Paskelbti Nacionalinių kultūros ir meno premijų laimėtojai (2)

Kultūros ir meno komisija paskelbia kūrėjus, nusipelniusius premijos | lrkm.lt nuotr.

Kultūros ir meno komisija paskelbia kūrėjus, nusipelniusius premijos | lrkm.lt nuotr.

Gruodžio 6 d. Kultūros ministerijoje paskelbti 2018 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu jais tapo šeši kūrėjai:

rašytojas Vytautas Martinkus – už intelektualiosios literatūros gylį, dirigentė Mirga Gražinytėuž muzikos interpretacijų jėgą ir Lietuvos garsinimą, rašytojas Marius Ivaškevičiusuž drąsų literatūros žingsnį į teatrą, kino operatorius Audrius Kemežys – už talento ir dvasios šviesos pakylėtą operatoriaus meną, nutiesusį kelius į ateitį, aktorius Darius Meškauskasuž improvizacijos ir psichologinio tikslumo dermę, vizualaus meno kūrėjas Artūras Railauž nepriklausomos vizualiosios kultūros formavimą.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija šiemet vertino keturiasdešimties visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje ir iš šio sąrašo iš pradžių atrinko dvylika kūrėjų, nusipelniusių gauti premijas.

Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, komisijos  nariai – kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, architektas Audrius Ambrasas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, muzikologė Jūratė Katinaitė, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, filosofas Nerijus Milerius, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, literatūrologė Jūratė Sprindytė, kino režisierius Audrius Stonys ir menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laimėtojų diplomai ir ženklai bus įteikti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Šiandien, gruodžio 6 d. Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga išplatino pareiškimą, prašantį neskirti premijos Mariui Ivaškevičiui:

Protestas del premijos ivaskeviciui

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

2 komentarai

 1. Žemyna:

  Kalbant apie apdovanojimui teikiamas kandidatūras:
  Ar tikrai pakankamai atsidėkota Jūratei Statkutei de Rosales* už jos pastangas asmeniniu pavyzdžiu sužadinti ir paskatinti energingesnį, uolesnį mūsų domėjimąsi savo tautos istorija, suteikti viltį, jog, kad ir kaip apiplėšti Lietuvos archyvai, atkakliai ieškantys Europos archyvuose randa rašytinių baltų tautų istorijos pėdsakų** bei tiesioginių dokumentinių įrodymų ir nepaprastai malonių staigmenų, rodančių, jog turime kuo didžiuotis ir būti protėviams dėkingi.
  Taigi, ar tikrai pakankamai padėkota? Jai 89. Kad nepavėluotume?
  ____________________________
  *1996 m. ji apdovanota LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi.
  ** Užsieniečiai – arabai, japonai – domisi, ieško ir randa.

 2. Albinas Vaškevičius:

  Turėtų negauti premijos ne tik Marius Ivaškevičius. Komisija padariusi tokią klaidą turėtų būti nušalinta, o komisijos nariai:
  literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė,
  kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas,
  architektas Audrius Ambrasas,
  teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis,
  muzikologė Jūratė Katinaitė,
  teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė,
  filosofas Nerijus Milerius,
  skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius,
  literatūrologė Jūratė Sprindytė,
  kino režisierius Audrius Stonys,
  menotyrininkė Jūratė Tutlytė.
  turėtų likusį savo gyvenimą negauti jokių premijų ir jokių apdovanojimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: