M. Matulevičius. Kaip reaguos į mokytojų sukilimą Vyriausybė ir Seimo valdančioji dauguma? (video) (8)

„Medikų sąjūdžio“ viena iš vadovių Živilė Gudlevičienė (centre) | M.Matulevičiaus nuotr.

„Medikų sąjūdžio“ viena iš vadovių Živilė Gudlevičienė (centre) | M.Matulevičiaus nuotr.

Gruodžio 2 d. Švietimo ir mokslo ministeriją užėmusių mokytojų atėjo palaikyti Medikų sąjūdis, Dėstytojų bei mokslininkų atstovai, Socialinio darbuotojų asociaciją, Aktorių gildija ir kiti.

Dalindamiesi karštu maistu su mokytojais, profesiniai sąjūdžiai nutildė tuos Seimo narius, kurie tikėjosi susistumdymo prie biudžeto pyrago.

Valdžios galvos skausmas – kaip dabar nuraminti mokytojus ir išvilioti juos iš ministerijos?

1. Atstatydinti ministrę? Tai tikriausiai ir įvyks savaitės pradžioje.

Tačiau mokytojai lauks ministerijoje, kol bus paskirtas kitas ministras.

2. Pažadėti ženklų finansavimo pagerėjimą nuo 2020 metų? Gali nepatikėti. Medikams buvo pažadėta didinti atlyginimus šuoliais, tačiau kitais metais jie padidės tik apie 5 proc.

3. Nacionaliniu partijų susitarimu dėl švietimo finansavimo taip pat niekas netiki. Nes reikia tokio pačio susitarimo ir dėl socialinio darbo, kultūros, aukštojo mokslo bei kitų gyvybiškai svarbių sričių.

4. Dar galima pagąsdinti mokytojus. Arba apeliuoti į fiskalinės drausmės įstatymą, kuriuo šventai tiki didžioji dalis politikų. Tačiau matyti, kad mokytojai nebebijo.

Tad ką pažadėti ir iš kur gauti pinigų?

Vyriausybei sąžiningiausia būtų prisipažinti, kad didžiausia šių metų nesėkmė yra ne stringanti švietimo pertvarka, o labai skausminga mokesčių reformą. Skausminga ir viešojo sektoriaus žmonėms, o dabar, kaip matome, ir pačiai vyriausybei.

Liutauras Gudžinskas, Zivilė Gudlevičienė, Andrius Navickas, Rūta Žiliukaitė ir Juratė Tamašauskienė | M.Matuleviciaus nuotr.

Liutauras Gudžinskas, Zivilė Gudlevičienė, Andrius Navickas, Rūta Žiliukaitė ir Juratė Tamašauskienė | M.Matuleviciaus nuotr.

Žinome, per savaitę reformos reformuoti nepavyks. Tačiau galima dėl to siekti nacionalinio susitarimo ir laikyti tai 2019 metų prioritetu. Beje, nacionalinio susitarimo reikia ne tik tarp parlamentinių partijų, bet ir su visuomene.

„Medikų sąjūdžio“ atstovės — su Jurgita Sejonienė ir Urtė Builytė | M.Matulevičiaus nuotr.

„Medikų sąjūdžio“ atstovės — su Jurgita Sejonienė ir Urtė Builytė | M.Matulevičiaus nuotr.

Taip pat, vertėtų derėtis su Europos Komisija, apeliuoti į kritinę socialinę situaciją viešajame sektoriuje ir skolintis gyvybiniams poreikiams iki 500 mln. eurų nebijant, jog viešųjų finansų deficitas sieks iki 1,5 proc.

Socialinių darbuotojų asociacijos vadovė Jūratė Tamašauskienė | M.Matulevičiaus nuotr.

Socialinių darbuotojų asociacijos vadovė Jūratė Tamašauskienė | M.Matulevičiaus nuotr.

P.S. Alkas.lt žiniomis mokytojams palaikymą dar yra pareiškę Žemdirbių ir žemės ūkio produktų gamintojų ir perdirbėjų asociacija, Lietuvos odontologų rūmai.

Lietuvos mokslininkų sąjunga solidarizuojasi su švietimo darbuotojais ir reikalauja, kad švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė būtų nedelsiant atstatydinta.

Transporto darbuotojų federacija ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga remia mokytojų reikalavimus ir skiria 1000 Eur mokytojų streikų fondui. LŠDPS streiko fondo sąskaita: LT26 7300 0101 4205 0753

Transporto darbuotojų federacija ir UAB “Vilniaus viešasis transportas” palaiko mokytojus

Transporto darbuotojų federacija ir UAB “Vilniaus viešasis transportas” palaiko mokytojus

Pietauti su mokytojais šiandien buvo kviečiamas ir premjeras Saulius Skvernelis, tačiau jis nepasirodė. Kaip penktadienį sakė jo patarėjas S.Malinauskas, premjeras į konfliktą nutarė nesikišti, tik paragino mokytojus laikytis tvarkos.

Dėstytojai: doc. Rūta Žiliukaitė ir politologas Liutauras Gudžinskas, atstovaujantys „Paskutinį prioritetą“ | M.Matulevičiaus nuotr.

Dėstytojai: doc. Rūta Žiliukaitė ir politologas Liutauras Gudžinskas, atstovaujantys „Paskutinį prioritetą“ | M.Matulevičiaus nuotr.

Dalinamės labai nuoširdžiu p. Zitos Baskienės kvietimu nelikti abejingais šiomis dienomis vykstančiam pilietiniam visuomenės atbudimui:

 

Miškai – Vaikai – Mokytojai – Imigracija – LIETUVA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Posted by Zita Baskiene on 2018 m. Gruodis 1 d., Šeštadienis

Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos (LŠDPS) streiko fondo sąskaita: LT26 7300 0101 4205 0753

***

Alkas.lt apklausa

Ar turėtų atsistatydinti Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Ukrainos balsas, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Petras:

  O kur Karabasas ir jo pasisakymai, juk čia jo partijos ministrė?
  l.

 2. Žemyna:

  Tikėkimės, vyriausybės vadas nesiims priemonių, kurias geriausiai įsisavinęs, išbandęs – 240 profesionalų, gal net su tazeriais – kad nuo vyriausybei „pavojų keliančių” mokytojų apsigintų…

  • Dronas:

   Visi kalba lyg tos švietimo negerovės atsirado prie kolūkiečių valdžios. Aš dar pamenu savo mokslus ir galiu užtikrint, kad jos švietime yra labai, labai senai. Ir visus tuos metus, nieko iš esmės nebuvo keičiama. Bent jau į gerą, tikrai ne. Visi keikia krepšelius, bet kai kažkas daroma, kad tai išgyvendint, staiga nepasitenkinimas. Gana keista iš ministrės šeštadienį laukti sprendimų ar pažadų. Juk visi supranta, kad pinigų ji neskirsto, juos skiria vyriausybė ir tvirtina seimas. Taigi pinigų ir kažką žadėt ji negali, negali nederinant su vyriausybe ir nepatvirtinus seimui. Juo labiau po visu šitu budimu ir panašiais pareiškimais, slepiasi politinė kova dėl įtakos ir valdžios. Kaip ir nieko naujo, bet kvapelis yra. Čia apima gana dvejopi jausmai. Norisi, kad mokytojam, būtu geriau, bet blaiviai vertinant padėtį, tie jų reikalavimai, dalinai neįgyvendinami artimiausiu metu. Juo labiau ne ministrė ir net ne premjėras juos turi spręst, o vyriausybė ir seimas. Ar ministrė turi atsistatydinti? Be abejo, bet ne dėl streiko, o dėl neskaidrių ryšių ir galimos įtakos švietimo ministerijai sudarant sutartis su verslo bendrovėm. Taipogi labai pasigendu tų pačių mokytojų paramos pensininkam, pareigūnam, galų gale, kiek iš jų protestavo prieš naujajį DK? O kiek atėjo prie LRT, kad pareikalaut žodžio laisvės? Pirmu atveju jų tai kaip ir neliečia, nes biudžetinė įstaiga ir jiems taip kailio, kaip samdomiems darbuotojams tikrai nelups, todėl tegu kiti turisi tą savo DK, o jiem tai nerūpėjo. Namatė reikalo ateit ir prie LRT su palaikymu. Todėl nors ir palaikau, bet tiesai į akis rėžiu, mokytojai visą laiką elgėsi ganėtinai savanaudiškai ir matė tik tai kas jiems negerai. Palaikau tik todėl, kad valdžia neturi atsipalaiduot ir manyt, kad jų valdžia nuo dievo duota. Bet tik todėl. Juo labiau, jų profsąjungų vadovas, ne kart pastebėtas iškraipant faktus, meluojantis. Gal toks ir reikalingas, bet asmeniškai, teko turėt reikalų su tokiais ir ne kart įsitikinau, kad tokiais pasitikėt neverta. Pažiūrėsiu ką jie ten nuspręs šiandien. Bet šiame reikale, daug melo ir faktų iškraipymo iš abiejų pusių. Tačiau nepaisant šito, palaikau mokytojus.

 3. žinia:

  Jau yra nukentėjusių nuo komunistuojančių partinių gaujų režimo. Už dalyvavimą mitinge prie Lrt spalio 22, yra atleistas iš darbo vienas pilietis. Tai – susidorojimas.

 4. žinia:

  Taip,
  ta UAB turi vardą, bet niekas nepasikeis jei tą vardą žinos visuomenė ir todėl buvo nutarta neminėti to vardo viešai.
  – Ar reiktų kreiptis pagalbos?
  – Ne.
  Žemyna, tabūnie dievo bausmė tam uab’o savininkui. Jokių auklėjamųjų veiksmų nebus.
  Šposas:
  UAB – uždara akcinė bendrovė. Uždara būna tik kalėjime : )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: