Mokytojai nesitraukia iš ministerijos – derybos baigėsi – susitarti nepavyko (video, tiesioginė transliacija) (12)

Švietimo darbuotojai derasi | Alkas.lt nuor.

Švietimo darbuotojai derasi | Alkas.lt nuor.

Naktį iš lapkričio 28 d. į 29 d.  Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) nakvoję mokytojai šiandien susitikę su ministre Jurgita Petrauskienę derasi. Vykstant deryboms ministrė mokytojams sakė, kad judama gera linkme. Tačiau mokytojai ministrės žodžiais abejoja ir teigia, kad nesitrauks ir vėl liks nakvoti ministerijoje, jei nesulauks ant raštu o ne žodžiu sakomų pažadų.

Derybos su mokytojais prasidėjo 10 val. ryte.  5 val. buvo padaryta pertrauka. Po jos derybos vėl atsinaujino ir tęsiasi toliau. Ministerijoje budintys mokytojai sako lauksiantys  tol, kol ant susitarimo nebus padėtas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovo Andriaus Navicko parašas.

Derybos vyksta už uždarų durų. Streikuojantys mokytojai, nakvoję ministerijoje, kitoje patalpoje stebi pokalbio transliaciją.

WhatsApp Image 2018-11-29 at 21.22.44

Streikuojantys mokytojai, nakvoję ministerijoje, kitoje patalpoje stebi pokalbio transliaciją 2018-11-29 21:22 val. | S. Gorodeckio nuotr.

Tiesioginė susitikimo ŠMM transliacija:

Susitikimo 1 dalis (transliacija baigėsi):

Susitikimo 2 dalis (transliacija baigėsi):

Susitikimo 3 dalis (transliacija baigėsi):

Susitikimo 4 dalis (transliacija baigėsi):

Susitikimo 5-6 dalis:

TESIOGIAI baigėsi 23:25 val.:

Pemjero patarėjas Skirmantas Malinauskas ir  finansų viceministras Darius Sadeckas kalbėdami apie profsąjungos reikalavimus padidinti mokytojų algų koeficientus, sakė, kad šiemet šių reikalavimų įgyvendinti neįmanoma, nes valstybei tai kainuotų papildomus 130 mln. eurų, ir būtų nepakeliama našta valstybės biudžetui.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinuojamas streikas tęsiasi trečią savaitę. Ketvirtadienį, ŠMM duomenimis, streikuoja 71 švietimo įstaiga, apie 1550 švietimo darbuotojų.

LŠDPS reikalavimai yra tokie:

– įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 valandų skirta kitiems darbams;
– mažinti mokinių skaičių klasėse; turi būti parengta pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programa, pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc.;
– valandos etatui skaičiuojamos ne metams, o savaitei;
– ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogų etate turėtų būti ne mažiau kaip šešios nekontaktinės valandos.

Švietimo darbuotojų derybos ŠMM baigėsi prieš vidurnaktį. Ministerijoję nakvoję ir derybų baigties laukę mokytojai pasiryžę tęsti protesta. Jie lieka nakvoti ministerijoje.  „Streikuojantys neatrodo nusiminę ir toliau rodo ryžtą siekti savo, kviečia į mitingą, sakosi bus čia tol, kol užteks jėgų. Pažymi, jog kažkokia pažanga buvo jaučiama, tačiau esmingais dalykais taip ir nepasistūmėta…“ – savo Feisbuko paskyroje rašo visas derybas stebėjęs Valdas Vižinis.

Lapkričio 30 d., penktadienį, 15.30 val., prie Seimo žadama surengti mokytojų, mokinių ir jų tėvų mitingą.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Mirtinai pavojingi skaičiai Tautai ir Lietuvai štai kokie.
  Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra (bemaž) vienodos, o (v_i_s_ų_) algos ir pensijos (apie) 4 kartus (!!!) mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje.

  Jei nėra kalbėjimo apie tokius skaičius, tai tik laiko gaišimas.
  Dabar, ministerijoje vyksta pasikalbėjimai apie musės žarnas.

 2. ŽEMAITIS:

  Iš tiesų pirmiausia turi būti didinamas darbo užmokestis MEDIKAMS.

  Tai – svarbiausia. Na, pedagogams taip pat reiktų, bet jokių abejonių – medikai šioje eilėje yra primesni.

 3. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Derybose dėl musė žarnų buvo pasakyti l. baisūs tokie skaičiai:
  per 10 metų buvo sunaikinta pusė mokyklų (iš 2300 liko 1125).
  L. blogai

  • ŽEMAITIS:

   Kaip “sunaikinta”? Tiesiog uždarytos, nes juose neliko mokinių. Žmonės emigruoja, bega iš Lietuvos. Jaunimas bėga nuo mūsų šalyje vyraujančio naftalininio mentaliteto ir visuomenės daugumos renkamų populistų absurdų politikos.

   Beje, didžiausias paradoksas, kad dėl tokios situacijos labiausiai aimanuoja kaip tik tie, nuo kurių iš LT ir bėga jaunimas…
   Tad dėl mokyklų tuštėjimo nepamirkit pabaksnot į save ir į kitus antiliberalių pažiūrų bendraminčius. Pasiteiraukit jaunimo – sužinosit ką jie mąsto apie tokius kaip jūs…

   • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

    1. Tauta kankinama (žudoma), Lietuva (su mokyklomis, ligoninėmis, …) naikinama s_k_u_r_d_u.
    2. Skurdo sukėlėja – partizanų neišjungta komunistuojanti seimo gauja iš kelių partijų.
    3. Lietuviškais žodžiais apibūdink liberalą su liberaliu požiūriu, nes Tauta nesuvokia tokio svetimžodžio.
    4. Ar galima dėti lygybės ženklą tarp komunisto ir liberalo?

    • ŽEMAITIS:

     Gila kad nesuvokia. Tik nevadinkit tų tamsuolių tauta, nes tautoje yra išsilavinusių, liberalizmo prasmę suvokiančių žmonių.
     Bet kažkuria prasme esat teisus – gana didelė tuatos dalis tikrai neįgali suvokti. Ne veltui balsuoja už akivaizdžius melagius ir populistus.
     Ką darysi – tarsi ir nesam beraščių tauta, bet didelei visuomenės daliai (kas be galo stebina) itin sudėtinga suvokti net pačius elemtariausius politologinius dalykus.

     “Nesuvokia kas yra liberalizmas”… Na taip, čia tas pats kaip mokėti pridėti, atimti, bet nesugebėti dauginti ir dalinti. Štai toks tokių žmogelių politinio iišprusimo lygis …

     • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

      3. Lietuviškais (savais) žodžiais apibūdink liberalą su liberaliu požiūriu, nes Tauta nesuvokia tokio svetimžodžio. Nuo lkp komunistų (Brazausko, Kirkilo, Grybauskaitės, Andriukaičio, …) nukentėjusi Tauta ir kankinama tokių iki šiol, nemato naujo liberalpriešo. Gali pavyzdį pateikti kaip pažinti liberalą? Koks politikas yra tikro liberalo pavyzdys? Liberališko įstatymo pavyzdį galėtum užrašyti?
      4. Ar galima dėti lygybės ženklą tarp komunisto ir liberalo?

      • Arūnas:

       Vienas iš buvusių pirmųjų liberalų vedlių Stašaitis yra pasakęs, kad jeigu jis matys iš badp mirštatį žmogų, tai jo nepagailės, nes jei nesugeba užsidirbti, tai tegul miršta. Vienas iš paskutinių liberalų vedlių Masiulis pasakė, kad tik durniai Lietuvoje dirba už 5000. Tačiau tiek vienas pirmųjų ar vienas paskutiniųjų liberalų vedlių savo gerovę pelnėsi tokiais metodais, kad net pusaklė Lietuvos Temidė susidomėjo jų veikla, O dauguma apklaustų Lietuvos žmonių svajoja gauti atlyginimą kokius 1500. Lygybės ženklą tarp liberalo ir komunisto tai ne visose srityse galima dėti, bet Lietuvą parduodami jie yra broliai dvyniai.

 4. Tvankstas:

  Mokytojai, laikykitės savo nusistatymo, niekas iš valdžios jums nepadės, tik apgaus ir paniekins.

 5. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  “00.26 streikuojantys aptaria ir kreipimosi į vyriausybę gaimybę”
  Gera mintis, nes mokytojų bėdos išryškina visuotinę bėdą.

 6. Vytis:

  Ar profsajungu vadai taip pat nakvoja ministerijoje

 7. Bronius:

  – Kodel valdzia netaiko pazeidejams atatinkamu priemoniu uz istatymo pazeidima? Ar cia jos neigalumo pozymiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *