J. Vaiškūnas. Kauno valdžia nusprendė – kauniečiai vietas vaikų darželiuose turės užleisti pabėgėliams (video) (20)

pabegeliai

INIT TV stop kadras

Vos tik Lietuvos valdžia pritarė Jungtinių tautų organizacijos parengtam, vadinamam Globalios migracijos paktui jo nė neskaičiusi, Kauno miesto Tarybos nariai jau ėmėsi jį įgyvendinti, sudarydami atvykstantiems migrantams palankesnes sąlygas nei savo rinkėjams – Lietuvos piliečiams, Kauno gyventojams…

Gruodžio 18 d. Kauno miesto Taryba kauniečiams „pateikė prieškalėdinę dovaną“ – patvirtino naują tvarką, pagal kurią priimant į savivaldybės darželius migrantų vaikai turės pirmenybę prieš kauniečių vaikus, kurie metai iš metų vietos darželyje laukia nuo pat savo gimimo dienos…

Per 4 minutes priėmusi šį sprendimą Kauno valdžia neįžvelgė jokių tokio sprendimo neigiamų pasekmių, jokios diskriminacijos. Nebuvo reikalo ir atsiklausti miesto gyventojų nuomonės. O kam? Jei galima pasiremti Lietuvos valdžios palaimintais tarptautiniais susitarimais, pagal kuriuos migrantams būtina užtikrinti jų teisę į laisvą judėjimą atvykimo šalyje, sudarant išimtines sąlygas ir lengvatas, sėslių vietos aborigenų atžvilgiu.

Štai toks vienas senas sėslus kaunietis Algis S., pajautęs Kauno miesto tarybos kėslus, dar gruodžio 12 d. kreipėsi į Alkas.lt redakciją su pasipiktinimo laišku, kuriame be kita ko, rašė: „Štai mano anūkas (mažiausiai 6-tos kartos kaunietis) eilėje į darželį stovėjo 3 metus, o migranto vaikas bus priimtas be eilės! TIKRAI NEBUS NEIGIAMŲ PASEKMIŲ? Kur žiūri lygių galimybių institucijos? O gal jos ir bruka tokias „tvarkas“?“

Neabejotina, kad šį laišką rašęs kaunietis yra neskaitęs naujausių, pažangiausių „tarptautinių“ paktų ir konvencijų. Jei būtų skaitęs, tai žinotų, kad XXI-ojo amžiaus „lygių galimybių įstaigos“ būtent ir siekia sulyginti galimybių neturinčių ir jas turinčiųjų teises. Pavyzdžiui, sėslūs ir tuo europažangą stabdantys kauniečiai su savo vaikais saugioje, ramioje ES šalyje atstovėję 3 metų eilę yra nelygstamai pranašesni už neramumų krečiamos, skurdžios, deramos gyvenimo kokybės neužtikrinančios X šalies pabėgėlius Lietuvoje dar neturinčius jokių teisių. Štai todėl Kaunas ir skuba prieglobsčio prašytojams Lietuvoje sudaryti išskirtines palengvintas sąlygas.

Jei dar kam nors kažkas neaišku – paklausykite gerai euro-teisiškai išprususio Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pono Virginijaus Mažeikos sklandaus išaiškinimo (INIT TV):

Ir nedrįskite protestuoti, streikuoti, arba dar blogiau – balsuoti ne už Kauno miesto tarybos kėdes apšildančių užpakalių kandidatūras, kauniečiai. Progreso nesustabdysite.

***

Klausimo svarstymo Kauno miesto savivaldybės taryboje vaizdo įrašas:

54. Dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos 2008 m. birželio 27 d. sprendimo Nr. T-331 „Dėl centralizuoto vaikų priėmimo į Kauno miesto savivaldybės įsteigtų biudžetinių švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos“ pakeitimo (TR-693)

Balsavimo rezultatai: PRIIMTAS

Už: 27
Bingelis Petras, Garšva Židrūnas, Gudišauskienė Edita, Kairys Simonas, Matijošaitis Visvaldas, Mikaitis Rimantas, Norvaišienė Jūratė Elena, Žukauskas Gediminas, Popovas Vasilijus, Želvys Benjaminas, Audėjaitis Jonas, Bičkauskienė Ramunė, Jurgutis Mantas, Koryzna Jonas, Palionis Andrius, Plūkienė Edita, Pukelytė Ina, Razmislevičius Darius, Sirgedas Domas, Šnapštienė Rasa, Varžinskas Visvaldas, Večerskis Donatas, Stirbys Karolis, Bartaška Saulius Vilius, Visockienė Ingrida, Banys Jonas, Juodeškienė Inga

Prieš: 1
Raižys Algis

Susilaikė: 7
Budnikas Gediminas, Gudėnas Vygantas, Kudarienė Loreta, Mikėnas Kęstutis, Jakštas Petras, Skilandis Remigijus, Guzavičius Jonas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Dronas:

  Saviem neužtenka, bet svetimiem atsiras. Siutas tik ima.

 2. diskriminacija:

  Kas paduos i teisma ir lygiu galimybiu kontrolieriui?
  Ginkimes nuo valdzios, zmones, kol.galim.

 3. Kiemsargis:

  Dar suprasčiau ,kad taip nuprotėti gali Vilniaus liberastinė valdžia. Bet kad KAUNIEČIAI ???

 4. !!!:

  Prieš dvi dienas pasirašėme nieko,, neįpareigojentį aktą”o vaisius jau skiname..

 5. Kaunietis:

  O per radiją , TV aiškino kad tas paktas NIEKO NEĮPAREIGOJA. Sakė kad tik dalyvaus derybose. Ar apgavo visus? Kodėl kauniečiai pataikauja atvykėliams? Ar savo miesto žmonėe yra antarūšiai?

 6. Bartas:

  Nieko nuostabaus. Argi to nesitikėjote? “Dajoš petilietku za četiri goda” . Vyresni turėtų prisiminti.
  Tai kauniečiai savo tarnus bausit ar dar lauksite kitų “dovanėlių”?

 7. Albinas Vaškevičius:

  Kauno miesto savivaldybės Kalėdinė dovanėlė Kauno vaikams:

  Kad priimant į savivaldybės darželius migrantų vaikai turės pirmenybę prieš kauniečių vaikus, kurie metai iš metų vietos darželyje laukia nuo pat savo gimimo dienos balsavo:
  Už: 27
  VK – 16
  TSLK – 5
  LSDP – 3
  LRLS – 3
  Bingelis Petras TSLK
  Garšva Židrūnas LSDP
  Gudišauskienė Edita TSLK
  Kairys Simonas LRLS
  Matijošaitis Visvaldas VK
  Mikaitis Rimantas LRLS
  Norvaišienė Jūratė ElenaVK
  Žukauskas Gediminas TSLK
  Popovas Vasilijus LSDP
  Želvys Benjaminas VK
  Audėjaitis Jonas VK
  Bičkauskienė Ramunė VK
  Jurgutis Mantas VK
  Koryzna Jonas TSLK
  Palionis Andrius VK
  Plūkienė Edita VK
  Pukelytė Ina VK
  Razmislevičius Darius LSDP
  Sirgedas Domas LRLS
  Šnapštienė Rasa VK
  Varžinskas Visvaldas VK
  Večerskis Donatas VK
  Stirbys Karolis VK
  Bartaška Saulius Vilius VK
  Visockienė Ingrida VK
  Banys Jonas TSLK
  Juodeškienė Inga VK

  Susilaikė: 7
  TSLK – 6
  Budnikas Gediminas TSLK
  Gudėnas Vygantas TSLK
  Kudarienė Loreta TSLK
  Mikėnas Kęstutis TSLK
  Jakštas Petras Visuomeninis rinkimų komitetas „Kaunas – kitokia Lietuva“
  Skilandis Remigijus TSLK
  Guzavičius Jonas TSLK

  Prieš: 1
  Visuomeninis rinkimų komitetas „Kaunas – kitokia Lietuva“ 1
  Algis Raižys Visuomeninis rinkimų komitetas „Kaunas – kitokia Lietuva“

 8. jo:

  Siaubas, kokie išgamos… Visoje savivaldybėje tik vienas balsuoja prieš. Švietimo skyriaus vedėjas, lyg koks sovietų okupacijos laikų partkomo veikėjas, kolaboranto snukiu aiškina kaip visa tai yra teisinga… Ir tai ne kokiame nors kolonistų jau užvaldytame Visagine ar Šalčininkuose, o „pačiame lietuviškiausiame“ mieste Kaune… Tai kokius šansus išlikti turi šita tauta ir jos valstybė?… Kaip išgydyti šitą Lietuvos ligą?

 9. Lėšos skiriamos, o kaip kitaip jas gausi ir “įsisavinsi”. Reikalinga savivaldybei balsuoti “Už” ir steigti Pabėgėlių centrą su viršininku ir dar su kokiais 5 etatais. Pabėgėlių nėra ir vargu ar jų kada atsiras, tai sau tik popierius tvarkai, patalpas nuomoji ir viskam pinigus gauni… O rinkimų dėl tų vietų darželiuose nėra ko bijoti – juk balasavimo apylinkų komisijų pirmininkai yra tų pačių savivaldybės tarybos partijų deleguoti patikėtiniai… Taigi nebūkime naivūs…

 10. Zigmas Vaišvila:

  Štai kodėl reikia tokių veiksmų, kurių vakar ėmėsi Lietuvos visuomenės taryba – kreipėsi į teismą dėl JT Visuotinių susitarimų dėl migracijos ir dėl pabėgėlių.

 11. Matyt, kad ta Lietuvos visuomenės taryba veikia nelabai lietuviškai, jeigu nemato čia pat po nosimi esančios 1994 m. bendrumo su Lenkija sutarties, kurios pagrindu Lenkija kišasi į valstybinius Lietuvos vidaus reikalus (abėcėlės, pavardžių, vietų pavadinimų lenkinimo reikalavimai, bažnyčių lenkėjimas ir t.t.). Tai šimteriopai didesnę grėsmę lietuvygei keliantys veiksniai negu tas JT susitarimas dėl migracijos…

 12. T0mas J.:

  Meras vadovauja paradui, jo padIaižiai – seka juo. Kas yra Matijošaitis? Okupacijos laikų kolaborantas TSKPistas. Manot jis pasikeitė? – Ne!! Kolaborantiškos prigimties silpnavaliai visais laikais ieško kam batus laižyti, kam pataikauti.
  Jei jau didelės ir stiprios Vokietijos vadovė pasidavė izraelitų siekiams silpninti Europą – ko norėt iš Matijošaičio, kuris savo minkštą ir lankstų stuburą demonstruoja jau daug metų…
  Kai menkystas išsirenkam į valdžią, menkystas ir turim. Ir atitinkamus jų sprendimus.
  Komunistai ir jų tarnai konservatoriai – Lietuvos pražūtis.

 13. z:

  Vienintelis padorus žmogus – Raižys Algis

 14. donPedro:

  Sionistai valdo Kauną, taigi nusišvilpt jiems ant lietuvių tautos

 15. donPedro:

  sionistai valdo Kauną, nusišvilpt jiems ant lietuvių

 16. Lietuvaitis:

  Prašau nedrabstyti purvu Kauno mero.

 17. Bebras:

  Aš perskaičiau tą nutarimą ir nematau kur ten parašyta, kad imigrantams pirmenybė? Jie atrodo gavo ketvirtą prioritetą jei gerai suprantu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: