VDU Vilniuje rengs mokytojus Lietuvos mokykloms kuriose mokoma lenkų kalba (video) (8)

VDU Vilniuje rengs mokytojus Lietuvos mokykloms kuriose mokoma lenkų kalba | Pixabay nuotr.

VDU Vilniuje rengs mokytojus Lietuvos mokykloms kuriose mokoma lenkų kalba | Pixabay nuotr.

Gruodžio 14 d., Seime įvyko spaudos konferencija „Dėl lenkų filologijos pedagogikos studijų“, kurios metu pranešėjai Seimo narys Eugenijus Jovaiša, Jaroslavas Narkevičius ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius Juozas Augutis pasirašė susitarimą, skelbiantį, kad VDU Vilniuje vykdys lenkų filologijos pedagogikos ir kitų dalykų studijas ruošiant pedagogus mokykloms lenkų mokomąja kalba.

Nuspręsta, kad VDU tęsia lenkų kalbos pedagogikos krypties studijas ir skelbia priėmimą į šias studijas 2019 m. Susitarta dėl programos realizavimo tęstinumo ilgalaikėje perspektyvoje plėtojant daugiakultūriškumo tradiciją ir tęsiant jau daugelį metų vystomą bendradarbiavimą su mokyklomis lenkų ugdomąja kalba. Pažymima, kad pedagogikos studijų krypties lenkų filologijos programą vykdantis padalinys peraugs į VDU Švietimo Akademijos Vilniaus Polonistikos švietimo centrą (VDU ŠA VPŠC), ruošiantį ne tik lenkų kalbos, bet ir kitų dalykų pedagogus švietimo įstaigoms lenkų ugdomąja kalba.

Akcentuotina, kad VDU ŠA VPŠC, bus plėtojamos Vilniaus regiono mokytojų perkvalifikavimo, antrojo mokomojo dalyko įgijimo studijos. Kadangi VDU turi plačią gretutinių studijų pasiūlą, itin aktualią būsimiems kelių dalykų mokytojams bei jau dirbantiems mokytojams kvalifikacijai tobulinti, todėl VDU Švietimo akademija, sutelkusi edukologų potencialą, siūlo naujas bakalauro pedagogikos krypčių studijų programas, taip pat suteikia galimybę rinktis unikalias kitų krypčių bakalauro ir magistrantūros studijas, kurių nėra sostinės aukštosiose mokyklose.

Pabrėžiama, kad bus tęsiama ir Vilniaus universitete iki šiol sėkmingai veikusi Lenkų filologijos studijų programa, orientuota į lenkų filologijos specialistų ruošimą, susitelkiančių į lenkų kalbotyros, literatūros, kultūros nagrinėjimą, Lietuvos lenkų kalbos ir kultūros tyrimus, paribio specifiką, dialektologinę praktiką. Bus suteikta visapusiška parama šios programos tolesniam realizavimui bei sudarytos bendradarbiavimo galimybės.

Susitarimas

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. tai va:

  Savo rankom karpom Lietuvą.Jovaiša visai nuvylė.Iš didelio rašto eina iš krašto.

 2. ŽEMAITIS:

  Manau, kad valstybinėse mokyklose gali būti dėstoma tik lietuvių kalba.
  Juk taip yra visose demokratijose. Be to – tai logiška.

  Be to, daugiau dėmesio jose turi būti skirta biomedicinos, gamtos (apima ir tiksliuosius), technologijų mokslams ir anglų kalbai.

 3. ŽEMAITIS:

  Nesupratau, prie ko čia liberalai?
  Juk visai ne jie sugalvojo tas tautines mokyklas.

  Be to, VDU pavadinti “liberalizmo irštva” yra klaida. Jei taip vadintumėte kokį Vilniaus universitetą. Gal dar Gedimino technikos, Kalipėdos ar Riomerio universitetus – sutikčiau. Vilniaus universitete tikrai taip – dominuoja liberali (centro dešinioji) pasaulėžiūra.

  Tuo tarpu VDU yra leftizmo (geriausiu atveju – kairuoliško socailliberalizmo) bastionas. Panašiai kaip ir uždaromas LEU. Man tai puikiai žinoma. Prisiminkime kad ir anksčiau vykusius stedentų protestus prie Vyriausybės rūmų ir t.t. Totaliai tai būdavo VDU studentai. Be to, ir akademinis VDU personalas gerokai kairuoliškesnis, nei pvz. VU.

 4. Taip:

  Polonozacija vyksta ir toliau,- Gerb.prof.E.Jovaiša,kas Jums nutiko. Artimiausia siekiamybė turėtų būti visose valstybinėse mokyklose dėstoma tik lietuvių kalba, o savaitgalinėse pageidaujant tėvams- tautiniė bendrijų ir tautinių mažumų kalba.

 5. Bartas:

  Tai kaip reiks susikalbėti darbe . Na nemoku lankiškai.

 6. Arnas:

  Ir tai daroma tuo metu, kai Latvijoje visose mokyklose ketinama pereiti prie mokymo valstybine kalba.
  Beje, girdėjau, kad VDU lituanistikos studijos yra gerokai nudrenuotos. Programoje nėra nei lotynų, nei LATVIŲ (!) kalbos, nėra baltų filologijos įvado, nėra dialektologijos. Ar tai tiesa?

 7. Žemyna:

  Ir tamstą su šventėmis, didžiai patriotiškasai parlamentare…

 8. Žemyna:

  Tai šit kodėl kai kas iš Vyriausybės bei Seimo pas kaimynę, ko gero, būna daugiau, negu Lietuvoje… Ar niekam neužsiminė apie planus visas Vilniaus aukštąsias m-klas perduoti lenkakalbei orientacijai?
  Dabar jau visai kitaip atrodo bibliotekų iškeldinimas, =naikinimas, kėsinimasis į abu LK bei istorijos institutus. Ar nesusidaro įspūdis, jog kai kas iš šios kadencijos įspūdingai praturtės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: