Streikuojantys mokytojai, užrakinti ministerijoje, liks nakvoti ten ir savaitgalį (video, nuotraukos) (12)

Mokytojų mitingas prie Seimo | T. Bikelio nuotr.

Mokytojų mitingas prie Seimo | T. Bikelio nuotr.

Lapkričio 30 d. vakarą Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose (ŠMM) budintys streikuojantys mokytojai buvo užrakinti. Iš mitingo nuo Seimo rūmų grįžę  kiti mokytojai į ŠMM patalpas pro užrakintas duris patekti negalėjo. Dalis mokytojų į vidų įlipo pro pravirą ministerijos langą. Tarp jų buvo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos  (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas. Tuo metu ministerijos viduje buvo apie 20 švietimo darbuotojų.

Apie 18.30 val. į ŠMM buvo įleista dar apie 30 žmonių, kurie ketina ministerijoje nakvoti.

Į ŠMM buvo atvykusi ir policija.  Policijos pareigūnams atvykus prie ministerijos lauke buvo susirinkę apie 200 žmonių palaikančių užrakintus mokytojus.

Streikuojančius mokytojus ministerijoje aplankė ir ŠMM kancleris Tomas Daukantas mokytojams sakė, kad jie turi palikti ministerijos patalpas, nes tai nėra streiko vieta. Jis sakė, jog ministerijos patalpos turi būti užrakintos nes baigėsi darbo laikas. Tačiau mokytojai išeiti nesutiko. T. Daukantas sakė skambinęs švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei, tačiau susisiekti su ja nepavyko.

ŠMM ministrė J. Petrauskienė derėtis su mokytojais šiandien nepanoro. Ministerijos viduje pasilikę mokytojai sako, kad ketina čia likti visą savaitgalį, o jei prireiks ir dar ilgiau – kol pavyks susitarti.

Penktadienį, po nesėkmingų derybų ŠMM, prie Seimo į mitingą buvo susirinkę keli šimtai mokytojų bei moksleivių. Mitinguojantys mokytojai laikė vėliavas, plakatus su užrašais „Kalėdų seneli, padėk po eglute mūsų ministrams proto“, „Mes nusipelnėme gyventi geriau“, „Teisingumo“, „Norime mokyti ne kovoti“, „Mes nepasiduosime“ ir kt.

Su ministre ir jos atstovais LŠDPS derybininkams nepavyko susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojams, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo, bei pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo.

LŠDPS vadovas A. Navickas teigė turįs vilčių dėl papildomo finansavimo švietimui rasti bendrą kalbą su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir Seimo politinių partijų vadovais.

Nesiliaujant mokytojų streikams Vyriausybė inicijavo Seimo partijų susitarimą dėl švietimo sistemos gerinimo. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė pirmadienį kviečiąs visas švietimo profsąjungas aptarti jų reikalavimų. Vyriausybės duomenimis A. Navicko vadovaujamos profsąjungos reikalavimams įgyvendinti reikėtų bemaž 300 mln. eurų. Vien mokytojų atlyginimų koeficientų didinimui prireiktų apie 130 mln. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Ūla:

  Baisu žiūrėti į tas moteriškes ir jų vedlį Navicką. Nors minutei įsivaizduokite Smetonos laikų ar net sovietmečio mokytoją lipantį per langą ar rėkiančią turgaus lygio balsu?? Jokios savigarbos, inteligentiškumo!!! 1940-ųjų metų pedagogai oriai lipo į gyvulinius vagonus, nors jie ir žinojo, kad vyksta į mirtį. Tai buvo išdidūs dvasioje. Visada maniau ir manysiu, kad universitetai privalo išugdyti inteligentus, kuriems rūpėtų žmogus. Tačiau stebint besiplaikstančią asabą su rašikliu rankoje, nenorom prisimenu Bulgakovo romano “šuns širdis” herojus. Todėl nesuklysiu pasakydama, kad suliberėta tiek, kad “Poligrafovičius Šarikovas” savo veiklai Lietuvoje rastų daug….. Baisu vaikus leisti į mokyklas kai kurias, kur “viešpatauja” asmenys tik imituodami, kad priklauso šviesuomenei.

 2. Iš tiesų:

  Keista tai,kad streikuojantys mokytojai,ypač iš Navicko sambūrio, nori vien dalykų susijusių su švietimo darbuotojų materialiniais reikalais.Tuo tarpu nė žodžio nemini apie svarbesnę negerovę,būtent švietimo sistemoje ugdymo ir auklėjimo programų turinį,kur lietuviška literatūros kūryba, patriotinės ir tradicinės lietuvių vertybės beliko paraštėse, o vyrauja užsienietiškos ,dažniausiai lietuviams nepriimtinos, kosmopolitinės ir globalistinės idėjos. ŠM ministerija niekaip nesugeba keisti iš esmės švietimo reikalų ,,lenkiškose ir rusiškose” mokyklose taip,kad absoliuti dauguma mokslo dalykų-panašiai kaip Latvijoje- būtų dėstoma valstybine lietuvių kalba,o pilietinis auklėjimas nukreiptas vien į integracijos poreikius su lietuviška visuomene ir Lietuvos valstybės interesų tenkinimą.Tad, gerbiami mokytojai, tad programų ir auklėjimo turinys yra ne mažiau svarbus,negu materialiniai darbuotojų reikalai,-raginčiau šias dvi švietimo sistemos problemas spręsti lygiagrečiai.Esu mokytojas vienoje iš užsienio valstybių,kur etatinis mokytojų apmokėjimas galioja nuo senų laikų.

  • Ūla:

   O, kad taip jūsų žodžiai kam nors į ausį ar į galvą pakliūtų. Tačiau, deja, mano viltys po truputį “dyla”… Labai smagu skaityti išmintingo žmogaus teiginius. Pagarba.

  • ŽEMAITIS:

   Pritariu tik idėjai, kad būtų pasielgta kaip Latvijoje – ir Lietuvoje VISOS VALSTYBINĖS MOKYKLOS GALI BŪTI TIK LIETUVIŠKOS. Tiesa, galima ir išimtis – užsienio diplomatų vaikams turėtų būti steigiamos mokyklos, kuriose dėstoma anglų kalba.
   Be to, VALSTYBINĖSE MOKYKLOSE TURI BŪTI GEROKAI SUSTIPRINTAS TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ, BIOLOGIJOS IR ANGLŲ KALBOS DĖSTYMAS.
   Tad šiuo požiūriu nepritarčiau Jūsų minčiai, kad Lietuvos mokyklose “stinga patriotinių disciplinų”. Atvirkščiai, kokiai istorijai, geografijai, antrosioms užsienio kalboms (jas tikslinga palikti nebent kaip fakultatyvus), menams ir t.t. antrinėms disciplinoms skiriama per daug dėmesio. Jų dėstymui skirtas laikas turėtų būti sumažintas. Tiesa, viena naujovė visgi galėtų būti įdiegta – tai fakultatyvinis tarmių dėstymas. Neprivalomas, tačiau to norintys vaikai turėtų turėti galimybę išmokti savo gimtojo krašto tarmę. Be to tikrai nesureikšminu, tai tik kaip fakultatyvas ir nemanau, kad jis turėtų didelę paklausą. Bet tokia galimybė turėtų atsirasti.

  • Arūnas:

   teisingai ir Jūs pastebėjot, kad “ŠM ministerija niekaip nesugeba keisti iš esmės švietimo reikalų” , bet Dievas baudžia lietuvius leisdamas ministrais būti Petrauskienei, Pitrėnienei, Pavalkiui, Steponavičiui, ir kitiems, kurie metų metais žlugdė Lietuvos švietimą ir mokyklas, per jas leido vykdyti nulietuvinimo ir nupilietinimo politiką. Mokykloms ir mokytojams taip pat galima pasakyti daug priekaištų, bet šiandien mes kalbame apie ŠM, todėl nesmerkime tų mokytojų lipančių per langus, nes ir jie norri nueiti į Operą (kiek bilietas kainuoja?), nusipirkti knygų ar oriai atostogauti. Jūs savo problemas išsprendėte “vienoje iš užsienio valstybių,kur etatinis mokytojų apmokėjimas galioja nuo senų laikų” , bet ne lietuvišku atlyginimu. Bet ne apie pinigus kalbėkime, o apie ŠM…

   • ŽEMAITIS to Arūnas:

    Na, bent jau Steponavičiaus ir Pavalkio sprendimai tikrai buvo reikalingi ir efektyvūs.

    Steponavičius įvedė krepšelių sistemą, kuri iki šiol veikė puikiai. Tad prie jos turėtų būti sugrįžta.

    Pavalkis buvo sugriežtinęs stojimo į aukštąsias tvarką (kad į valstybės finauojamas vietas patektų tik iš tiesų gerai besimokantys). Pavyzdžiui, jis siūlė, kad į VF vietą galėtų patekti tik tie, kurie valsybinį matematikos egzaminą išlaikė ne mažiau, kaip 36 balais (iš 100) (išimtis – humanitariniai mokslai, kuriems pakanka minimalaus teigiamo įvertinimo (16 balų).

    Na, o dėl Pitrėnienės ir Petraukienės ir aš nelabai ką gero galiu pasakyti.

    Pitrėnienė, galimai spaudžiama universitetų administracijos ir profesūros, sustabdė puikius Pavalkio sprendimus (labai gaila, kad Pavalkis poste neišbuvo ilgiau ir nespėjo jų įgyvendinti).
    Petrauskienė juos gražino, bet kartelę sumažino iki 25 balų (manau, kad gerokai per mažai). Be to, Petraukienė įvedė absurdišką etatinio apmokėjimo tvarką, kuri kelia ir ateityje kels didelį galvos skausmą ir neabejotinai nepasiteisins.

 3. Skalvis:

  Na, tai vienintelis būdas, kada valdžia negali nematyti, negirdėti, negali pasakyti: Niekada nežinojau, nežinau ir nenoriu žinoti jūsų bėdas. Ar tiesa, kad ir kitų ministerijų vergai ruošiasi užimti vergvalžių patalpas ?

  • Ūla:

   p. Skalvi, valdžiai turėjome sakyti pradedant Nepriklausomybės pradžia. Valdžia valstybę turėjo valdyti protu ir sąžine. Privalėjo neleisti vogti valstybės turto, nes tą turtą savo darbu sukūrė valstybės piliečiai. Turėjo užkardyti atlyginimų mokėjimą vokeliuose, todėl ir turime tiek daug išlaikytinių, kuriems kompensuojama viskas, nes pensijos mažos, nors darbo stažas 35, 40 metų. Savigarba ir padorumas negali išnykti vien todėl, kad per šiuos dvejus metus Skvernelio Vyriausybė nepajėgi buvo padaryti visus turtingais ir laimingais. Tarp kitko, a.a. Meilė Lukšienė turėjo švietimo viziją. Kur ji? Atsakymas gali būti toks – numirė. Akademikas Z. Zinkevičius bandė veikti ta linkme, tai pašalino….. Dabar madinga Meilę Lukšienę minėti kai prireikia kalbą graudenančią pasakyti – kaip viskas blogai. Net pirmasis švietimo ministras Darius Kuolys kritikuoja švietimo reformą. O kur jis buvo anksčiau? Juk net patarėju Prezidentūroje buvo. Nenoriu nieko įžeisti, bet širdį skauda kai matai kas darosi, kai du “povai” vaikšto ir dalija interviu….. Ministerijų “užėmimas” veda į niekur….

   • Skalvis:

    Na, tas kas nutiko ir vyksta Lietuvoje – vyksta visose global kapital kolonijose. Sunku dėl to ką nors kaltinti. Vienintelis dalykas ką galim padaryti, tai šviesti žmones. Kad nebūtų visiški besmegeniai ir gal kada nors Lietuva atgis. Na, švietimo ministerija če tikrai ne tą šviesą skleidžia. Ir viskam yra ribos. Žmonių kantrybei irgi.

 4. ŽEMAITIS:

  Neremiu nei streikuotojų, nei valdžios.

  Ir šiame kontekste be galo keista unikali sutuacija, kai “centro dešinieji” Tėvynės sąjunga susidėjo su … profsąjungomis! Kas čia per simbiozė? Konservatoriai su profsąjungomis … Ką gi – jei jaunasis Landsbergis džiaugėsi, kad pavyko privilioti nuo liberalų perbėgusius liberalių pažiūrų rinkėjus (mistų jaunimą ir pan.), tai labai greitai jie tuos rinkėjus praras 🙂 Net neabejojiu, kad parama socialistinėms jėgoms (profsąjungoms) konservatorių populiarumą ne padidins, o gerokai sumažins.

  Iš tiesų, manau, kad TURI BŪTI GRĮŽTA PRIE TIKRAI PASITEISINUSIOS KREŽŠELIŲ SISTEMOS. Ji geriausia visur: ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose, ir mokyklose, ir universitetuose. Geri darželiai, mokyklos, studijų programos studentų skaičiumi tikrai nesiskundžia. Aišku, išlieka šiokia tokia jaunimos neracionalaus pasirinkimo problema (pvz., net neperspektyvios studijų programos (jei tik į jas nesunku įstoti ir studijuoti) vis dar sulaukia neproporcingai daug studentų, kuriems svarbu ne specialybė, o popierius – universiteto diplomas. Aišku, tai įdinga. Tačiau krepšelių sistema yra nepalyginamai geresnė tvarka, nei populistų valstiečių įvestas etatinis apmokėjimas.

 5. Skalvis:

  ” Tėvynės sąjunga susidėjo su … profsąjungomis! Kas čia per simbiozė? ” Nieko neįprasto čia nėra. Kaip žinia Žalieji ( kur nėra nė vieno žalio) ir Valstiečiai (kur tik verslininkai ), tik palaikė Kėdes , kol komunist kag-bistinis tandemas suslėps galus, o žmonės užmirš jų darbelius. Dabartinės valdžios užduotis: neužleisti kėdžių, prastumti pražutingus įstatymus , pasiimti savo 30 sidabrinių ir gražinti kėdes nuolatinėms subinėms. Na, juk negali tiesiog ateiti ir atsisėsti – reikia nusipelnyti gyventi dar geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: