„Geltonųjų liemenių“ protestai plinta tarp kitų ES šalių: šįkart – Portugalija (video) (1)

Geltonųjų liemenių protestas | youtube.com nuotr.

Geltonųjų liemenių protestas | youtube.com nuotr.

Gruodžio 21 d., penktadienį,  Portugalijos sostinėje Lisabonoje keli šimtai geltonųjų liemenių protestuotojų, įkvėpti Prancūzijos protestų, reikalavo žemesnių mokesčių Lisabonos gatvėse stabdydami eismą. Apie šimtas protestuotojų susigrūmė su policija centrinėje Lisabonos aikštėje, kai tuo metu šiaurės Bragos mieste buvo užblokuoti keli keliai, pranešė agentūra Reuters.

„Priežastis kodėl aš prisijungiau prie šio protesto yra dėl to, kad tai iš ties yra žmonių balsas“ – teigė 50-metis protesto akcijos dalyvis Joao Viana.

„Šis judėjimas yra nepriskiriamas jokiai politinei partijai, ir mes tik bandome pasakyti vyriausybei, kad pavargome nuo korupcijos, pavargome nuo mokesčių, pavargome nuo mokėjimų politinei klasei išlaikyti,“ – teigė jis.

Socialistinė Portugalijos vyriausybė tvarkai užtikrinti į Lisabonos gatves išsiuntė 20 tūkstančių policininkų.

„Geltonųjų liemenių“ judėjimas prasidėjo lapkričio 22 d. kuomet šimtai tūkstančių žmonių, vilkėjusių šviesą atspindinčias geltonas liemenes, pradėjo blokuoti kelius ir energetikos infrastruktūros objektus visoje Prancūzijoje, protestuodami prieš kylančias kuro kainas ir žemą pragyvenimo lygį. Tai buvo didelis iššūkis Prancūzijos prezidentui Emanueliui Makronui, į valdžią atėjusiam 2017-ųjų gegužę ir žadėjusiam pažaboti aukštą nedarbo lygį, mažinti mokesčius.

Prancūziją supurtę „Geltonųjų liemenių“ protestai pasklido į kaimynines šalis, trikdydami vilkikų eismą Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje bei privesdami iki areštų Belgijoje.

Šaltinis https://www.reuters.com/article/us-portugal-protests/yellow-vest-protesters-attempt-to-stop-traffic-in-portugal-idUSKCN1OK1HL

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. ŽEMAITIS:

    Štai kas nutinka, kai valstybės valdžia neturi stuburo.
    Nusileisi leftistams-anarchistams – vėliau susidursi su dar skaitlingesnėmis raušėmis. ne kartą tai pasitvritino – ypač Pietų Europoje.
    Tad valdžia turi būti ryžtinga ir nedelsiant užkardyti bet kokius įstatymų pažeidimus! Tam ir yra sukurti ĮSTATYMAI, kad jų laikytis. Konstitucija ir įstatymai – taoi piliečių sutartis bendarai gyventi. Iš esmės jie ir yra valstybė. Nebūtų jų – nebūtų ir vastybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: