Profsąjungos jungiasi prie protesto akcijos „Paskutinis skambutis“ (10)

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ | lps.lt nuotr.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ | lps.lt nuotr.

Gruodžio 7 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) išplatino pareiškimą, kuriame skelbia, kad palaiko reikalavimus pagerinti mokytojų ir viso viešojo sektoriaus darbuotojų darbo sąlygas, kurios ilgai nebuvo gerinamos, todėl jungiasi prie gruodžio 9 d. protesto akcijos „Paskutinis skambutis“. 

„Lietuva šiuo metu išgyvena gilią ne tik švietimo, viešojo sektoriaus bet ir demokratijos krizę. Valdžios atstovų elgesys protestuojančių mokytojų atžvilgiu aiškiai rodo, kad piliečiai politikams reikalingi tik prieš rinkimus. Bandymai manipuliuoti visuomenės nuomone gilinant takoskyrą tarp streikuojančių ir nestreikuojančių mokytojų yra apgailėtinos pastangos sukiršinti bendruomenę. Kilęs ir kitų profesinių grupių pasipiktinimas yra suprantamas ir pagrįstas“, – rašoma LPSK pirmininkės Ingos Ruginienės pasirašytame pareiškime ir reikalaujama, kad Premjeras nedelsiant pradėtų derybas dėl visų viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo, kad pirmieji rezultatai būtų matyti jau kitais metais.

Prie gruodžio 9 d. protesto akcijos „Paskutinis skambutis“ prisijungė ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“. Jos pirmininkė Kristina Krupavičienė sakė: „Mes norime, kad būtų sprendžiamos ne tik mokytojų, bet ir gydytojų, socialinių darbuotojų ir visų viešojo sektoriaus darbuotojų problemos, kurios atsirado dėl to, kad valdžios atstovai metų metais elgėsi arogantiškai ir nenorėjo girdėti profesinių sąjungų raginimų jas spręsti. Kainos kyla, Lietuvos ūkis auga, biudžetas yra perteklinis, bet su viešojo sektoriaus darbuotojais elgiamasi tarsi Lietuvoje būtų baisi krizė, nes jiems auga ne atlyginimai, o darbo krūvis, kuris jau tampa nebepakeliamas. Norime pabrėžti, kad šio protesto tikslas nėra politinis. Mes raginame valdančiąją koaliciją vykdyti savo rinkiminius pažadus ir įsiklausant į profesinių sąjungų nuomonę spręsti darbuotojų problemas, o ne vaizduoti, kad jos yra sprendžiamos“.

Kaip žinia gruodžio 9 d., sekmadienį, 14 val. prie Seimo rengiamas mokytojų palaikymo mitingas, o ministerijas žadama apjuosti „gyva grandine“, reikalaujant stabdyti biudžeto priėmimą ir mokesčių reformos įgyvendinimą, kaip socialiai neteisingus ir neleidžiančius didinti viešojo sektoriaus finansavimo.

Valstybės biudžetą Seime ketinama tvirtinti gruodžio 12 d.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: