Vyksta trečioji švietimo darbuotojų streiko savaitė (1)

Mokytojų streikas | smm.lt nuotr.

Mokytojų streikas | smm.lt nuotr.

Įpusėjo trečia mokytojų streiko savaitė, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija nerodo iniciatyvos iš esmės spręsti kolektyvinį ginčą.

Lapkričio 27 d. streiką rengianti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) informavo švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, jog yra suinteresuota, kad tūkstančiams vaikų būtų atnaujintas ugdymo procesas, todėl trečiadienį, lapkričio 28 d., 11 val., į Švietimo ir mokslo ministeriją atvyks derėtis.

„Nors turime tėvų ir vaikų palaikymą, tačiau jaučiame atsakomybę už juos, be to, iš Seimo ir Prezidentūros girdime raginimus pagaliau susitarti, todėl iš ministerijos nepasitrauksime tol, kol nebus pasiektas susitarimas“, – teigia LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Į susitikimą ministerijoje ketina eiti ne tik streikuojantys mokytojai, bet ir juos remiantys mokinių tėvai bei patys moksleiviai. Anot A. Navicko,  nemažas būrys derybininkų ministerijoje gali būti visą dieną, jei reiks, – ir naktį.

LŠDPS primena streiko reikalavimus: mokytojo etatą  turėtų  sudaryti 36 valandos, iš kurių  ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų; mokytojo etatas gali būti dalinamas tik išlaikant tą pačią kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičiaus proporciją; valandos etatui skaičiuojamos  ne metams, o savaitei; turi būti parengta pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programa, o nuo 2019 m. sausio 1 d. jų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc.; ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogų etate turėtų būti  ne mažiau kaip šešios nekontaktinės valandos; įsipareigoti mažinti vaikų/mokinių  skaičių grupėse/klasėse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. ŽEMAITIS:

    Ar jiems (streikuotojams) mokamas darbo užmokestis? manau, kad už streiko dienas neturėtų būti mokamas.

    Tikrai nepateisinu žalių valstiečių populistinės politikos ir jų “etatinio apmokėjimo”. Ne kartą teigiau (net ir čia, Alke), kad turi būti išlaikyta tikrai pasitiesinusi dar G. Staponavičiaus įvesta krepšelių sistema. Ji tikrai pažangesnė.

    Bat lygiai taip pat nepatesinu ir profsąjungų savivalės. Visuomet sakydavau, kad vargas yra tai institucijai ar įmonei, į kurią “įsimeta” profsąjunga. Jei būčiau vadovu, tai tikrai siekčiau, kad profsąjunga mano vadovaujamoje įmonėje/institucijoje neatsirastų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: