Trisdešimt metų kultūrinės atminties sklaidai (0)

LK-2018-3virselis-LLKC-nuotr

Žurnalo „Liaudies kultūra“ viršelis | LLKC nuotr.

Gruodžio 12 d., 17.30 val., Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) didžiojoje salėje (Barboros Radvilaitės g. 8, Vilnius), „Liaudies kultūros“ kviečia į žurnalo 30-mečiui skirtą pokalbį „Šaltinis ar senvagė?“, kuriame dalyvaus habil. dr. profesorė Ingė Lukšaitė, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius, dailininkė keramikė Julija Ikamaitė ir redakcija.

1988 metais įsteigtas žurnalas „Liaudies kultūra“ jau 30 metų rašo apie Lietuvos praeitį ir dabartį, kultūros paveldą ir tuos, kas jį puoselėja. Išskirtinis žurnalo bruožas – nuolatinis dėmesys įvairių etninės, tradicinės, prigimtinės ar liaudies kultūros sričių tyrimams: nuo senosios pasaulėžiūros iki dabar itin svarbaus ekologinio sąmoningumo.

Pasak ilgamečio etninės kultūros tyrinėtojo prof. Norberto Vėliaus, etninė kultūra yra tvirtas pamatas, ant kurio buvo pradėtas statyti mūsų profesionaliosios kultūros rūmas. Ir ne tik pamatas. Būdama pakankamai gyvybinga, etninė kultūra įvairiausiais būdais ir dabar veikia visą mūsų kultūros procesą, suteikdama jam ir visos žmonijos patyrimo, ir tautinio savitumo.

Žurnalo „Liaudies kultūra“ viršelis | Lietuvos nacionalinio kultūros centro nuotr.

Žurnalo „Liaudies kultūra“ viršelis | LLKC nuotr.

25 metus šį žurnalą kūrė redaktorė Dalia Rastenienė. 100-tojo žurnalo numerio išleidimo proga ji rašė: „Atliekame tarpininkų vaidmenį, stengiamės mokslo darbus priartinti prie visuomenės, visuomenę – prie mokslo studijų. Neapsiribodami lietuvių ar baltų kultūra, įnešame savo indėlį supažindinant skaitytojus su pasaulio kultūromis“. 

Anot dabartinės „Liaudies kultūros“ redaktorės dr. Saulės Matulevičienės, pavarčius prieš dešimt ar dvidešimt metų išleistus žurnalo numerius matyti, kad jo temos ir publikacijos nesensta, jos turi išliekamąją vertę, bet tyrimų laukas ir autorių ratas plečiasi – žurnale istorijos, kultūrinės atminties, net literatūros tyrimai puikiai dera su mitopoetinio pasaulėvaizdžio rekonstrukcijomis, o kultūros teorijos su autentiškais XX gyvenimo tekstais.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: