Varėnoje bus įteiktas pirmas Adolfo Ramanausko-Vanago apdovanojimas (2)

Vanago premijos iteikimas Varenoje

Rengėjų nuotr.

Lapkričio 29–ąją, minint Lietuvos Laisvės Kovos  Sąjūdžio deklaracijos signataro, Ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago  žuvimo dieną, Varėnoje bus įteiktas pirmasis Varėnos rajono savivaldybės įsteigtas A. Ramanausko-Vanago apdovanojimas. Pagerbiant šio legendinio pietų Lietuvos partizanų vado asmenybę, apdovanojimą š.m. rugpjūčio 28 d. įsteigė Varėnos rajono savivaldybės taryba. A. Ramanauskas-Vanagas savo partizaninės kovos kelią pradėjo ir didžiąją jo dalį praėjo Varėnos krašte.

Pirmasis Adolfo Ramanausko-Vanago apdovanojimas komisijos sprendimu bus įteiktas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento direktoriaus pavaduotojui Eugenijui Peikšteniui,  istorikui, buvusiam Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejaus darbuotojui Dariui Indrišioniui, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentui Gintautui Vėliui ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Atminimo programų skyriaus vyriausiajam istorikui Daliui Žygeliui už iniciatyvas ieškant ir atrandant A. Ramanausko-Vanago palaikus. Šiuos nusipelniusius asmenis apdovanoti pasiūlė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinis departamentas.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pažymi: „Siekiame, kad šio iškilaus mūsų krašto kovotojo vardas būtų plačiai minimas ne tik šiemet, bet ir  kiekvienais metais. Teikdami A. Ramanausko-Vanago apdovanojimą, dar labiau įprasminsime jo atminimą“.

Iškilmingame renginyje, kuris vyks Varėnos kultūros centre,  dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas  gen. lt. Jonas Vytautas Žukas, A. Ramanausko–Vanago dukra Auksė Skokauskienė, brolis Albinas Ramanauskas, Seimo nariai. Renginio metu akustinį koncertą dovanos Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“. Tądien veiks Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro parengta paroda „Vanagas su vanagėliais“.

Adolfo Ramanausko–Vanago apdovanojimo dydis – vienas tūkstantis eurų. Jis bus skiriamas kiekvienais metais siekiant skatinti Lietuvos visuomenę puoselėti Lietuvos laisvės idėją, branginti ir įamžinti  kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, puoselėjančias ir ugdančias visuomenės pilietiškumą. Apdovanojimas bus skiriamas asmenims, labiausiai pasižymėjusiems už iniciatyvas ieškant ir atrandant partizanų žuvimo, palaidojimo vietas; už profesionalius sprendimus įamžinant partizanų atminimą; už jaunų žmonių patriotizmo ir pilietiškumo skatinimą ir rėmimą; už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią Lietuvos pilietiškumą ir patriotizmą, tautiškumą ir dvasines vertybes; už sukurtus literatūros, dailės, muzikos, teatro, kino kūrinius, skatinančius visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę, istorinę atmintį, skiepijančius meilę ir ištikimybę Lietuvai.

Šį apdovanojimą gali gauti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai, piliečių bendruomenės, asociacijos ir kiti fiziniai ar juridiniai asmenys, atitinkantys apdovanojimo nuostatų reikalavimus.  Apdovanojimas tam pačiam asmeniui galės būti skiriamas ne anksčiau kaip  po penkių metų. Apdovanojamąjį renka Varėnos rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta Adolfo Ramanausko-Vanago apdovanojimo kandidatų vertinimo komisija. 

Kitais metais apdovanojimas bus teikiamas gegužės mėnesį, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Varėnoje arba Merkinėje.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: