktoriumi paskyrė beraštį. Žmogelis prašė CK , kad atleistu. ”Na, negaliu aš būt direktirius nemoku skaityti”.CK atsakė:” Palikti jį direktorium. Geresnių neturim”. Laikai kartojasi ? Čia ne pokštas- faktas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: