Rengiama nuotraukų knyga, pristatanti iškiliausius Lietuvos žmones (1)

Fotoalbumo „Lietuva ir mes“ pristatymas | rengėjų nuotr.

Knygos „Lietuva ir mes“ pristatymas | rengėjų nuotr.

Lapkričio 22 d. M.Mažvydo bibliotekoje visuomenei buvo pristatyta nuotraukų knygos „Lietuva ir mes“ elektroninė versija. Ši knyga sukurta tam, kad ateities kartos pažintų veikliausius ir iškiliausius šiandienos Lietuvos žmones, kultūrą, tradicijas bei istoriją.

Knygos pristatymo renginyje dalyvavo TV3 televizijos generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, Istorikas Alfredas Bumblauskas, projekto prodiuseris Gytis Daugėla. Renginiui vadovavo aktorius Gintaras Mikalauskas.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga parengtos pristatomos knygos „Lietuva ir mes“  tikslas – įamžinti dabartį: kokie LIETUVA ir MES esame ŠIANDIEN, kai peržengiame pirmojo mūsų atkurtos valstybės šimtmečio slenkstį.

Iškilūs valstybės ir visuomenės veikėjai, kultūros ir meno kūrėjai, verslininkai ir sportininkai, mokslininkai, ūkininkai, dvasininkai bei kiti visuomenės atstovai  atsidūrė originalių fotografijų albume, kuris bus ne tik 100-mečio slenkstį išgyvenančios Lietuvos istorinis dokumentas, bet ir meno kūrinys, ateities kartoms leisiantis prisiliesti prie šiandienos Lietuvos asmenybių kasdienio gyvenimo akimirkų.

Fotoalbumo „Lietuva ir mes“ pristatymas | rengėjų nuotr.

Knygos „Lietuva ir mes“ pristatymas | rengėjų nuotr.

 

Tarp Lietuvai nusipelniusių žmonių yra atrinkta ir Senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ Krivė Inija Trinkūnienė.

Inija Trinkūnienė | asmen. nuotr.

Inija Trinkūnienė | asmen. nuotr.

Pastebėtas ir įvertintas jos ilgametis darbas skleidžiant ir populiarinant lietuvių folklorą, dvasinius prigimtinės religijos klodus. I.Trinkūnienės darbai skleidžiant lietuvių prigimtinę kultūrą yra reikšmingi ir svarbūs.

Išskirtinis jos ilgametis darbas yra nuo 1989 metų vadovavimas apeigų folkloro grupei „Kūlgrindai“, parengusiai ir išleidusiai  aštuonias kompaktines plokšteles, parengusiai ir pristačiusiai daugelyje Lietuvos vietovių ir užsienyje mokomąsias programas: „Ugnies apeigos“, „Perkūno giesmės“, „Prūsų giesmės“, „Giesmės Žemynai“, „Nuometavimas“, „Žiūrų dainos“, „Vėlinių giesmės“. „Kūlgrinda“, vadovaujama Inijos Trinkūnienės taip pat yra parengusi kalendorinių švenčių – Pusiaužiemio, Jorės šventės, Žiemos saulėgrįžos ir baltiškų šeimos švenčių – krikštynų, jungtuvių, laidotuvių apeigų programas.

„Prūsų“ giesmių programoje skamba restauruota prūsų kalba atliekami kūriniai. Ansamblio „Kūlgrinda“ įdainuoti kūriniai yra naudojami muzikos vadovėliuose supažindinant su lietuviška dainuojamąja tradicija. „Kūlgrindos“ ansamblio išleistų kompaktinių plokštelių kūrinių pagrindu buvo sukurta ir atlikta  2018 m. lietuvių Dainų šventės ansamblių dienos programa.

2014 metais I. Trinkūnienė yra išrinkta Senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ Krive. Jau daugiau nei 30 metų, pradėję kartu su vyru Jonu Trinkūnu, rengia jaunimui mokomąsias – baltiškų tradicijų perdavimo stovyklas.

Kasmet augant Senosios baltų tikėjimo bendruomenės Romuvos populiarumui, didėjant jos gretoms, Krivė I. Trinkūnienė atlieka labai daug jungtuvių, vardynų ir palaidojimo apeigų, pagal baltiškas tradicijas.

Fotoalbumo „Lietuva ir mes“ pristatymas | rengėjų nuotr.

Fotoalbumo „Lietuva ir mes“ pristatymas | rengėjų nuotr.

Rengiant fotoalbumą projekto dalyviai buvo ne tik fotografuojami, bet ir  prašomi atsakyti į keletą klausimų, pasidalinti mintimis apie praeitį, apie tai, kas juos jaudina šiandien ir apie ateities perspektyvas. 

Fotoalbumo „Lietuva ir mes“ pristatymas | rengėjų nuotr.

Fotoalbumo „Lietuva ir mes“ pristatymas | rengėjų nuotr.

Albume, kurį pristatė rengėjai, regime tik dalį iš 500 numatytų įamžinti  iškilių, Lietuvos šviesuolių. Projektas yra tęsiamas toliau, o pačią knygą su žymiausių Lietuvos žmonių fotoportretais ir pasisakymais ketinama užbaigti ir išleisti 2020 metais.

Fotoalbumą galima pavartyti čia.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: