Streikuojantys mokytojai, užrakinti ministerijoje, liks nakvoti ten ir savaitgalį (video, nuotraukos) (12)

Mokytojų mitingas prie Seimo | T. Bikelio nuotr.

Mokytojų mitingas prie Seimo | T. Bikelio nuotr.

Lapkričio 30 d. vakarą Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose (ŠMM) budintys streikuojantys mokytojai buvo užrakinti. Iš mitingo nuo Seimo rūmų grįžę  kiti mokytojai į ŠMM patalpas pro užrakintas duris patekti negalėjo. Dalis mokytojų į vidų įlipo pro pravirą ministerijos langą. Tarp jų buvo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos  (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas. Tuo metu ministerijos viduje buvo apie 20 švietimo darbuotojų.

Apie 18.30 val. į ŠMM buvo įleista dar apie 30 žmonių, kurie ketina ministerijoje nakvoti.

Į ŠMM buvo atvykusi ir policija.  Policijos pareigūnams atvykus prie ministerijos lauke buvo susirinkę apie 200 žmonių palaikančių užrakintus mokytojus.

Streikuojančius mokytojus ministerijoje aplankė ir ŠMM kancleris Tomas Daukantas mokytojams sakė, kad jie turi palikti ministerijos patalpas, nes tai nėra streiko vieta. Jis sakė, jog ministerijos patalpos turi būti užrakintos nes baigėsi darbo laikas. Tačiau mokytojai išeiti nesutiko. T. Daukantas sakė skambinęs švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei, tačiau susisiekti su ja nepavyko.

ŠMM ministrė J. Petrauskienė derėtis su mokytojais šiandien nepanoro. Ministerijos viduje pasilikę mokytojai sako, kad ketina čia likti visą savaitgalį, o jei prireiks ir dar ilgiau – kol pavyks susitarti.

Penktadienį, po nesėkmingų derybų ŠMM, prie Seimo į mitingą buvo susirinkę keli šimtai mokytojų bei moksleivių. Mitinguojantys mokytojai laikė vėliavas, plakatus su užrašais „Kalėdų seneli, padėk po eglute mūsų ministrams proto“, „Mes nusipelnėme gyventi geriau“, „Teisingumo“, „Norime mokyti ne kovoti“, „Mes nepasiduosime“ ir kt.

Su ministre ir jos atstovais LŠDPS derybininkams nepavyko susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojams, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo, bei pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo.

LŠDPS vadovas A. Navickas teigė turįs vilčių dėl papildomo finansavimo švietimui rasti bendrą kalbą su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir Seimo politinių partijų vadovais.

Nesiliaujant mokytojų streikams Vyriausybė inicijavo Seimo partijų susitarimą dėl švietimo sistemos gerinimo. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė pirmadienį kviečiąs visas švietimo profsąjungas aptarti jų reikalavimų. Vyriausybės duomenimis A. Navicko vadovaujamos profsąjungos reikalavimams įgyvendinti reikėtų bemaž 300 mln. eurų. Vien mokytojų atlyginimų koeficientų didinimui prireiktų apie 130 mln. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: