Prieš Kalėdas Rotušėje skambės tradicinis ir naujoviškas folkloras (0)

Obelija 2018 | J. Krivicko nuotr.

Obelija 2018 | J. Krivicko nuotr.

Likus kiek daugiau nei savaitei iki Kalėdų, Vilniaus etninės kultūros centras vilniečius ir sostinės svečius nuoširdžiai kvies į vieną gražiausių Centro kalėdinių renginių – šventinį koncertą „Vidury lauko grūšelė“. 

Gruodžio 16 d. 15 val. Vilniaus rotušės Didžiojoje salėje vyksiantis renginys taps puikia galimybe pamiršti šventinį skubėjimą, susikurti kalėdinę nuotaiką ir pripildyti paskutinę advento savaitę ramybės.

Vieni iš koncerte pasirodysiančių atlikėjų  – šiuolaikinio folkloro grupė „Undan“. Tai nuolat gyva, iš naujo vykstanti lietuviško folkloro interpretacija, įkūnijama trijų talentingų kūrėjų – Juditos Butkevičiūtės-Vaitulevičienės, Lauryno Vaitulevičiaus ir Adomo Šimkūno.

Tradicinė muzika „Undan“ kūryboje atveriama naudojant naujoviškas arba folklorui neįprastas raiškos priemones, kuriomis tampa ir kompiuteriu išgauti garsai, ir senovinis Afrikos instrumentas mbira. Kaip teigia grupės dalyviai, atvėrus tradicines lietuvių dainas pasauliui ir garso naujoviškumui, jos dar labiau parodo išskirtinį savitumą, gelmę, aktualumą.

Folkloro grupė „Undan“ | grupės nuotr.

Folkloro grupė „Undan“ | grupės nuotr.

Koncerte „Vidury lauko grūšelė“ taip pat pasirodys „Obelija“. Tai folkloro grupė, kurios sudėtyje – trys merginos, atliekančios liaudies dainas ir muzikuojančios tradiciniais instrumentais. Koncerto žiūrovams grupė padovanos dzūkų advento-Kalėdų liaudies dainų interpretacijų, papildydama tradicines melodijas folklorui neįprastais balsais, kanklių, būgnų, ratukinės lyros skambesiais. „Obelija“ žada, kad jų programoje netrūks tradicinės kultūros mylėtojams puikiai žinomų dainų, todėl mielai pakvies žiūrovus prisijungti ir padainuoti kartu.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: