Seimo Kaimo reikalų komitetas tikisi sugrąžinti į Lietuvą linus (video) (4)

Linai | botanikossodas.vu.lt nuotr.

Linai | botanikossodas.vu.lt nuotr.

Seimo Kaimo reikalų komitetas, įvertindamas tai, kad Lietuvoje yra palankios sąlygos auginti linus, tačiau šiais metais šios kultūros buvo auginama tik apie 550 ha, gruodžio 12 d. surengė apskrito stalo diskusiją „Ar sugrįš į Lietuvą linai?“.

Komiteto pirmininkas A. Stančikas priminė, kad pernai buvo surengtas išvažiuojamasis posėdis į linus auginančio ūkininko B. L. Vošterio ūkį Širvintų r. ir, siekiant išsaugoti šią unikalią kultūrą, pateiktas siūlymas Vyriausybei parengti nacionalinę linų ūkių plėtros programą. Nors Žemės ūkio ministerija manė, kad rengti minėtą programą nėra būtinybės ir poreikio rinkoje, Komitetas įsitikinęs, jog būtini konkretūs veiksmai, kad linai mūsų šalyje neišnyktų. Šiai nuostatai pritarė ir diskusijoje dalyvavę linų augintojų, žemės ūkio mokslo atstovai, taip pat medikai ir etnologai. Pirmas žingsnis, kurio reikėtų imtis – linų augintojams ir kitiems suinteresuotiems jų plėtra jungtis į asociaciją.

1939 m. Lietuvoje buvo auginama 96 tūkst., o 1990 m. – 22 tūkst. hektarų linų. Šiuo metu pluoštiniai linai perdirbimui jau neauginami, tačiau pamažu plečiasi sėmeninių linų plotai. Sėmenys, sėmenų aliejus yra itin vertingi mūsų sveikatai dėl baltymų, vitaminų, mikroelementų, ląstelienos ir nepakeičiamų riebalų rūgščių, ypač omega – 3, gausos.

Diskusiją „Ar sugrįš į Lietuvą linai?“:

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: