Vilniaus savivaldos rinkimuose tradicinėms partijoms iššūkį meta bendruomenės (0)

Sakalas Gorodeckis | asmeninė nuotr.

Sakalas Gorodeckis | asmeninė nuotr.

Vilniaus bendruomenių vadovai, seniūnaičiai ir veiklūs miestiečiai, susibūrę į naują visuomeninį judėjimą „Bendruomeniškas Vilnius“, artėjančiuose savivaldos rinkimuose mes iššūkį iki šiol miestą valdžiusioms politinėms partijoms, nes nori keisti situaciją. Dabar miestiečių išrinkti politikai vos tik gavę valdžią pamiršta arba nepaiso rinkėjų poreikių, todėl nuspręsta į valdžią eiti patiems.

„Mes pavargome nuo kalbų apie vienas už kitą geresnius politikus, besivaržančius tik pažadų lygiu rinkimų sezono metu. Ar ne laikas bendruomenių lyderiams patiems imtis darbo Vilniaus savivaldybės taryboje? Ir atstovauti vilniečių bendruomenei, o ne vadovautis partiniais interesais? Juk bendruomenių žmonės daug metų nuosekliai dirba savo namo, gatvės ir rajono labui, todėl gerai išmano padėtį ir yra nuoširdžiai suinteresuoti ją gerinti. Sugrąžinkime į Lietuvą Europai įprastą savivaldą, kurioje nėra vietos politikavimui“, – sako Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininkas bei vienas iš Užupio bendruomenės vadovų Sakalas Gorodeckis.

Apie bendruomenės pajėgumą rūpintis ne tik kasdieniais vietos kaimynų reikalais, bet ir galimybę sėkmingai spręsti Vilniaus savivaldybės lygmens sistemines bei teisines problemas pareiškė ir kitas  „Bendruomeniško Vilniaus“ vadovas teisininkas Liudvikas Ragauskis, veiklus Žvėryno bendruomenės narys: „Paradoksalu, tačiau net ir neturėdamos tiesioginės valdžios aktyviausios Vilniaus bendruomenės yra inicijavusios  daugybę pokyčių, padėjusių užtikrinti mūsų pilietines laisves ir teises, tai tapo pilietinio aktyvumo pavyzdžiu Lietuvos gyvenime“.

BVilnius_logotipas

Rengėjų nuotr.

Būtent jis yra inicijavęs bylą, kuria buvo siekiama užtikrinti teisę visiems piliečiams kelti kandidatus savivaldos rinkimuose. Pasiekusi Konstitucinį Teismą, byla laimėta, todėl šiandien registruoti visuomeninius rinkimų komitetus Lietuvoje gali ne tik partijos, bet ir kiekvienas iš mūsų.

Nuvykę į Balsius galite įsitikinti, kiek daug gali pasiekti aktyvi bendruomenė per 20 metų. „Neretai nesulaukdami savivaldybės dėmesio ir pagalbos, bendruomenės nariai suprato, kad daug ką daryti reikia patiems. Mums pavyko sukurti darnią gyvenimo aplinką, puoselėti nuoširdžius ir atvirus žmonių santykius, sutvarkyti gerbūvį ir pastatyti vienintelę naują lietuvišką mokyklą Vilniuje per visą Nepriklausomybės laikotarpį“, – džiaugiasi ilgametis Balsių bendruomenės pirmininkas ir aktyvus „Bendruomeniško Vilniaus“ narys Rimantas Micka.

Artėjant savivaldos rinkimams kovo mėnesį tikrai nepamatysite „Bendruomeniško Vilniaus“ reklaminių klipų televizijoje ar agresyvios rinkimų kampanijos socialiniuose tinkluose, nes tai – galingų finansinių rėmėjų turinčių politinių partijų žaidimas. „Bendruomeniškas Vilnius“ kviečia tartis ir teikti savo siūlymus atvykus į bendruomenių susitikimus Antakalnyje, Burbiškėse, Dvarčionyse, Jeruzalėje, Naujamiestyje, Naujojoje Vilnioje, Naujininkuose, Pilaitėje, Saulėtekyje, Šeškinėje, Šnipiškėse, Trakų Vokėje, Užupyje, Viršuliškėse, Žirmūnuose, Žvėryne ir kituose Vilniaus rajonuose.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: