Seimas pritarė SGD laivo-saugyklos išpirkimui (1)

SGD terminalas | R. Jurgaičio ir D. Nikitenkos nuotr.

SGD terminalas | R. Jurgaičio ir D. Nikitenkos nuotr.

Seimas priėmė Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-2968(2), kuriomis nutarta sukurti teisinį pagrindą ilgalaikio suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importo į Lietuvą užtikrinimui ir SGD terminalo veiklos sąnaudų optimizavimui bei mažinimui. Už naujas nuostatas balsavo 99 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 17 parlamentarų.

Priimtais pakeitimais nuspręsta sukurti teisinį pagrindą Vyriausybei ir SGD terminalo operatoriui priimti sprendimus iki 2024 m. pabaigos ekonomiškai naudingiausiu būdu nuosavybės teise įsigyti SGD laivą bei leisti nustatyti finansavimo mechanizmą SGD laivo įsigijimui ir SGD terminalo veiklos sąnaudų mažinimui.

Pasak pasiūlymų iniciatorių, šios priemonės leis sumažinti papildomą dedamąją, išdėstant SGD terminalo pastoviųjų sąnaudų dalį, susijusią su SGD laivo „Independence“ 10 metų nuoma, per SGD terminalo veiklos laikotarpį – iki 2044 m. pabaigos.

Teisės akto pakeitimai taip pat įtvirtino įgaliojimus Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai koreguoti papildomą dedamąją kainos dalį, atsižvelgiant į SGD terminalo operatoriaus prognozuojamas ir faktines pajamas.

Kaip pažymi Energetikos ministerija, šiuo metu Klaipėdos SGD terminalo veiklos sąnaudos siekia apie 66 mln. eurų per metus. Šiuos pinigus sumoka Lietuvos gamtinių dujų sistemos naudotojai ir gamtinių dujų vartotojai – verslui ir pramonei tenka reikšminga sąnaudų dalis.

Pasak naujų nuostatų iniciatorių, jau nuo 2019 m. antros pusės už SGD infrastruktūrą vartotojai kasmet mokės apie 40 proc. mažiau. Šis ilgalaikis SGD tiekimo modelis leis 23–25 mln. eurų sumažinti SGD terminalo metines veiklos sąnaudas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Skalvis:

    ”…jau nuo 2019 m. antros pusės už SGD infrastruktūrą vartotojai kasmet mokės apie 40 proc. mažiau. ” Genialu ! Tris kart: valio valio ura ! Tai tikrai medaus šaukštas deguto statinėje ?!? Jei būtų pavykę perversmai A. Rytuose ir į valdžią skull&bones būtų susodinusi savo marionetes , kaip Lietuvoje ir Ukrainoje – viskas šaunu. Neamerikietiškos dujos į Europą blokuojamos, amerikietiškos – aukso kaina. Independence projektas būtų atnešęs karo maro mafijai rojų. Bet: perversmai nepavyko, rusai tiesia vamzdžius jūra ir Turkija, Kataras, turtingiausias dujomis pasaulyje, visas Europos. Graži svajonė pavirto košmaru. Bet košmaru ne super milijardinės aferos sumanytojams, bet Lietuvos žmonėms ir verslui. Asilams! Pusę reikalingų dujų verslas valdžios priverstas pirkti iš Jūros už kosminę kainą,(baltarusiai šokinėja iš laimės) ne iš Independence, atgabena kiti laivai, nes Tas per didelis, kaip ir Godumas užtemdęs protą, plūduriouja kaip gelda -vaiduoklis ) , o kitą dalį nuostolių dengia žmonės. Panašu, jog Independence aferos nuostolių nurašymas žmonėms, girių iškirtimas, prekyba vaikais ir tt – užduotis dabartinei valdžiai, prieš jai vėl užleidžiant kėdes naujoms-senoms subinėms. Ne už ačiū . Aišku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: