Po JT migracijos pakto patvirtinimo, Belgijos ministras pirmininkas Šarlis Mišelis atsistatydina (video) (3)

Belgijos Ministras pirmininkas Čarlis Mišelis | youtube.com nuotr.

Belgijos Ministras pirmininkas Čarlis Mišelis | youtube.com nuotr.

Kaip praneša Reuters, gruodžio 18 d., antradienį, Belgijos Ministras pirmininkas Čarlis Mišelis (Charles Michel) pareiškė atsistatydinąs po to, kai jo oponentai išreiškė nepasitikėjimą dėl esamos politinės krizės, sukeltos jam patvirtinus Jungtinių tautų (JT) migracijos paktą.

Eidamas pareigas nuo 2014 metų,  Belgijos ministras pirmininkas Č. Mišelis prarado paramą iš Flamandų Naujojo Alijanso N-VA partijos, kuri yra didžiausia partija jo koalicijoje, dėl savo pritarimo JT migracijos paktui, kuriuo bus skatinamas bendradarbiavimas dėl 21 milijono pabėgėlių integracijos.

Nors dar antradienį Č. Mišelis  bandė gauti palaikymą iš kairiųjų opozicijos partijų, siekdamas išlaikyti valdžią iki ateinančių parlamentinių rinkimų gegužę, tačiau Socialistai ir Žalieji išreiškė nepasitikėjimą parlamentu, kas paskatino jį pasiūlyti savo atsistatydinimą:

„Aš privalau gerbti situaciją, todėl priimu sprendimą siūlyti savo atsistatydinimą ir teikti jį svarstyti Karaliui“, – parlamente savo poziciją išsakė Belgijos ministras pirmininkas Č. Mišelis, kuris politikoje dalyvauja nuo 18 metų.

Kaip praneša Belgijos karališkieji rūmai, Belgijos Karalius Filipas (Philippe) kol kas dar nepriėmė sprendimo dėl jo atsistatydinimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: