A. Gaidamavičius. „Bet kas atkurs lietuvių tautą?“ (11)

lakaja

Iškirstas Lakajos kraštovaizdžio draustinis | Asmeninė nuotr.

Vakar buvau liudininkas vaizdo, kuris ilgam sužeidė mano ir kitų labanoriškių širdis, savigarbą, nes nieko iki šiol baisesnio per visą šią miškų gynimo kampaniją nebuvau matęs.

Beveik 500 metų skaičiuojantis Lakajos kaimas per vieną parą virto medžių kapinynu. Labanoro regioninis parkas, Lakajos kraštovazdžio draustinis, NATURA 2000 teritorija, šalia nužymėto turistinio maršruto, o svarbiausia – vidury gyvenvietės.

Miškas privatus, bet leidimus išduoda valstybė, kirtimų tvarką saugomose teritorijose irgi nustato valstybė. Pasižiūrėkit, gerbiami Seimo nariai, Premjere: kiekviena uždelsta diena, kuomet nepriimamas įstatymas dėl plynų kirtimų uždraudimo saugomose teritorijose, virsta štai tokiais „paminklais“.

Kraštovaizdžio draustinio ženklas buvo sunkiosios technikos pervažiuotas ir nuverstas į griovį. Mes jį pasiėmėm ir atsivešim į Seimą kaip priekaištą – bus įtikinamiau nei bet koks raštas, kuriuos jau pabodo rašyti!
Šiame kaime gyvenanti buvusi ilgametė Lakajos girininkė Irena Danilevičiūtė sakė: „Sunaikino Lakają. Sunaikino Labanoro girią. Po kurio laiko čia atvažiavę arabai viską atkurs. Bet kas atkurs lietuvių tautą?“

Iškirstas Lakajos kraštovaizdžio draustinis | Asmeninė nuotr.

Iškirstas Lakajos kraštovaizdžio draustinis | Asmeninė nuotr.

logo_srtrf (1)

Kategorijos: Diskusijos, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Saulės arkliukai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Algimantas Lebionka:

  Sukrečiantis vaizdas. Net baisiame sapne nebuvo įmanoma to įsivaizduoti. Toliau trypiamas Tautos interesas. Partinė atstovavimo sistema visai save diskreditavo. Ar ne laikas mums vilktis geltonas liemenes ir atstatydinti tuos priesaikos laužytojus, neįgalią vyriausybę?

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Lietuvoje Tautos sukilimo pradžios daug požymių. Jei komunistuojančios (30 metų komunistus dangstančios) gaujos neišsinešdins iš Seimo (prezidentūros, vyriausybės, prokuratūros, Lietuvos televizijos bei radijo, …), tai tikėtina, kad tokios bus aptvertos spygliuota tvora nusikaltimų darymo vietose. Gaujos irštva – gaujos kalėjimas.

 2. Visapusiškas tautos genocidas:

  Visi Labanoro krašto gyventojai ar sodybų savininkai šiemet susidūrė su panašiomis patirtimis. Turime sodybą prie Aiseto ir bijome važiuoti, nes kaskart vaizdas baisėja ir pribloškia. Beje, galėtų į viešą kovą prieš girios naikinimą įsijungti žurnalistas Č.Iškauskas – prie jo sodybos neseniai irgi atsivėrė žiauri plynė. Netylėkite, ypač tie, kurie turite priėjimą prie MIP,

 3. Žemyna:

  Yra:
  „… kiekviena uždelsta diena, kuomet nepriimamas įstatymas dėl plynų kirtimų uždraudimo saugomose teritorijose…”
  Turėtų būti:

  „… kiekviena sąmoningai, kažkam paliepus, piktybiškai, išdavikiškai vilkinama diena, kuomet nepriimamas įstatymas dėl plynų kirtimų uždraudimo saugomose teritorijose…”

 4. Kaip LIETUVIŲ KALBA taip ir LIETUVIŲ TAUTA GYVUOJA PER TŪKSTANTMEČIUS! DAR DAUGIAU – LIETUVIŲ KALBOS DĖKA yra ĮMINTAS “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS” KURIAM JAU PER 500 000 METŲ!!!

 5. Aleksandras:

  Svetainės vadovams: nebe pirmą kartą pastebiu, kad čia blokuojami “pritariu”, paspaudus, balso neprideda, paspaudus dar kartą – sumažina

 6. do:

  aš šiurpstu mania.Kinai nori Klaipėdos uosto

 7. Manau, kad dar yra kam tautą atkurti. Reikalinga daugiau gimdyti, iškirto medžius, – jų netekę ryškimės auginti daugiau vaikų, kitos išeities, kad atkurtume tautą – nėra…

 8. markas:

  Pluša runkeliai, skuba. Dėl savo šeimų, vaikų siaubia kraštą. Palikdami po savęs dykynę. Negalvodami apie kitus. Apie ekologiją. Gavo žemės su mišku – išpjovimui. Amžini klajokliai. Stepių vaikai.

 9. ŽEMAITIS:

  Manau, kad plyni kirtimai Lietuvoje turi būti IŠ VISO UŽDRAUSTI!

  leidžiamas tik atrankinis kirtimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: