EKGT siūlo Kalėdų laikotarpiu klausytis daugiau tautinės muzikos (2)

Taryba siūlo Kalėdų laikotarpiu klausytis daugiau lietuviško postfolkloro ir folkloro | EKGT nuotr.

Taryba siūlo Kalėdų laikotarpiu klausytis daugiau lietuviško postfolkloro ir folkloro | EKGT nuotr.

Etninės kultūros globos taryba (EKGT)  nutarė parengti adventinių ir kalėdinių lietuvių folkloro bei postfolkloro kūrinių sąrašą ir pasiūlyti šią muziką transliuoti Lietuvos viešosiose erdvėse: kalėdinėse mugėse ir miestų šventėse, prekybos centruose. Šis siūlymas iškeltas remiantis ne kartą Tarybai išsakytais visuomenės atstovų pastebėjimais, kad viešosiosiose erdvėse Lietuvoje Kalėdų laikotarpiu skamba vien angliškos pop žanro dainos.

Atsižvelgiant į EKGT veidaknygės paskyroje išsakytus visuomenės pageidavimus bei remiantis etnomuzikologų patarimais, toks sąrašas buvo parengtas: surinkti folkloro ir postfolkloro kūriniai, tinkantys advento laikotarpiui ir Kalėdoms. Taryba kreipėsi į Lietuvos savivaldybes, prekybos centrus, radijo stotis ir kai kuriuos restoranus, siūlydama šiomis dainomis džiuginti Lietuvos žmonių ir svečių širdis.

Tikimės, kad Jums ši muzika taip pat padės kurti kalėdinį jaukumą. Atkreipiame dėmesį, kad norint šias dainas transliuoti viešai, būtina susiderinti su AGATA, atstovaujančia šių kūrinių atlikėjų teises.

Taip pat kviečiame siųsti mums Jūsų mėgstamas lietuvių folkloro ir postfolkloro dainas, tinkamas advento ir Kalėdų laikotarpiui arba kitoms metų šventėms. Kurkime kalendorinių švenčių grojaraščius kartu!

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: