Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad keičia tris savo Vyriausybės ministrus (16)

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gruodžio 3 d., pirmadienį, Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė, kad keičia tris savo Vyriausybės ministrus – Švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonson ir aplinkos ministrą – Kęstutį Navicką.

„Yra sričių, kuriose norėčiau matyti didesnį proveržį, didesnę dinamiką, didesnį ryžtą. Todėl noriu pranešti jums, kad šiandien priėmiau sprendimą keisti tris šios Vyriausybės ministrus: švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonson ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką“, – žurnalistams pirmadienį sakė S. Skvernelis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dar penktadienį pareiškė, kad stringant streikuojančių mokytojų ir švietimo ministrės deryboms, švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės galimybės eiti pareigas kelia abejonių.

Tačiau šiandien D. Grybauskaitė sakė, kad  Vyriausybės pertvarkymas „be realių priežasčių“ jai taip pat kelia daug klausimų.  „Jeigu dėl vienos ministrės maždaug aišku, tai dėl kitų aš norėčiau išgirsti priežastis“,  – sakė šalies vadovė ir pridūrė, kad aktualija dabar yra mokytojų streikai, o pasak jos, trijų ministrų atstatydinimas mokytojų problemos nesprendžia o sukuria naują problemą.  „Manau, kad premjeras mėgina taip savo problemas nustumti ant kitų galvų“, – sakė D. Grybauskaitė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis trijų ministrų atstatydinimu nesistebi nes, esą, jie su Ministru pirmininku S. Skverneliu jau yra tai ir anksčiau aptarę.

Tačiau R. Karbauskis nemato pagrindo kalbėti apie visos Vyriausybės pasitraukimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. DĖMESIO!:

  Tai bent driokstelėjo – tris vienu kirčiu! Kone kaip pasakoje!
  Tačiau dabar reikia įtempti ausis ir akis:
  Kultūros ministro keitimo fone lygiagrečiai tyliai rengiama dar viena diversija:
  šiandien per LRT ar ŽR kalbėjo kalvelių specialistas. Džiaugėsi, kad sausio mėn. Lukiškėse jau stovės „KALVELĖ”.
  Na, žinote, tokia – su niekuo, išskyrus gamtą, nesusijusi kalvelė. Visiškas niekas. Net neaišku, kam jos reikia. Bet, jei už tai neblogai sumoka, tai ko jos ten buldozeriais nesustumdžius 🙁 A, taip – tokia, nuo kurios bus galima ir kartoną pasikišus nučiuožti, ir nušokti … Tiesa, kol kas jos maketas stovės (už tai bus papildomai mokama? – Cool!). Stovės, kad tauta prie jos pratintųsi. Taip bus galima „tartis su tauta” dėl jos paplatinimo, paaukštinimo, pažeminimo, gal asilo ausų ant jos pritaisymo ir pan. O dabar autorius su savivaldybe tam uoliai ruošiasi.
  Gal atsiras Kultūros ministras, bent šį tą šioje srityje išmanantis? Gal gebės paaiškinti savivaldybės „Ateities šešėliams”, jog sostinėje turi stovėti ir valstybinės reikšmės monumentai, ne vien pramogų kalvelės.

 2. Žemyna:

  Jei kadencijos pradžioje teisingai supratau, šis Seimas į ministrus deleguotiems seimūnams paliko ir jų parlamentaro vietas. Vadinasi, dabar ši trijulė neteks vienos iš algų, tačiau už tai iki kadencijos pabaigos tūnos nuo tautos už Seimo sienų saugiai pasislėpusi, nebijodama, kad kas lips per langus, ar išreikalaus atimti parlamentaro mandatą.

 3. Aha:

  Ministrus pakeitė, bet problemos liko, net nepradėtos spręsti… Broileris 3 turimas plunksnas jau šukuojasi, galvoja greit kalakutu pataps ir vaikščios po vištidę krūtinę atstatęs. Žmoną šmm ministre padarys – ir šeimos versliukas suksis su pagreičiu…

 4. Žemyna:

  O iš tiesų mintis:
  „Komunikacijos ekspertas apie Skvernelio ėjimą: labai įdomu, ką dabar darys nustumta Grybauskaitė”
  Turint galvoje premjero narsą, kai nori pasidemonstruoti, kaip jis moka moteris „į vietą pastatyti”

 5. Iš tiesų:

  Puiku,nebus Vyriausybėje dviejų užkietėjusių neoliberalių: J.Petrauskienės ir L.Jonson / o dėl ministro Navicko neturiu nuomonės/. Kultūros ministrę reikėjo atstatydinti vien už Lukiškių aikštės terliojimą.O būsimą ŠM ministrą ir Premjerą S.Skvernelį raginčiau būtinai panaikinti Valstybės išlaikomą instituciją MOSTA, kuri esanti liberalmarksizmo idėjų įgyvendinimo pagrindinis šaltinis švietimo ir mokslo srityse / iš šios institucijos į ministro postą atkeliavo irJ.Petrauskienė/.

  • Leonora:

   Iš tiesų, gal ir gerai, kad Kultūros ministrę atstatydino (girdėjau ne kokius atsiliepimus apie ją kultūros srityje dirbančiųjų tarpe). Gal atsisakys tos kalvelės Lukiškių aikštėje,tik neįsivaizduoju kaip – juk laimėjo konkursą (nebent konkursą paskelbti negaliojančiu)? Dėl kitų ministrų neturiu nuomonės.

 6. Žemyna:

  Ir kodėl aš ne Erlickas? Va, ką išmąstė:
  „Jei kelias minutes trinsim du pagaliukus, galim laužą įžiebt. O jei keletą metų trinsis šimtas keturiasdešimt vienas stuobrys… Seimo rūmai užsiliepsnos?”
  O čia pžr. kokia iškalbinga nuotrauka:
  lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2018/12/03/news/kulturos-ministrei-priekaistai-del-buldozeriniu-reformu-ir-nesikalbejimo-8441267/
  Skaičiuojamas atsakomasis ėjimas? Šachas ar matas?

 7. Skalvis:

  „Yra sričių, kuriose norėčiau matyti didesnį proveržį, didesnę dinamiką, didesnį ryžtą. …” Ministrai, tiesiog, neįvykdė užduotės, užsižaidė su protestuotojais. Apie kokį ryžtą kalba milicininkas pažiūrėkit kaip buvo pagrobta Deimantė. Štai apie kokį proveržį, kokį ryžtą eina kalba.

 8. Daiva:

  Kukuraitį paliko, vadinasi vaikų grobimas jam tinka.

 9. rita:

  o kodėl KUkuraitis ir Žiobienė vis dar poste???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: